zeeland 113 aandacht van het publiek Hoog niveau ringrijders in Domburg BELLEZA ringrijden Verkeershinder door defect aan Schroebrug Slingerende auto met caravan in tunnel Oogstdemonstratie met trekpaarden Jongen beschijnt mensen met laserpen APPARTEMENTEN VLISSINGEN maandag 8 augustus 2011 te Aan de amateurschilderdag deden zestien kunstschilders mee. Dat zijn er door de vakantie veel minder dan in voorgaande jaren. Amateurschilder Claus Pickhardt schildert de fontein op de Balans. foto's Lex de Meester door Rian Janse DOMBURG/KOUDEKERKE - Afgelo pen zaterdag werden er twee ring- rijwedstrijden verreden. In Dom burg reden 31 ringrijders voor hun klassement. In Koudekerke stre den 46 rijders, waarvan 'de gehuw den' voor hun klassement reden. In Domburg lag het niveau erg hoog. Maar liefst vier rijders sta ken de volle honderd procent: 30 van de 30 ringen. In de daarop vol gende kamp bewees Roel Willem- se de sterkste te zijn. Hij pakte het dagkampioenschap, voor Coen Minderhoud, Martijn Minderhoud en Ramon Vader. Naast de strijd om het dagkam pioenschap werd er zowel 's och- tends als 's middags een bekercom petitie gehouden. De te ochtendbe ker werd gewonnen door René Provoost, voor Roel Willemse. !s Middags waren er acht bekers te verdelen. Dit betekende een span nende kamp. Het dagkampioen schap en de 2e ochtendbeker wa ren nog niet genoeg voor Roel Wil lemse, hij aasde ook op de te be ker. Aan het einde van de kamp bleek hij de sterkste te zijn. Coen Minderhoud ging er vandoor met de 2e beker, Ramon Vader met de 3e beker. Ook de pollepel ging naar Coen Minderhoud. In Koudekerke was het, zoals al veel vaker gebeurd is, Simon de Pagter die er met de winst van door ging. Hij stak 29 van de 30 ringen, 2 meer dan David van de Voorde en Stefan de Bruine, die hiermee 2e en 3e werden. Ook hier werd een bekercompetitie ge houden. Dagkampioen De Pagter liet zien ook uitstekend te kunnen kampen. Hij versloeg al zijn con currenten en won hierdoor de ie beker. De verrassend sterk rijden de Stefan de Bruine liet ook zien dat hij kleine ringen .kon steken: hij won de 2e beker. Jubilaris Mar co van de Voorde, 25 jaar ringrij- der, legde beslag op de 3e beker. De zes oudste rijders mochten in een kamp laten zien wie de beste was. Leo Bosgra won voor Mar griet Besuijen en Ria Minderhoud. Agenda ZRV: 10 aug.: Oostkapelle, camping De Peke- linge, ringrijden, 18.30-21.00 uur; West- kapelle, camping De Boomgaard, ringrij den, 15.00-21.00 uur; 12 aug.: Melis- kerke, Torenstraat, ringrijden boeren kostuum, 14.00-20.30 uur; 13 aug.: Rit- them, Dorpsstraat, ringrijden, 8.00- 18.00 uur; Burgh, demonstratie ring en sjezenrijden, 10.00-17.00 uur. MIDDELBURG Het verkeer in Middelburg heeft gistermiddag enige tijd hinder on dervonden van een defect aan de Schroebrug. Nadat de brug was ge opend voor de scheepvaart, ging hij niet meer dicht. Tussen 14.00 en 15.15 uur bleef de brug hangen. Het verkeer ondervond hiervan veel hinder. Op de wegen naar de brug toe stond het verkeer vast en op de Stationsbrug was het erg druk. Nadat de brug eenmaal weer dicht was, waren de verkeersproblemen snel opgelost. TERNEUZEN Door een eenzijdig ongeval is de oostbuis van de Westerscheldetun- nel (Terneuzen-Borssele) gisteroch tend vanaf half twaalf enige tijd af gesloten geweest. De bestuurder van een auto met caravan verloor de macht over het stuur en ging slingeren. Daarbij werden beide tunnelwanden geraakt. Hulpdien sten sleepten het voertuig en de ca ravan de tunnel uit. Al snel werd één rijstrook vrijgege ven voor het tunnelverkeer. Niet lang daarna was alles weer nor maal. OOSTKAPELLE Stichting Het Werkend Trekpaard geeft morgen weer de jaarlijkse oogstdemonstratie in Oostkapelle. Met 24 Zeeuwse trekpaarden wordt getoond hoe vroeger de oogst van het land werd gehaald. De historische oogstdemonstratie vindt plaats nabij boerderij Plant- lust aan de Wijkhuisweg 2 en duurt van 14.00 uur tot 19.00 uur. Tijdens de demonstratie wordt graan gemaaid, gebonden in scho ven en op menwagens naar de dorsmachine gereden. VLISSINGEN De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in Vlissingen een 17-jarige jongen uit die stad aangehouden omdat hij mensen lastig viel door ze met een laser- pen te beschijnen. Tussen 3.20 en 3.55 uur bescheen de jongen mensen en gebouwen op het Bellamypark. De politie hield hem daarom aan. De Vlissingse jongen heeft afstand gedaan van zijn laserpen. Rond 5.15 uur is hij weer in vrijheid gesteld. vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13