Zeeland PZC Verzet visserij tegen Vlakte van Raan Pleidooi voor controle zichtbaarheid op onbewaakte spoorwegovergangen Bressiaanders laten zich niet door regen van de kaai spoelen ZEEUWS-VLAANDEREN 12 en 13 14 en 15 VISSERIJFEESTEN Visserijvoorman Jaap Hennekeij: 'Gebied waar al meer dan 100 jaar wordt gevist' Slingerende auto met caravan in tunnel Drankrijder laat auto achter op de weg Brandweer moet door obstakels vaak een straatje omrijden Maandag 8 augustus 2011 Weergoden nemen water-thema festival Centree erg letterlijk Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman breskens - De bestuurders van de visserijsector gaan zich de komen de tijd inzetten om natuurbescher mingsmaatregelen op de Vlakte van Raan te beperken. Het visge- bied op de Noordzee voor de noord-Vlaamse kust is vooral voor de kleinere vissersschepen van groot belang. Waarnemend voorzitter Jaap Hen nekeij van vissersvereniging Ons Belang in Breskens zei dat bij de opening van de Visserijfeesten. Net als andere gebieden rond het Westerschelde-estuarium staat de Vlakte van Raan op de nominatie aangewezen te worden als Natura 2000-gebied en dat legt de zeevis serij beperkingen op. Hennekeij: „Het is een gebied waar al meer dan too jaar de visserij in al zijn vormen wordt uitgeoefend. Het heeft nu kennelijk zoveel waarden dat het is aangemerkt als natuurge bied met in de toekomst beperkin gen voor de visserij tot gevolg." Hennekeij beloofde dat de visserij bestuurders alle middelen zullen inzetten om de gevolgen voor de visserij tot een minimum te beper ken. Hij wees fijntjes op het ver schil in aanpak van de Nederland se en Vlaamse overheid. „Opval lend is dat de Vlakte voor een groot deel tot het Belgische grond gebied behoort en België kennelijk een heel andere kijk op de natuur waarden van het visgebied heeft dan Nederland." Hennekeij stipte in zijn toespraak de problemen rond de garnalen- vangst aan. Die overstijgt de vraag en levert voor de vissers daardoor problemen op. Ze willen mini maal drie euro per kilo, maar op de verzadigde markt wordt die prijs lang niet altijd betaald. De vis serijvoorman: „De consument en de handel zouden zich moeten rea liseren dat de visser een eerlijke, kostendekkende prijs verdient voor een vers topproduct." Even stond Hennekeij stil bij de plan nen voor herindeling en uitbrei ding van de haven van Breskens. Hij verwacht ze weliswaar niet op korte termijn, maar ging er zater dag wel vanuit dat de visserij een belangrijke rol zal blijven spelen. „Alleen waar de schepen en de af slag in de toekomst naartoe moe ten, is nog onduidelijk." Burgemeester Jacques Suurmond meldde dat hij binnenkort met al le partijen om de tafel zit. „We ho pen dat we de komende maanden al iets van de grond krijgen." Gratis vis en een garnalenproevertje. Ze werden geserveerd met een glimlach. Mensen stond er urenlang voor in de rij. breskens - Zonder vissers geen vis en geen Visserijfeesten. Vissers schepen uit alle grote Nederlandse vissersplaatsen lagen dit weekein de in de haven van Breskens om hun bedrijfstak te promoten. Een buitje af en toe kon de pret niet drukken. Het visserijcomité had een gevarieerd programma samen gesteld. Er was veel vertier voor jong en oud. Vooral de straatarties ten en de dweilbands trokken veel bekijks. De vismijn was dit jaar voorbehou den aan een groot aantal artiesten, het Oranjeplein was helemaal voor de jeugd, het Spuiplein en de Kaai voor de kermis en het par keerterrein van het winkelcen trum, was omgetoverd in een feest- pleintje. Heel Breskens stond op die manier in het teken van de 58ste editie van de feesten. Dé publiekstrekker zijn sinds 1953 het gratis garnalenproevertje en ge bakken visje. Daar wilde iedereen wel een poosje voor in de rij staan. De eetkraampjes met fruit en ham burgers, ijs en poffertjes, mossels en hotdogs zorgden voor 'feest met een luchtje'. Het weer was en bleef warm en vochtig, het bier koud, de muziek hard, en daar door bleef het tot Iaat in de nacht druk en gezellig. Drommen men sen liepen van vrijdagavond tot maandagmorgen vroeg tussen het Spuiplein en de vismijn flanerend rond. De feesten werden traditiege trouw met vuurwerk afgesloten. en een tractor met aanhanger. Hoe wel er sprake was van een 'schampschot' met lichte schade vindt Van Boom dat serieus onder zocht moet worden hoe de bot sing kon ontstaan. „Omwonenden hebben in de voorbije jaren meer dere malen bij gemeente en poli tie gewezen op het slechte zicht vanaf de weg op de overgang. Hier op is geen actie ondernomen." Hij wil van het college weten of het de situatie wil onderzoeken en eventueel verbeteren en dringt er op aan ook alle andere spoorweg overgangen onder de loep te ne men. Van Boom legt ook een ver band tussen de drie kwartier die de hulpdiensten nodig hadden om ter plaatse te komen en het feit dat de trein door Belgen werd be mand. Als dat laatste klopt, vindt het raadslid dat ook daar snel aan dacht aan moet worden besteed. TERNEUZEN Na een eenzijdig ongeval is de oost buis van de Westerscheldetunnel (Terneuzen-Borssele) zondagoch tend vanaf half twaalf enige tijd af gesloten. De bestuurder van een auto met ca ravan verloor de macht over het stuur en ging slingeren. Daarbij werden beide tunnelwanden ge raakt. Hulpdiensten sleepten het voertuig en de caravan de tunnel uit Al snel werd één rijstrook vrij gegeven voor het tunnelverkeer. Niet lang daarna was alles weer normaal. foto Peter Nicolai KLOOSTERZANDE Patrouillerende agenten troffen za terdagochtend rond 2.00 uur in de Cloosterstraat in Kloosterzande midden op de rijbaan een perso nenauto aan zonder bestuurder. Die werd iets verderop lopend aan getroffen en is aangehouden. De 50-jarige man uit Hulst wordt er van verdacht eerder tegen een ge- parkeerde auto te zijn gebotst in de Cloosterstraat Een blaastest wees uit dat hij on der invloed van alcohol verkeerde. Hij kreeg daarvoor een rijontzeg- ging van vijf uur. door Wout Bareman HOEK - De onbewaakte spoorweg overgangen in de Kanaalzone moe ten worden gecontroleerd op zicht baarheid. Daarvoor pleit het Ter- neuzense raadslid Giel van Boom (Top/Gemeentebelangen) Aanleiding is de aanrijding, don derdagochtend, op de Goesseweg/ Binnendijk bij Hoek tussen een goederentrein van Dow Benelux

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21