301 sport Eind goed, al goed vo( Manchester United bekroont inhaalrace en wint Community Shield maandag 8 augustus 2011 LONDEN - Manchester United heeft de Community Shield gewonnen. De landskampioen versloeg in de Engelse versie van de Johan Cruijff Schaal Manchester City met 3-2. Nani maakte in de blessuretijd de winnende treffer voor Manchester United, Bij rust leidde stadgenoot City nog met 2-0 door doelpunten van Joleon Lescott en Edin Dzeko. In de tweede helft trokken Chris Smalling en Nani de stand gelijk, Nani bezorgde daarna zijn ploeg de eerste prijs van dit seizoen. Manchester United won de sei zoensopening voor de vierde keer in vijf jaar. In de Duitse competitie leed Bayern München in de eerste wed strijd van dit seizoen een verras sende nederlaag. De veelvoudig landskampioen ging voor eigen pu bliek met r-o onderuit tegen Bor- ussia Mönchengladbach. Het was de eerste winst van de gasten in München sinds 1995. Met de van Bayer Leverkusen over gekomen Jupp Heynckes als coach op de bank kwam Bayern Mün chen door een blunder van doel man Manuel Neuer in de 62e mi nuut op achterstand. De keeper, die werd gehaald bij Schalke 04, kwam te ver uit zijn doel en Igor De Camargo profiteerde. In de res terende speeltijd kon de thuis ploeg dit niet meer rechtzetten. Ar jen Robben speelde de hele wed strijd. Naast Bayern München maakten ook Schalke 04 en Bayer Leverku sen een valse start. De bekerwin naar verloor met 3-0 van VfB Stutt gart, dat Cacau, Martin Harnik en Shinji Okazaki de doelpunten zag maken. Klaas-Jan Huntelaar was basisspeler bij Schalke, Khalid Bou- lahrouz bij Stuttgart. Leverkusen ging verrassend met 2-0 onderuit bij Mainz. Sami Allagui bracht de thuisploeg in de 32e minuut op voorsprong. Met een eigen doel punt bepaalde Omer Toprak de eindstand 4 minuten voor tijd op 2-0 voor Mainz. FC Augsburg debuteerde met een gelijkspel (2-2) tegen Freiburg. Bij de nieuweling was Sascha Mölders de grote man. Hij zorgde twee keer voor de gelijkmaker. Trainer bij Augsburg is de Nederlander Jos Luhukay. In Frankrijk is Stade Rennes de eerste koploper. De club waarvoor de Nederlander John Verhoek uit komt, won bij Dijon met liefst 5-1. Verhoek kwam niet in actie. Zater dag was het kapitaalkrachtige Paris St. Germain pijnlijk onderuit ge gaan. De nummer 4 van vorig sei zoen verloor tijdens de eerste speelronde thuis met 0-1 van Lori- ent. Kampioen Lille bleef bij Nan cy op 1-1 steken. Ook nummer 2 Olympique Marseille kwam tegen Sochaux niet tot winst: 2-2. Club Brugge miste de kans om sa men met Standard Luik aan kop te gaan. Uit bij Sint Truiden kwam de ploeg van Adrie Koster op 0-2. In de laatste minuut gaf de ploeg een 2-3-voorsprong nog weg en werd het 3-3. Standard heeft 6 uit 2, Club 4 uit 2. BUITENLANDS -jügf BELGIE Germinal Beerschot - AA Gent 2-2, Zulte-Wa- regem - OH Leuven 2-1", Lierse SK - RC Genk 0-0, Cercle-Btugge - RAEC Bergen 1-1, Stan dard Luik - SC Lokeren 3-1, Sint Truiden - Club Brugge 3-3, Westerlo - KV Kortrljk 0-0 Standard Luik Cercle Brugge Zulte-W. Club Brugge Racing Genk Anderlecht OH Leuven KV Mechelen Lierse SK 2- 4 KV Kortrijk 2 - 4 SC Lokeren 2 - 4 AA Gent 2- 4 RAEC Bergen 2- 3 Germinal B. 2-3 Sint Truiden 2 - 3 Westerlo 2- 2 2- 2 2- 1 2- 1 2- 1 2- 1 2- 1 2- 1 DUITSLAND W. Bremen - FC Kaiserslautern 2-0, Hannover 96 - 1899 Hoffenheim 2-1, VfB Stuttgart - FC Schalke 04 3-0, FC Koln - VFL Wolfsburg 0-3, FC Augsburg - SC Freiburg 2-2, Hertha BSC - FC Nurnberg 0-1, FSV Mainz 05 - Bayer Lever kusen 2-0, Bayern München - Borussia Mön chengladbach 0-1 VfB Stuttgart 1 - 3 FC Augsburg I - 1 VFL Wolfsburg 1 - 3 Hoffenheim I - 0 Bor. Dortmund 1 - 3 Bayem M. I- 0 Werder Br. 1 - 3 HertliaBSC I - 0 FSV Mainz 05 1 - 3 Hamburger SV I - 0 Hannover 96 1 - 3 Kaiserslautern I - 0 FC Nurnberg 1 - 3 B. Leverkusen I - Borussia MG 1 - 3 FC Koln I- 0 SC Freiburg 1 - 1 FC Schalke 04 I - 0 SCHOTLAND Dundee United - St. Mirren 1-1, Dunfermline Athletic - Inverness CT 3-3, Hibernian - St. Jo hnstone afg, Glasgow Rangers - Kilmarnock afg, Aberdeen - Celtic 0-1, Motherwell - Heart of Midlothian 1-0 Motherwell 3 - 7 Dunfermline 2 - 2 Celtic 2-6 Kilmarnock 2-2 Dundee United 3- 5 St. Johnstone 2- 1 St. Mirren 3 - 5 Heart of M 3-1 Glasgow R 2-4 Aberdeen 3-1 Hibernian 2-3 Inverness CT 3 -1 EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN SKEELEREN Niels Mesu was don derdag 'behoorlijk down' na zijn teleur stellende optreden bij de junioren A op de puntenkoers op de weg tijdens het EK skeeleren in Zwolle. De ne gentienjarige Middelburger zat geen moment in de wedstrijd en eindigde op een schamele zestien de plaats. „Ik had er zó naartoe ge leefd. M'n vorm was oké, maar het liep voor geen meter. Op interna tionaal vlak gelden ook duidelijk andere wetten. Dat geduw en dat getrek van die Spanjaarden en die Italianen, gek werd ik ervan. Ook deelden ze hier en daar een elle boog uit." Zaterdagmiddag was de stemming volledig omgeslagen. Mesu pakte op indrukwekkende wijze zilver op de marathon. Na zijn - voor een belangrijk deel in de regen ge reden - race had hij gemengde ge voelens over die klassering. Al gauw kwam het besef bij de Wal- chenaar dat hij een puike prestatie had geleverd. Hij legde het bij de junioren A af tegen Guillaume de Mallevoue. Nadat de Fransman sa men met de Oostenrijker Tristan Ulreich aansluiting had gekregen bij de tot dan toe alleen aan de lei ding rijdende Mesu, demarreerde hij in de laatste ronde van drie ki lometer. „Die Fransman was echt heel sterk. Hij reed van kop af bij ons vandaan. Misschien was het an ders gelopen als ik hem meer aan kop had laten rijden. Aan de ande re kant was het niet de bedoeling dat onze ontsnapping teniet zou worden gedaan, omdat het po dium heel dichtbij was. Daar heeft ook de Nederlandse ploeg een be langrijke bijdrage aan geleverd. Die heeft super afgestopt." Mesu ging er in de sfeer volle binnenstad van Zwolle vier rondes voor het einde van door nadat zijn ontsnapte ploegge noot Ruurd Dijkstra werd terugge grepen. De tweevoudig medaille winnaar (puntenkoers en afval- koers op de baan) kreeg geen ruim te voor een nieuwe stunt. Een la chende Mesu: „Toen dacht ik: nu is het alles of niks. Het werd bijna alles." Naarmate de wedstrijd vorderde, liep de spanning zienderogen op. Vader Peter Mesu had bijna geen nagels meer over. Moeder Els Me su werd om de haverklap gebeld door mensen die de wedstrijd live via het internet volgden. Ook oma Jannie Kwekkeboom hing aan de lijn. 'Hoe stel ik toch die lives- tream op die computer in?', was haar vraag. Geduldig legde tante Francisca Kwekkeboom het haar moeder uit. Bij het ingaan van de laatste ronde kwam de Zeeuwse vlag uit de rugtas. „Die durf ik nu wel te laten zien. Tenminste, ze zullen toch niet worden terugge pakt?", klonk Els Mesu nog enigs zins onzeker. Dat gebeurde niet, waarna een Zeeuwse skeelermedaille op het EK kon worden gevierd. De deelna me van Niels Mesu leek overigens een poos aan een zijden draadje te hangen. Op 23 juli kwam hij in Helmond zwaar ten val tijdens een wedstrijd om de KPN Inline Cup. Grote schaafwonden aan met name het linkerscheenbeen en de Erwin Mesu test zijn zilveren medaille. foto Neeke Wassenbergh, Timsimaging.nl Niels Mesu (voorgrond) neemt even rust tijdens zijn zilveren race. linkerknie waren zijn deel. „Daar gaat m'n EK, flitste het meteen door m'n hoofd", zei Mesu daar over. „De dagen erna kon ik bijna niks doen. Alles deed zeer. En ik was zo stijf als een plank. Een ge luk bij een ongeluk was dat ik niks had gebroken." Om te redden wat er te redden viel, ging Mesu op zoek naar hulp. Indachtig de behandeling van Joh nny Hoogerland na zijn val in het prikkeldraad in de Tour de France kwam hij via het internet in Am sterdam terecht bij een firma die beschikte over het door de renner Nani (midden) heeft de winnende treffer gemaakt. foto Kerim Okten/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30