21 zeeland Net te rijk voor een betaalbare woning Man komt om bij ongeval Ananaskers PZC maandag De krant 6 weken voor 18 euro! MIDDENINKOMENS Het pleidooi van regeringspartijen om lage midden inkomens toegang te geven tot sociale huurhuizen, is de woningcorporaties uit het hart gegrepen. maandag 8 augustus 2011 door Wim Hofman Op een van de mooie zo mermiddagen die we hier hadden, liepen we over één van de pa den van de volkstuinvereniging. De tuinen zagen er mooi uit. To matenplanten stonden in het ge lid aan stokjes, de tomaten groen, oranje en rood. De kolen werden al dik, de uien waren veelbelo vend. Her en der schitterden cd-tjes om vogels af te schrikken. Er waren rijtjes oranje afrikaan- tjes om mieren te weren en aan de bomen hingen veel peren. Men zegt dat het een goed peren en wespenjaar wordt Manshoge zonnebloemen groeiden er en als je ze ziet, weet je dat de naam zon nebloem goed gekozen is. Ik zag ook iets dat ik niet kende: een plant die tot op kniehoogte groeide en met bollen eraan die le ken op lantarentjes. Daarin moes ten vruchtjes zitten. Hij deed den ken aan de lantaarnplant met zijn felrode blaasjes, maar die heeft men liever niet in zijn moestuin, omdat hij nogal woekert. Na wat zoekwerk weet ik er nu meer van. Het gaat om de Physa- lis Pubescens. Pubescens omdat de stengel haartjes heeft Het is fa milie van de tomaat en de plant komt uit Amerika. Nederlandse en Duitse mensen die zich daar vroeger vestigden, noemden de vrucht jodenkers. Dikwijls had de toevoeging: jood iets denigrerends. Zo had men het over een jodenstreek of joden lijm. Waarom men het vruchtje jodenkers noemde, weet ik niet, maar de Dutch daar vonden de vrucht lekker. De plant wordt een halve meter hoog en krijgt een stel uitlopers waaraan eerst witte klokvormige bloemen komen en later de lan- taarntjes met daarin de vruchtjes die oranjekleurig worden. Als de schutblaadjes gaan vallen, zijn de vruchten, die zo groot zijn als kerstomaatjes, rijp. Hij moet gemakkelijk te kweken zijn. En voor het geval er geen tuin voorhanden is: hij groeit zelfs in een pot. Volgens sommi gen smaakt de vrucht van de meest bekende soort een beetje naar ananas, vandaar de naam: ananaskers. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 914330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement o Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverijs Provinciale Zeeuwse. Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (N/ui) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v PostcodeWoonplaats TelefoonnummerEmailadres Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. door Ondine van der Vleuten Eén euro kan het verschil maken, weet Wendy Ro- laff uit Vlissingen. Door die éne euro die haar vriend te veel verdiende, kwam het jonge stel eigenlijk niet in aanmerking voor een goedkope huurwoning. En ze wilden zo graag verhuizen. „Ons flatje aan de Jan van de Ca- pellelaan was uitgewoond. Schim mel in de keuken en de douche, een keuken die al tijden vervan gen moest worden. Ik was zwan ger en wilde daar zo snel mogelijk weg, al betaalden we maar 300 eu ro huur." Omdat RolafF en haar vriend door die ene euro in de categorie 'laag middeninkomen' vielen, moesten ze strikt genomen op zoek naar een huur- of koopwoning in de vrije sector. Huren van 800 tot 1000 euro zijn daarin eerder regel dan uitzondering. En goedkope koopwoningen zijn in Zeeland wel iswaar ruimer voorhanden dan in de Randstad, maar nog altijd schaars. „Een huis kopen was voor ons toch al moeilijk. Mijn vriend stond door een oude schuld bij het BKR geregistreerd. Uiteinde lijk konden we een hypotheek krij gen van 120.000 euro. We vonden een huisje met een verrot dak dat we voor 118.000 konden kopen. Op het laatste moment ging dat toch niet door en moesten we ver der zoeken naar een huurhuis." Drie jaar lang probeerden ze ver geefs een woning in de sociale huursector te krijgen. „Toen mijn vriend de nieuwe huurhuizen zag die l'Escaut bouwde in de Salvator Dalistraat in Vlissingen, was hij laaiend enthousiast. 'Wie moet ik vermoorden om daar te komen wonen?', riep hij." Deze keer had den ze wel succes. „Wij waren de ideale kandidaten voor die huizen. Jonge gezinnen met een redelijk in komen zochten ze. Ik werk inmid dels ook, een deeltijdbaantje als postbezorger. We betalen 609 eu ro per maand, twee keer zoveel als eerst, maar zijn dolgelukkig. Wat was dat een opluchting, toen we hier naartoe konden verhuizen met ons dochtertje." Directeur Jan van Beekhuizen van woningbouwcorporatie l'Escaut door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Een 81-jarige man uit Middelburg is zaterdag om het leven gekomen bij een ongeval in zijn woonplaats. Het ongeluk ge beurde rond 15.00 uur op het Mo lenwater. De man fietste daar, aan de rechter kant van de weg, richting de schouwburg. Het is nog niet duide lijk wat er precies is gebeurd en of de man door een aanrijding of door een andere oorzaak om het leven is gekomen. De politie zegt nog meer onderzoek te moeten doen om uitsluitsel te kunnen ge ven over de toedracht. Mogelijk is de man onwel geworden en/of ge vallen. Aanvankelijk ging de politie, op ba sis van getuigenverklaringen, uit van een aanrijding door een auto. Getuigen meldden vlak na het on geluk dat ze een blauwe auto had den gezien die bestuurd werd door een oudere vrouw. Deze auto zou volgens hen betrokken zijn ge weest bij de aanrijding en daarna zijn doorgereden. Uit latere gesprekken die de politie had met mensen die het ongeluk hadden gezien, kwam naar voren dat het zou gaan om een kobalt blauwe metallic auto. De oudere dame achter het stuur zou gekleed zijn in een lichtroze shirt en dito korte broek. De vrouw heeft kort geknipt grijs haar. Uit de getuigen verklaringen kwam ook naar vo ren dat de bestuurster na het onge val even is gestopt en daarna de plaats van het ongeval heeft verla ten zonder zich bekend te maken. De politie is dringend op zoek naar de bestuurster van de kobalt blauwe metallic auto en verzoekt haar zich te melden op het bureau of telefonisch contact op te nemen via nummer 0900-8844. Waar schijnlijk kan zij meer vertellen over de toedracht van het ongeval. Ook is de politie op zoek naar ge tuigen die de fietser kort voor het ongeluk hebben zien rijden. De hulpverleningsdiensten waren zaterdagmiddag snel ter plaatse, maar hulp mocht niet meer baten. De opgeroepen traumahelikopter kon onverrichter zake terug. Eén van de twee woningen die in de Vlissingse Salvator Dalistraat met 20 procent korting te koop staan, volgens de Koopgarant-formule. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2