281 sport Vernieuwd Hoek groeit in de Haast onverslaanbare Martens geklopt Kerkhove verslaat Van de Velde in België Debuut endurorijder Hage in zesdaagse Van Goethem twee keer op podium Hoek wint de eerste oefenwedstrijd op eigen terrein. De voetbalploeg van trainer Ruud Pennings is nog genadig voor Papendrecht: 4-2. Van Langen vijfde bij rentree na blessure Bouwmeester breidt haar voorsprong uit maandag 8 augustus 2011 Volg de diverse sport blogs op www.pzc.nl KOKSIJDE KOTKA-HAMINA ERTVELDE Sluiskillenaar Brain van Goethem heeft een prima weekeinde achter de rug. De twintigjarige wielren ner uit Sluiskil belandde bij twee Belgische wedstrijden op het po dium. Vrijdagavond werd Van Goethem, die rijdt voor TML Dommelstreek, derde in de Omloop van Lokeren. In een sprint van vijf man kwam hij net tekort voor de zege. Giste ren voegde hij er een tweede plaats aan toe in Ertvelde. Alleen de Belg Patrick Cocquyt zat voor hem. VRIENDSCHAPPELIJK Tennisster Lesley Kerkhove is ten koste van Bernice van de Velde doorgedrongen tot het hoofdsche ma van het futuretoernooi in Kok- sijde. De Zierikzeese was in de laat ste kwalificatieronde te sterk voor de speelster uit 's-Gravenpolder: 6-4 6-3. Van de Velde had in de eerste ron de nog gewonnen van een Algerijn se, terwijl Kerkhove een bye had. In het Duitse Versmold sloeg Ange- lique van der Meet uit 's-Heer Abts- kerke zich door de eerste voorron de heen. Ze klopte de Duitse Made line Bosnjak met 6-3 6-1. De Zeeuw se moet nog één duel winnen voor een plek in de challenger. Endurorijder Stefan Hage uit Goes neemt vanaf vandaag deel aan een internationale zesdaagse in de Zuid-Finse regio Kotka-Hamina. Deze duurt tot zaterdag. De negentienjarige Zeeuw, die voor het eerst zo'n wedstrijd rijdt, maakt deel uit van het vierkoppige Nederlandse junior trophyteam met rijders onder de 23 jaar. Er wordt zowel voor een landenklas- sement als een individueel klasse ment gereden. NINOVE De Vlissingse atlete Yvonne van Langen heeft zaterdag tijdens de 21e Memorial Rasschaert in Ninove haar rentree gemaakt na een blessu re aan haar voet De meerkampster deed mee op het onderdeel ver- spriqgen. Ze kwam in haar zesde en laatste poging tot haar beste prestatie: 5,76 meter. Ze werd daar mee vijfde in een internationaal deelnemersveld. Van Langen stond negen weken buitenspel, nadat ze geblesseerd was geraakt tijdens een meerkamp in Oostenrijk. WEYMOUTH Zeilster Marit Bouwmeester is bij de olympische testwedstrijden in Weymouth (Engeland) vooralsnog oppermachtig in de Laser Radial. De Friezin bouwde gisteren met een eerste en tweede plaats in de races haar voorsprong nog wat ver der uit. Bouwmeester heeft na zes races, waarvan ze er drie won, acht pun ten (na aftrek). De Ierse Annalise Murphy heeft er 26. Jari Vyaene maakt de 2-1 voor Hoek. De spits is één van de aanwinsten van de zaterdag-hoofdklasser. foto Peter Nicolai door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Ruud Martens was in de Zeeuws-Vlaamse tennistoer nooien tot dusverre schier onklop- baar. In het Vliegende Hollander tennistoernooi van het Temeuzen- se Animo werd de hegemonie van de Koewachtenaar echter doorbro ken door Filip van Duyse uit Beve- ren. De Belg won de 3-finale met 3-6 7-6 6-2. Van Duyse tenniste gisteren met veel gevoel en was zo vast als een huis. Ook de tactisch tennissende Martens maakte zeer weinig onno dige fouten, waardoor er veel lan ge, boeiende rally's waren te zien op het Terneuzense 'court cent ral'. Beide spelers maken deel uit van het eerste competitieteam van De Boskreek uit Breskens, dat afgelo pen seizoen hoog eindigde in de landelijke tweede klasse. Filip van Duyse had in Terneuzen in de tweede ronde korte metten ge maakt met Niels Hermus van 't Halve Maantje uit Goes (6-1 6-1), maar kreeg vervolgens de winst bepaald niet cadeau van de lokale favorieten Kirsten Deij (kwartfina le, 4-6 6-2 6-1) en Jeroen Alliët (halve finale, 7-5 6-2). Heel wat gemakkelijker verging het de bijna zeventienjarige Ruud Martens, als eerste geplaatst, op weg naar de Terneuzense eind strijd. Hij zegevierde stoïcijns over achtereenvolgens Devon Houg uit Terneuzen (6-3 6-0), Kevin de Rooij uit Hoek (6-1 6-1) en Dylan Blackman uit Slijkplaat (6-3 6-2). Bij de vrouwen-3 was Brigith de Waele superieur. De 24-jarige Bres- siaanse versloeg in straight sets de toeristen Suzanne Beltman (6-4 6-1) en Maaike Deen (7-5 6-3). De Waele serveerde goed op tempo en tenniste met meer controle dan voorheen. In de mixed-3 maakten broer en Brigith de Waele zus Ruud en Margot Martens hun favorietenrol ten volle waar door Jeroen Alliët en Nienke de Haas in de finale met twee keer 6-1 het na kijken te geven. Alliët werd samen met Kirsten Deij wel toernooiwin- naar in het dubbel-3 na winst in twee sets op Frank Haverkamp en Rob [ohanns: 6-3 7-5. i In het vrouwendubbel-3 werden 3 Suzanne Beltman en Maaike 1 Deen nummer één. Frank Ha verkamp van studententennisvere niging TC Ludica uit Enschede gaat met 500 euro aan de haal van wege zijn winst in de 5-fmale op Leslie Knoops: 6-1 6-2. Ook in de 6-categorie waren er ook meer dan 32 deelnemers, waardoor ook de eindwinnaar hiervan 500 euro ontving. Ook nu ging dit aantrekkelijke bedrag naar een speler van buiten de provin cie Zeeland. Outsider Björn Drost van TC Irminloo uit Ermeloo ont- j snapte zowel tegen Hulstenaar j Bram Donze in de halve finale I (6-7 6-4 10-7) als in de finale te- I gen Jeroen Woltmeijer van TC Lu- J dica: 1-6 7-5 6-0. jfl Terneuzenaar Maarten Kolijn won M het, niet complete, schema van 32^H in de 7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28