fantastisch te vergeten' Luxe vaartocht naar zeehonden Lasershow en vuurwerk zaterdag 6 augustus 2011 Zomerverslaggeefster Ellen, vlak voordat ze moed opgaf. I— II lM I III I De Pijler delijk kom ik-op het plateau aan. Ik kijk om hoog, en terwijl ik mijn ademhaling onder con trole probeer te krijgen, neem ik een besluit. De groeten. Tot hier en niet verder." ESME: Op het trekbootje richting de pijler klopt mijn hart al sneller. Niet omdat ik bang ben, maar omdat ik er zoveel zin in heb. Na wat oefe nen op de klimmuur biedt Adam ons twee keu zes: met de trap of via de klimmuur naar boven. De klimmuur natuurlijk! Heerlijk ontspannen klim ik zestien meter naar boven naar het mid denplatform. Maar eenmaal boven zie ik pas hoe superhoog het eigenlijk is. Ik roep nog wel even stoer naar Ellen dat ze best kan komen, maar ik snap stiekem ook wel dat mensen hier een onveilig gevoel kunnen hebben." ELLEN: „Terwijl de helden naar boven klimmen, keer ik, de bangerik, terug naar het vasteland. Ik slaak een zucht als ik de Zeeuwse grond onder mijn voeten voel. Ik trek de uitrusting uit en loop naar de waterkant. Als ik de anderen via de tokkelbaan naar de kant zie roetsjen, bekruipt me toch een gevoel van teleurstelling. Tokkelen lijkt me dan wel weer leuk. Maar de weg er naar toe... Echt niet!" ESME: „Ik heb even tijd om van het uitzicht over de Oosterschelde te genieten. Daarna moet ik nog acht meter verder naar boven om te kun nen abseilen. Dat heb ik nog nooit gedaan en lijkt mij dus geweldig. Ik ga als eerste, zodat ik de rest van de groep vanaf de andere kant nog kan filmen. Maar daar heb ik al snel spijt van. Want daar sta je dan, als eerste, op de rand van de pijler. 'Ga maar gewoon staan! Ik heb je ook nog vast met een touw. Het komt allemaal goed', zegt Adam geruststellend." „Zo gezegd, zo gedaan: touw laten vieren en gaan! Wat een bevrijdend gevoel als je aan een touw hangt en jezelf zo naar beneden laat gaan. Fantastisch! Tenslotte mogen we nog tokkelen. Vanaf de pij ler, hangend aan een kabel, naar het vasteland. Dat heb ik al vaker gedaan, maar toch blijft het altijd leuk! Na twee uur zet ik weer voet op vas te grond. Niet moe, maar wel voldaan. Neeltje Jans en dan vooral 'Nature Trail' is echt een aan rader. Doen zou ik zeggen, als je durft!" ©Kijk naar beelden van het abseilen en tokkelen op www.pzc.nl/zomer Klimmen, tokkelen en abseilen van De Pijler kan elke woensdag in het hoogseizoen tussen 10.00 en 18.00 uur. De minimale leeftijd voor deelna me is acht jaar. Er zijn drie arrangementen: A: klimmen rond de pijler, 10 euro. B: klimmen rond de pijler, klimmen naar 22 meter hoogte en tokkelen (160 meter), 15 euro. C: klimmen rond de pijler, klim men naar 22 meter hoogte, vrije abseil van 22 meter, nog eens 22 meter klimmen en vervolgens tok kelen (160 meter), 20 euro. Inschrijven is niet noodzakelijk, maar wel aan te raden. Het klimcentrum is te vinden aan de Faelweg 5 in Vrouwenpolder, tegenover Deltapark Neeltje Jans. Zie ook www.naturetrail.nl kan hier in de buurt trouwens ook mooie fietstochten maken." Familie en vrienden ko men regelmatig een dagje vakantie vieren. Ruud schotelt zijn gasten dan mosselen of kreeft voor. „Heerlijk." Het mag duidelijk zijn dat het echtpaar zich niet verveelt. De eerste vakantiedag was er een om niet te ver geten. „We zaten een hapje te eten toen er bij de supermarkt tegenover een gewapende overval werd gepleegd. Dat maak je - geluk kig - niet zo vaak mee!" WEMELDINCE - Het Midden- en Kleinbedrijf en Goldies Travel in Wemeldinge houden jaarlijks tien vaartochten met een luxe jacht op de Oosterschelde. Zo ook dit weekend. Zaterdag en zondag vertrekt de boot om 14.00 uur van de steiger aan het Sluispla- teau 2 in Wemeldinge. De boot komt tot ongeveer hon derd meter van de plek waar zee honden bivakkeren. De vaartocht duurt twee uur en kost 25 euro per persoon. Kinderen tot vijftien jaar betalen vijftien euro. Inschrijven kan via tel. 0113-622324 en info@goldiestravel.nl. OUDDORP - Op het strand in Oud dorp knalt en flikkert het van avond (zaterdag) als nooit tevoren tijdens een spectaculaire laser- en vuurwerkshow. Op Strand Oosterduinpad (num mer 3, parkeren aan het einde van de Oosterweg) worden met laseref fecten de mooiste vormen ge maakt. Eerst was er alleen een la sershow, maar sinds vorig jaar is het evenement uitgebreid met een vuurwerkshow. De Sound Light Laser- en Vuur werkshow begint om 22.30 uur en vindt plaats ter hoogte van Strand paviljoen De Zeester.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 93