'dranghekbeleid' een straatje omrijden zeeland 113 Sierbestrating vanaf 9,95 per m2 'Axel moet uitgaan van z'n eigen sterke kanten' Wimpels voor vissers in Breskens ■BouwCenter4ogus-OeHoop f maandag 8 augustus 2011 Z de dienstverlening bij evenemen ten efficiënter wil aanpakken ten koste van organisatoren, deelne mers en bezoekers die hiervoor fi nancieel zullen moeten opdraaien met als doel een besparing voor de gemeente van slechts enkele tien duizenden euro's." Apers schrijft dat hij protesteert uit naam van 'al die vrijwilligers, die zich vanuit een grote betrokkenheid, met gro te overtuiging en zonder enig ei genbelang inzetten voor de leef baarheid van hun kern'. Ook andere organisatoren vragen zich af waarom de gemeente het nu allemaal anders wil en plaatsen kritische kanttekeningen.. „Terwijl alles tot nu toe heel soepeitjes ver liep." Broekhuysen vindt de com motie onterecht. „De raad heeft in juni 'ja' gezegd tegen de Perspecti- vennota, waarin het voornemen om de hand- en spandiensten be ter te regelen is opgenomen. Daar in staat ook dat een efficiëntere aanpak jaarlijks 50.000 euro ople vert. Prima toch?" Hij vindt dat de organisatoren ook moeten beseffen dat al die 'hulp verlening' bij evenementen, van het plaatsen van kiosken en vlag gen tot de inzet van de Reinigings dienst, de gemeente op kosten jaagt. „Vaak moeten onze mensen daar in de avonduren of in de weekends voor opdraven. Dat kost ons handenvol geld. Een eerlijk ge zegd praat je dan toch ook over verkapte subsidies." BRESKENS - Burgemeester Jacques Suurmond reikte zaterdag tijdens de opening van de Visserijfeesten de kwaliteitswimpels uit aan ver schillende vissers. In de garnalen- sector ging de wimpel naar de Yer- seke 6 van de familie Van der Eendt, voor de BR 7 van de familie Praet uit Breskens. Het was voor het eerst dat in Breskens een schip per uit Yerseke won. Bij de visaanvoer won de BR 7 van Praet wel, voor de BR 14 van de fa milie Fenijn. Schippers en beman ning kregen de wimpel én een her inneringsbord van de vismijn. 1. Kledingdiefstal Terneuzen 2. Aanleg landgoed Steen begint 3. Drankrijder Kloosterzande gepakt WEBLOCS Redacteuren van de PZC schrijven over kunst, sport en andere zaken op hun weblog. Zie: www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto lO>gus logusdehoop.nl Terneuzen: Kennedylaan 32 deeld, dan is dat mogelijk reden voor een vervolgactie. Want dan is het probleem kennelijk structureel en is een andere aanpak vereist. Een informatieavond of iets derge lijks." Voor de herindeling, toen hij brandweercommandant was in Sas van Gent, paste hij het waar schuwingssysteem al eens toe. „Toen ging het om foutparkeer- ders in de directe omgeving van de brandweerkazerne. Nu willen we het ruimer aanpakken." Een ritje met een brandweerwa gen door Terneuzen toont direct het probleem. Aan de Schoolweg stuit De Hulsters op een hoogwer ker, ingezet bij renovatiewerk. Hij verspert de weg. En zeker bij een zorgcomplex zou dat enorme pro blemen kunnen veroorzaken. Ro de kaart dus. Ook in de Oranje- buurt treft De Hulsters tal van ob stakels. Een bedrijfsbus van de energiemaatschappij die half op de weg staat. Auto's die fout gepar keerd staan. „Moet je je voorstel len als de hoogwerker snel bij een woningbrand moet zijn. Die komt er echt niet door." Opnieuw een kaart waard. De rode kaart moet vooral als pre ventiemiddel worden beschouwd. Mensen moeten beseffen dat ze te allen tijde ruimte moeten laten voor hulpverleningsvoertuigen. Een ambulance lukt meestal nog wel, maar een brandweerwagen is al snel drieënhalve meter breed. In de marge wijst De Hulsters op een onvermoed probleem: het par keren bovenop brandkranen. Ook die zijn vaak onbereikbaar door foutgeparkeerde auto's. aan de taak van de Stadsraad. Steeds vaker richten Axelaars zich immers rechtstreeks tot de ge meente, de raad rechts passerend. „Helemaal niet erg. Maar als dan ook nog overduidelijk blijkt dat je opvolgers met een lichtje moet zoeken en dat de Axelaar zich nau welijks bekommert om die belan genbehartiging, dan kun je je afvra gen wat je bestaansrecht nog is." En er was natuurlijk die Stadstafel, het (vermeende) hogere overlegor gaan met vertegenwoordigers van alle mogelijke instanties. Hij kwam er veel ambtenaren in func tie tegen, middenstanders, politie, de huurbazen... Tja, ook mooi, maar dus een beetje dubbel-op. Eijsackers luidde de afgelopen zes jaar als voorzitter van de Stadsraad regelmatig de noodklok. Over de. leegstaande 'pauperpanden' in het centrum bijvoorbeeld. Hij wacht nog steeds met smart op een krachtdadige ingreep van de ge meente. Was ook - en wist zich daarin gesteund - vurig voorstan der van de verwezenlijking van een vaarroute voor de recreatie- vaart via de kreken naar Hulst en het Vlaamse achterland. „Een plan van de Grontmij, maar altijd weg gelachen. Terwijl het Axel een enorme impuls kan geven." Zijn boodschap: „Bouw de sterke pun ten van Axel uit. De culinaire bij voorbeeld. De horeca doet al prachtig werk. Breid dat uit. En zo zijn er nog veel meer onvermoede kansen." foto Chris Platteeuws door Wout Bareman AXEL - Laatst, toen hij van Axel naar Terneuzen reed, stuitte hij weer op zo'n bordje. Hij reed de buurtschap Spui door en zag het ineens staan. 'Axel-noord' stond er op, de grap die stugge Axelaars ma ken als het om Terneuzen gaat. Eijsackers kan daar niet om la chen. 'Verkeerde energie', vindt hij het. „Sfeek die energie in pogin gen om Axel te laten zijn, wat Axel is. Een dorp met stadsrechten dat ooit een enorme aantrekkings kracht had en die weer kan krij gen. Mits iedereen doordrongen is van de eigen mogelijkheden." Als geboren Terneuzenaar verhuis de hij in de jaren negentig, vooral uit amoureuze overwegingen, naar Axel. Vroeg je hem destijds naar zijn terugkeer, dan wees hij met een knipoog op de nakende herin deling. „Daarna kan ik mezelf weer Terneuzenaar noemen." Direct na die herindeling trad hij toe tot de 'pas opgerichte Stads raad, behartiger van de kleine en grotere Axelse belangen, doorgeef luik richting stadhuis in Terneu zen. In zijn afscheidsmail aan wijk coördinator Kees Wissel en wijkbe- stuurder (wethouder) Co van Schaik schreef hij: „Ik wil jullie bei den bedanken voor de zeer pretti ge samenwerking, hoewel er soms bergen van de buitencategorie op ons pad lagen." Fijntjes geformu leerd, maar eerlijk gezegd begon hij de laatste tijd ook te twijfelen Carl de Hulsters deelt een rode kaart uit bij een hoogwerker die een straat in Terneuzen blokeert. foto's Mark Neelemans Half op de stoep geparkeerd, maar wel in de weg. De Hulsters is onverbid delijk: rode kaart! Pierre Eijsackers bij het beeld van de Vliegende Hollander, onlangs voorzien van de aanduiding 'Axel-noord'. Hij veroordeelt dat. foto Peter Nicolai MEEST CELEZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23