Zeeland PZCI n Aanpak verkeersoverlast bij winkels Vlissingen zingt weer vrolijk mee WALCHEREN 12 en 13 14 en 15 MAATREGELEN Gemeente wil veiligheid op en rond parkeerterrein in Magistraatwijk verbeteren Geen water door kapotte leiding ent djhsfiggj,, woensdag^ dbndêndacif* em vrijdagavond!l Feestje almanak Maandag 8 augustus 2011 Kermis, kunst en koopzondag maken Middelburg druk Weergoden nemen water-thema festival Centree erg letterlijk Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg neemt maatregelen om de verkeersoverlast bij het winkelcen trum en de brede school in de Ma gistraatwijk tegen te gaan. Komend najaar wórden op het par keerterrein twee oversteekplateaus en een verkeersdrempel" aangelegd. Deze moeten de veiligheid van vooral fietsers en voetgangers op het plein vergroten. VLISSINGEN - Honderden mensen - jong en oud - hebben zaterdag avond op het Bellamypark in Vlis singen genoten van het meezing- festival Vlissingen Zingt. Regen en wind konden de sfeer niet verpes ten. Het publiek hield zich warm door enthousiast mee te zingen en te dansen. En elke keer als het be gon te regenen, gingen de para plu's de lucht en deinden ze mee op de muziek. Een aanhangwagen diende als po dium voor het door Vlissingers ge vormde gelegenheidskoor en de presentator. Daarvoor stond de grote groep fanatieke meezingers; meer naar achter - bij de terrassen - 'schuilden' de wat mindere zang- liefhebbers. Anderen keken toe en zongen mee vanuit de huizen op het Bellamypark. Op een groot scherm werdén live- beelden getoond van koor en pu bliek. Daarboven verschenen steeds de teksten van de Neder landse en buitenlandse klassiekers, die in hun originele versie werden gedraaid. Het was de derde keer dat Vlissin gen Zingt werd gehouden. In na volging van Vlaanderen Zingt wordt het festival georganiseerd door Nederland Zingt Mee. Sinds 2008 houdt deze organisatie gratis meezingavonden in Nederland. Het is eigenlijk altijd druk op en rond het parkeerterrein in de lo- han van Reigersbergstraat. Dat komt omdat er niet alleen bewo ners van de Parkstateflat en omge ving parkeren, maar ook door de vele voorzieningen in de buurt. Be halve het winkelcentrum en de brede school, trekt ook het wijk centrum Palet mensen aan. De gemeente is sinds vorig jaar in overleg met bewoners van Middel burg-Zuid om te komen tot een oplossing van de verkeersoverlast in de iohan van Reigersbergstraat. De bewoners uitten daarbij klach ten over het parkeren en over de verkeersveiligheid. De gemeente heeft vervolgens twee onderzoe ken laten doen. Uit het eerste onderzoek - naar het parkeren - blijkt dat de capaci teit van het parkeerterrein niet te klein is. Er zijn genoeg parkeer plaatsen. Veel mensen ervaren wel een tekort omdat ze dicht bij de winkels willen parkeren. Iets ver der daar vandaan blijkt dan nog wel ruimte te zijn. De gemeente zegt daarom ook geen maatregelen te gaan nemen op het parkeerter rein zelf Het aantal parkeerplek ken blijft gelijk. In het tweede onderzoek werd ge keken naar de klachten over de ver keersveiligheid. Er zijn onder meer problemen door het éénrich tingsverkeer voor fietsers (gevolg; onwettig tegen het verkeer inrij den of op de stoep fietsen); door dat er te weinig verbindingen zijn tussen de twee rijbanen aan weers zijden van het parkeerterrein en door het parkeren van auto's di rect naast de uitgang van de school, waardoor het zicht op de kinderen niet goed is. Daarom is besloten tot de aanleg van twee oversteekplateaus voor het langzame verkeer, één ter hoogte van de uitgang van het schoolplein en één bij de bestaan de oprit van het Palet. Verder wordt ter hoogte van de groente winkel van Maas een verkeers drempel aangelegd. mmmsmmmmmm MIDDELBURG - Bewoners van de Bierkaai en de Rouaansekaai in Middelburg hebben zaterdag een groot deel van de dag zonder wa ter gezeten. Rond 14.30 uur was de waterleiding onder de stoep ter hoogte van de Hagepreekgang ge sprongen. Medewerkers van Delta hebben het water afgesloten en tot ver in de avond gewerkt aan een noodreparatie. Rond 21.30 uur za terdagavond was het werk klaar. Vandaag wordt de leiding defini tief gerepareerd. mo-wo 09:30 - 20:30 uur do-vr 09:30 21:00 uur za 09:00 - 17:00 uur Beste setvice, laagste prijs! 12:00-17:00 uur NIEUW ADRES Mortiereboulevard 26 Middelburg tel: 0118-614406 Vroeger werd Kees er al mee gepest en zijn vrouw doet het tegenwoordig nog wel eens als ze de lolbroek aan heeft: twee vooruitstekende voortan den. Ondanks het feit dat de ortho dontist afrekende met die twee hard nekkige exemplaren, noemt zijn vrouw hém nog wel eens geksche rend 'Knien'. Zo ook toen ze een week vakantie vierden in een hotel in het Zwarte Woud, waar ze al meerdere jaren kwamen. Ze kon zich niet bedwingen toen ze het toeristen- belastingformulier moest invullen: 'Knien Cornelis Davidse' schreef ze grinnikend neer. Enkele dagen later bleek dat het stel voor de we keer in het Duitse hotel verbleef en werd er een feestje ge bouwd. De hoteleigenaar schonk champagne en de VW kwam met een mand streekproducten en een oorkonde waarop in zwierige letters stond: Als Anerkennung überreichen wir diese Urkunde an: Knien Corne lis Davidse und seine Frau. De sfeer op het Bellamypark zat er, ondanks regen en wind, goed in. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11