Zonder WiFi is de vakantie niet compleet i 341 zeeland Laptop en Geschil over breken van puin duurt voort Eis 3 jaar voor oplichter Officier eist negen jaar cel tegen schutter Arsenaalplein Terneuzen Hout- en plaatmateriaal zeer scherp geprijsd! Wifi op de camping ZONE ■BouwCenterilogus-DeHoop zaterdag 6 augustus 2011 uCkGUS Compleet assortiment logusdehoop.nl Terneuzen: Kennedylaan 32 'S HEER ARENDSKERKE - BOUW- en grondverzetbedrijf Harten snapt niet waarom de gemeente Goes zo moeilijk doet over een puinbreek- installatie op het bedrijfsterrein aan de Noordweegseweg in 's Heer Arendskerke. Aanvankelijk werkte de gemeente volop mee aan de milieuvergun ning voor de puinbreker. „Maar toen een paar omwonenden de buurt opstookten draaide de ge meente als een blad aan de boom om en weigerde alsnog een milieu vergunning te verlenen," zei de raadsman van Harten vrijdag tij dens bij de Raad van State. Milieu technisch is er volgens Harten niets mis met een mobiele puin- breekinstallatie. „De gemeente wei gerde de milieuvergunning alleen maar omdat de puinbreekinstalla- tie niet in het bestemmingsplan zou passen. Maar op het terrein rust de brede bestemming bouw nijverheid waar een puinbreker als nevenactiviteit ook onder valt. Bo vendien is voor een kleine mobie le puinbreker geen bouwvergun- MIDDELBURG - Tegen een 43-jarige man uit Hansweert is gisteren in Middelburg voor oplichting een ge vangenisstraf van 36 maanden waarvan 6 voorwaardelijk, toe zicht door de reclassering en het betalen van 29.475 euro schadever goeding geëist. Hij had er een neus voor. Contact leggen met goedgelovige en aardi ge mensen en vervolgens geweten loos toeslaan. Het lukte hem een handvol mensen voor meer dan een ton op te lichten. Gisteren MmmmmfeammmmnmmummmKewmmmmmiKsamKgmammimaiBmM DRAADLOOS ONLINE OP DE CAMPING Vakantiegangers kunnen niet meer zonder draadloos internet. Laptops, tabiets en smartphones zijn volop aanwezig op Zeeuwse campings. door Cornelleke Blok ning nodig en is er helemaal geen strijd met het bestemmingsplan," zei Hartens raadsman. De raads man van de gemeente Goes bena drukte dat er wel een probleem is met het bestemmingsplan en dat er teveel geluidoverlast is voor om liggende woningen. Volgens de ge meente valt het breken van puin niet onder de bestemming bouw nijverheid omdat dat bedrijven zijn die grondstoffen verwerken en geen afval. Harten is zelfs nog bereid meer milieu- en geluidmaat regelen te nemen om de herrie en stofoverlast nog verder terug te dringen. Ook wil Harten de puin breker nog verder van de nabijgele gen woningen zetten zodat er ruim 100 meter afstand tussen zit. De Raad van State gaat de komen de weken onderzoeken of de ge meente Goes de vergunning als nog mocht weigeren of dat er mo gelijk met extra maatregelen toch nog een mogelijkheid is voor Har ten om een puinbreker in gebruik te nemen. Uitspraak volgt over en kele weken. Hebben jullie draad loos internet?' Het is één van de eerste vragen die camping- gasten stellen, als ze aankomen op camping De Vlied berg in Scharendijke. Eigenares Nicoline Coomans schat dat 80 procent van de gasten ge bruik maakt van het WiFi-net- werk van de camping. „We heb ben veel buitenlandse'gasten. Men sen uit Duitsland moeten vaak Internet op vakantie 64 procent van de vakantiegan gers gebruikt internet tijdens de vakantie. Dat blijkt uit recent lande lijk onderzoek van marktonder zoeksbureau Multiscöpe. De helft van de reizigers bekijkt van tevoren of de accommodatie beschikt over internet; voor 40 procent van deze mensen speelt WiFi een belangrijke rol in de keu ze voor de accommodatie. 0 45 procent van de internetters neemt de eigen laptop mee, 40 procent gebruikt de computer op de accommodatie en 37 procent gebruikt de mobiele telefoon. nog werken tijdens de vakantie. Overdag zitten ze aan het strand te werken, terwijl de kinderen bui ten spelen, 's Avonds op de cam ping zetten ze dan de data door." Draadloos internet is voor veel mensen zelfs een belangrijke eis als ze een camping uitzoeken, be weert eigenaar Kees Menheere van camping Stavenisse. „Mensen.vra- gen er vaak naar als ze reserveren. Als ik het niet zou hebben, zou den ze naar een andere camping gaan." Het aanleggen van een WiFi-net- werk is een flinke investering, zeg gen de ondernemers. Menheere: „Ik heb vijf jaar geleden zes mas ten geplaatst, met bijbehorende zenders en ontvangers, en een duur abonnement. Zoiets kost al gauw 8.000 euro." Verreweg de meeste campingeige naren laten hun gasten daarom be talen voor gebruik van het draadlo ze internet. De meeste campings vragen 5 tot 7 euro per dag. Hoe langer campinggasten gebruik ma ken van het internet, hoe goedko per het wordt. Voor een week be taal je op de meeste campings 10 tot 15 euro. Camping Julianahoeve in Renesse biedt het draadloze internet gratis aan. „Wij zien het als een service voor onze gasten", zegt eigenaar Ed Troost. „En nee, we hebben de tarieven voor de staanplaatsen er niet voor verhoogd." Maar hij geeft toe: „De 37.000 euro investe ring die we er vijf jaar geleden voor deden, zit natuurlijk wel in de tarieven verwerkt." Op de Julianahoeve maken zó veel mensen gebruik van het draadloze netwerk, dat het vaak overbelast is. „Het lijkt wel of iedereen buien radar de hele dag wil volgen. Op een gewone ochtend zijn 500 men sen tegelijk online. Dat komt neer op 10 procent van de gasten." Hij lacht. „Met slecht weer hebben de meeste mensen niet zoveel moei te, maar als het internet eruit ligt, daji is de vakantie mislukt." t zie ook de video op www.pzc.nl Het is twaalf uur 's mid dags, zonnig en minstens 23 graden. Toch zijn bijna dertig gasten van camping Ons Buiten in Oostkapelle online, ziet eigenaar Gabriel Coppoolse op het computerscherm bij de receptie, 's Avonds maken er vaak zestig mensen tegelijk gebruik van het WiFi-netwerk, weet hij. moest hij zich verantwoorden voor het oplichten van een vrien din, en enkele bekenden. Dat zou zijn gebeurd in de jaren 2008 tot en met 2010. Bij elkaar waren ze bijna 30.000 euro kwijt. Het begon al terwijl hij nog achter de tralies zat van een eerdere veroordeling en hij een vriendin 8000 euro lich ter maakte. Een Kapellenaar raakte 9000 euro kwijt. Een echtpaar 5000 euro en iemand die via hem een auto wilde kopen ruim 16.000 euro. Uitspraak 18 augustus. WiFi (wireless fidelity) is een technologie waarmee het mogelijk is op korte afstand draadloos gegevens te versturen. Het wordt ook wel W-Lan genoemd (Wireless-Local Area Network). Met WiFi kunt u met uw laptop, tablet of mobiele telefoon bij hotspots/accesspoints draadloos internetten. Hoe werkt WiFi op de camping? MIDDELBURG - Of die 26-jarige Ter- neuzenaar het allemaal wel be greep werd niet duidelijk, maar toen hij donderdag voor de recht bank in Middelburg officier van Justitie W. Suijkerbuijk negen jaar cel tegen hem hoorde eisen, rea geerde hij nauwelijks. De Terneu- zenaar wordt verdacht van een po ging tot moord en twee keer een poging tot doodslag op drie plaats genoten. Ook was hem nog het be zit van 1 gram cocaine en 23 gram hennep plus wapenbezit ten laste gelegd. Dat het tussen twee groe pen Antillianen niet boterde, was bekend in Teruzen. In de nacht van 13 februari kwam het in café De 2 Heeren tot een vechtpartij tussen twee rivalen. Ze werden buiten gezet en daar, op het Arse naalplein, ging het gevecht verder. Iedereen bemoeide zich ermee. Volgens ettelijke getuigen sprong de 26-jarige achteruit, trok een re volver en vuurde zeven schoten af Een van de vechtersbazen liep on der meer een klaplong, een schot wond in de oksel en een gescheur de lever op. T\vee omstanders raak ten gewond. Nog geen minuut na de schoten waren politiebikers op het Arsenaalplein en werd de Ter- neuzenaar op aanwijzing van het publiek aangehouden. Volgens Suijkerbuijk zijn er meer dan ge noeg bewijzen tegen de man. „Mensen hebben hem zien schie ten en hij is op foto's herkend. Een onderzoek door het NFI naar schotresten, leverde amper iets op. Volgens de onderzoekers hadden de schotresten geen enkele relatie met de schietpartij, maar dat bete kende niet dat hij niet de schutter was. Advocaat A. Sol meende dat er genoeg aan het onderzoek ram melde. Zo hadden diverse mensen een ander als dadter aangewezen en had het Openbaar Ministerie er niet alles aan gedaan de waarheid boven water te krijgen. Hij vond dan ook dat er vrijspraak zou moe ten volgen. Uitspraak 18 augustus. Informeer bij de receptie of internet gratis of betaald is. Koop eventueel een voucher met toegangscode. Spectaculaire sprongen van 8, 12 en 25 meter hoogte! Deltapark Neeltje Jans, daar steek je wat van op! www.neeltjejans.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 88