zeeland 115 2a keer voor cultuurplein Centree N Najaarstours van Blof en Racoon Beklemmende interpretatie van werk Sjostakovitsj 4 Zomerconcert in dorpskerk met harp en zang Eigen gala-avond Film by the Sea in Terneuzen maandag 8 augustus 2011 Voor de 2e keer dit jaar zag Volt Violin door weersomstandigheden een optreden geschrapt worden. 'We gaan met vier organisaties toch eens met twee wethouders praten over mogelijke structurele voorzieningen voor het cultuurplein' Voorzitter Pieter Schotte, Stichting Centree Verder bood Centree veel muziek. Dat gebeurde onder meer in sa menwerking met het Pop aan Zee -bandcoachingproject van Scoop. Zo gaf Vota Fonzie een swingend optreden, ondanks dat zangeres Rud Sudholter wegens ziekte ver stek moest laten gaan. Met name toetsenist René Geelhoed manifes teerde zich noodgedwongen als verdienstelijk zanger. Bovendien kreeg Vota Fonzie ook nog wat col legiale ondersteuning van de for matie TXvisted Animals. Ramona van Zweden manifesteer de zich als vakkundige en goed geïnformeerde presentatrice. Zij entameerde het publiek toch voor al ook te blijven voor het optreden van singer/songwriter Masha. He laas bleek toen al dat de weergo den het thema 'Water' van dit fes tival wel erg letterlijk namen. Tij dens het optreden van Laurens Joensen kletterde de regen op het plein. Toch wist de kleinkunste naar uit Terneuzen nog enkele die-hards aan zich te binden met hilarische teksten als De Zeepik van Ossenisse, maar ook met een protestlied waarin hij uiting geeft aan zijn bezorgdheid over het hui dige politieke klimaat. Inmiddels ging de Pop aan Zee-tent bijna ten onder aan het hemelwater en moest daardoor het optreden van Volt Violin wor den geschrapt. „Wij zijn zo onge veer de meest gecancelde band in Zeeland", verzuchtte drummer Paul van Hese. De band zag im mers eerder dit jaar ook het optre den tijdens Concert at Sea de mist in gaan. Overigens gaat het toch best goed met Volt Violin. „Op 27 augustus staan we in De Melkweg in Amsterdam voor de Sena Pop- nl. award en op 17 september tre den we samen met Blof in Zeven bergen op", laat Van Hese weten. Centree kroop rond 21.00 uur weer uit het dal. Zodra het wat droger werd, kwam er aardig wat puliek terug voor het swingend op treden van The Souldiers, onder meer bekend als huisband van De Wereld Draait Door in 2010. Gistermiddag werd het een sfeer vol muziekfeest op het cultuur- plein met Jazzilan en de Negritos. j MIDDELBURG - Blof maakt dit na jaar een 'Alles Blijft Anders Tour' waarin uiteraard het album dat dit voorjaar is uitgebracht, centraal staat. De tour begint zaterdag 10 september met een concert op schaatsbaan De Meent in Alkmaar en eindigt maandag 19 december in de Oosterpoort in Groningen. Blof doet tijdens de tour verder Zoetermeer, Enschede, Arnhem, Leeuwarden, Zwolle en Eindho ven aan. 'Was Je Maar Hier' is inmiddels de vierde single geworden van het al bum 'Alles Blijft Anders'. Wie de single koopt via de webshop ont vangt tevens de exclusieve, nieuwe track 'Zoveel Nieuwe Dingen'. Dit nummer is nog niet eerder uitge bracht. De van oorsprong Zeeuwse band Racoon begint op 29 september in W2 in Den Bosch aan een najaars tour langs landelijke theaters. De shows in Tivoli in Utrecht op 21 en 22 oktober zijn inmiddels uit verkocht. Racoon treedt verder op in Arnhem, Hellendoorn, Gronin gen, Amsterdam, Hengelo, Bergen op Zoom en Tilburg. De hit 'No Mercy' van Racoon was in juli het meeste gedraaide nummer op de Nederlandse radio stations. De plaat was in die tijd 558 keer op de radio te horen. OOSTKAPELLE - De musici Aurélie Viegas (harp) en Priske Dehand- schutter (zang) geven woensdag een gezamenlijk optreden als laat ste in een serie van zes zomera vondconcerten in de Dorpskerk in Oostkapelle. Op het programma staan werken van Camille Saint-Saens, Gabriel Fauré, Marcel Tournier, Caccini, Scarlatti, Durante, Pescetti, Korn- gold en Hector Villa-Lobus. Het zomeravondconcert is gratis toegankelijk. Na afloop wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Het concert begint om 20.00 uur. door Jeanette Vergouwen 1 a een week van optre dens tijdens het Orlan do Festival Kerkrade, verzorgde het Russi sche Atrium String Quartet (Alexey Naumenko, Anton Ilyunin, Dmitry Pitulko en Anna Gorelova) met pianist Misha Fo- min een boeiend concert in Veere. De vijf musici staan boven de tech niek en voelen elkaar goed aan. Op het programma twee piano kwintetten. Begonnen werd met het Pianokwintet in g op.57 van Dimitri Sjostakovitsj. De première van dit werk vond plaats in no vember 1940 in Moskou door het Beethovenkwartet, met Sjostako vitsj achter de piano. Het is een KLASSIEKE MUZIEK Muziekpodium Zeeland Pianokwintetten van Elgar en Sjostakovitsj. Door Atrium Strijkkwartet en Mis ha Fomin (piano). Gehoord zondag 7 augustus in de Grote Kerk in Veere. vijfdelige compositie waarin alleen het Scherzo een meer ontspannen karakter kent. Het begin van het Lento werd wat onstuimig ge bracht en de musici moesten nog even zoeken naar de juiste balans. Die werd snel gevonden en als toe hoorder werd je meegezogen in de beklemmende en intense muziek, die barst van de emotie. De fuga in het Adagio werd subliem ge bracht. De opbouw was helder en spannend. Na de twee hoge strij kers volgden de lagere strijkers en tenslotte weerklonk het thema in de pianopartij. Er werd gespeeld met sourdine en deze verstilde mu ziek kwam schrijnend mooi over. Het Scherzo zorgde voor een heer lijk contrast. Blij van sfeer en met frasen waarin volksmelodietjes ver werkt zijn. De pianist verzorgde in dit deel een virtuoze partij. Het In termezzo werd bijna meditatief vertolkt, de klagende melodie van de eerste viool werd ondersteund door pizzicati van de cello. De mu ziek werd gebracht met grote in tensiteit. Er werd gespeeld met het hart. De Finale met een somber ka rakter, werd sereen gebracht. De af wisseling van een koraalmotief en vlotte volkse frasen klonk verras send. Een beklemmende interpre tatie van een beladen compositie. In het laatromantische Pianokwin tet in a op.8 van Edward Elgar is de thematiek vrij uitvoerig uitge werkt. Het is een ambitieuze com positie en nogal gezwollen. De mu ziek is toegankelijk en vloeiend. Spannend was het thema in het Allegro waarin de twee hoge strij kers een dalende chromatische lijn speelden en de twee lage strijkers juist een stijgende chromatiek lie ten horen. Het Adagio was sereen en melodieus, maar boeide niet echt. De stijgende intensiteit kwam terug in het slotdeel dat ein digde met een stevige coda. TERNEUZEN - Festival Film by the Sea (FbtS) vindt dit jaar niet al leen in Vlissingen, maar ook in Terneuzen plaats. Zaterdag 10 sep tember wordt het festival in Cine- city Terneuzen feestelijk geopend met Midnight in Paris van Woody Allen, een ode aan de stad van de liefde. Het publiek wordt om 19.00 uur feestelijk ontvangen in Parijse sferen met een glaasje bubbels op La Place de Paris naast Cinecity. Voorafgaand aan de film zijn er toespraken van festivaldirecteur Leo Hannewijk en een afgevaardig de van de gemeente Terneuzen. Gedeputeerde van Cultuur Ben de Reu verricht de officiële opening. De Argentijns/Spaanse band Negritos sloot festival Centree swingend af. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15