Een flinke klim voor een 'Zeeland is ver genoeg om de drukte 2 Zomergasten zaterdag 6 augustus 2011 Klimmen, abseilen en tokkelen vanaf een pijler in de Oos- terschelde. Je moet het maar willen, je moet het maar dur ven. Zomerverslaggeefster Ellen Jobse, van nature niet zo'n waaghals, en allesdurver Esme Bech van het Z2-videojour- naal laten zich op een bootje naar de afgrond leiden. door Ellen Jobse en Esme Bech foto's Izaak Verkeste ELLEN: „Waar begin ik aan? Klimmen, tokkelen en abseilen van een pijler in de zee. Degene die dat heeft verzon nen, moet wel een enorme avonturier zijn. Al sinds ik een paar dagen geleden hoorde dat ik deze activiteit mag - of eigenlijk moet - uitprobe ren, gieren de zenuwen door mijn keel. Terwijl ik over de pijlerdam richting Neeltje Jans rijd, kan ik me bijna niet voorstellen dat ik straks aan zo'n zelfde betonnen pijler bungel. Dat ik het laatste stuk over de Faelweg rijd, is vast ook al geen goed teken. Buitensportinstructeur Adam van Asperen spreekt mij moed in. „Wees niet bang, het is echt fantastisch", verzekert hij. En dus trek ik de stoute schoenen aan. Helm op, heupgordel aan, kom maar op!" ESME: „Of ik met Ellen mee wilde gaan klim men, abseilen en tokkelen voor ons Z2-video- journaal? Daar hoefde ik niet lang over na te den ken. Ik wist helemaal niet dat dit in Zeeland kon. Als ik iets leuk vind, dan zijn het wel van die avontuurlijke dingen. Vol goede moed ver trek ik met camera richting Neeltje Jans. Wat een heerlijk dagje gaat dit worden: filmen terwijl ik zoiets gaafs mag doen. Top! Zo, laat maar ko men. Het is even puzzelen om de klimbroek goed aan te krijgen, maar met wat hulp van de instructeurs ben ik klaar om de hoogte in te gaan. Hup, die pijler op!" ELLEN: „Met een trekvlot verplaatsen we ons richting de pijler. De pijler, die wel werd ge bouwd maar uiteindelijk niet nodig was voor de Oosterscheldekering, torent hoog boven ons uit. Ik klim erop en kijk mistroostig naar een passe rende rondvaartboot. Oh, wat zou ik graag van plaats ruilen met een van die lachende toeris ten." „Adam legt uit hoe je jezelf moet zekeren en ver volgens moeten we over een schuin stuk naar een gelijkgelegen plateau klimmen. En daar gaat het mis. Het is niet de hoogte die mij angst in boezemt, maar het materiaal. Het is er ongetwij feld voor gemaakt, maar mijn adem stokt bij het idee dat mijn leven afhangt van een heupgordel en twee kabels. Adam schiet te hulp. Hij vertelt waar ik mijn handen en voeten moet plaatsen. Zijn hand ligt als extra steun in mijn rug. Uitein- Yvonne en Ruud Welbers. PASPOORT Naam: Ruud (52) en Yvonne (52) Welbers. Woonplaats: Venray. Gespot op: camping De Strandloper in Scharen dijke." door Ellen jobse Ruud en Yvonne rijden iedere zomer van Venray naar Scharendijke om daar, inmiddels voor het zesde jaar, va kantie te vieren op camping De Strandloper. „We hebben een cateringbedrijf', vertelt Yvonne, „dus we willen niet heel ver weg. De afstand tussen Venray en Scharendijke is precies goed. Het is ver genoeg om afstand te nemen van ons drukke leven daar, maar als er iets is, kunnen we makkelijk terug." Het echtpaar komt graag in Zeeland. „Er is hier van alles te doen." Zo hebben ze ver schillende steden bezocht, waaronder Goes en Zierikzee. Een dagje Neeltje Jans mocht niet ontbreken en ook de Visserijdagen in Bruinisse waren een bezoek waard. „De ligging van de camping is ideaal. Je kan alle kanten op," vindt Yvonne. „Met het min dere weer van de afgelopen weken is dat wel prettig. Met de auto ben je zo op een leuke plek." Toch hopen Ruud en Yvonne dat de zon zich wat vaker zal laten zien. „Als het lekker weer is, gaan we naar het strand of het Grevelingenmeer. Mijn man doet een beetje aan kitesurfen", aldus Yvonne. „Je Een van de instructeurs geeft uitleg over de heupgordel. afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Met een vlot moeten de deelnemers zich naar de pijler trekken. Zekeringen. 'Lees eerdere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 92