Zeeland PZC Ontwikkelaar Houtmarkt in zwaar weer Christus terug naar Pasterbos ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 29 32 en 33 Dief op heterdaad betrapt in Sluiskil REISCHEQUETOT €1.750,- CADEAU STEÏNHAUS Zaterdag 6 augustus 2011 Maritieme kunst van 'vergeten' Terneuzense Brabander Jeugd maakt een week lang kennis met het tijdperk van de ridders Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl SURSEANCE Oppositie Hulst vreest voor gevolgen project; Rietbergen: Ik maak het project gewoon af door Sheila van Doorsselaer hulst - Rietbergen Concept Vast goed, de ontwikkelaar van het ver- maakcentrum aan de Houtmarkt in Hulst, zit in financiële proble men. De rechtbank in Arnhem heeft de BV surseance van betaling verleend. De Hulster oppositiepartijen Lijst Van Eek en Algemeen Belang Groot Hulst willen van het Huls ter college van burgemeester en wethouders weten wat nu de ge volgen zijn voor het project in de binnenstad. Rietbergen is eigenaar van meerdere panden aan de Houtmarkt, laren geleden al maak te hij gewag van plannen voor een vermaakcentrum met appartemen ten op de plaats van de voormali ge bioscoop, kapsalon, voormalige bank en voorheen de huishóud- school. De invulling van het ver maakcentrum wijzigde al vaker. De bowlingbaan en kinderopvang zijn geschrapt. De laatste plannen gaan uit van een grote theaterzaal, ook te gebruiken als bioscoop, een kleinere zaal en een multifunctio nele ruimte. Ook een kookstudio, jongerencentrum Komma en in to taal zo'n 46 huur- en koopapparte menten en de bibliotheek ofj in de plaats daarvan een restaurant, ma ken deel uit van de plannen. Mo menteel loopt een onderzoek naar de ontwikkeling op de Hout markt. Van Eek en Algemeen Belang Groot Hulst willen van B&.W we ten hoe en of het dagelijks bestuur de financiële situatie van Rietber gen heeft gecheckt en of er antece dentenonderzoek is gedaan. Daar naast willen ze weten waarom het college de gemeenteraad niet op de hoogte heeft gesteld van de sur seance van betaling. Volgens lo co-burgemeester Clen de Kraker is het college nog maar ruim een week op de hoogte van de sursean ce en heeft deze voorlopig geen ge volgen voor de gemeente. „Wij hebben er als gemeente geen cent in zitten." Of het project (veel) ver traging op gaat lopen, is nog maar de vraag. De Kraker: „Het maakt ons als college niets uit of meneer Rietbergen het project uitvoert of een andere ontwikkelaar. Een an dere ontwikkelaar werkt mis schien wel sneller." Rietbergen zelf spreekt sussende woorden: „De surseance is onderdeel van een sa nering van mijn bedrijfsactivitei ten en heeft geen gevolgen voor het plan-Houtmarkt, ik verkoop het niet en ga in hoger tempo wer ken aan de realisering ervan." door Wout Bareman terneuzen - Het twee meter hoge Christusbeeld dat decennialang de rooms-katholieke meisjesschool in het Pastersbos in de binnenstad van Terneuzen sierde, keert terug. De sokkel staat er al en eind sep tember wordt het bijna honderd jaar oude gerenoveerde beeld te ruggeplaatst. De voorbereidingen voor de plechtige onthulling zijn inmiddels in volle gang. Na de sloop van de school ont fermde ondernemer en plaatselijk 'historiebewaker' Douwe van der Meer zich over het beeld. Het lag jarenlang opgeslagen en werd uit eindelijk in een werkruimte van PI- BL (Projecten Intensieve Begelei ding Langdurig Werklozen) in de Terneuzense Dijkstraat schoonge maakt. Met steun van woonstich- ting Clavis, de gemeente Terneu zen en de Wijkraad Binnenstad wordt het Christusbeeld nu hele maal gereviseerd door kunstenaar Luc Inghels in Walsoorden. „Er is heel veel werk aan, want het beeld was er slecht aan toe. Het vertoon de scheuren, de verf was afgeblad derd en - veel erger natuurlijk - de handen en een deel van de voeten ontbraken en ook het gezicht met de baard was beschadigd." sluiskil - Een man uit Terneuzen koos klaarlichte dag uit om te po gen een bliksemgeleider te stelen van een gebouw aan de Piersson- polderstraat in Sluiskil. Rond kwart voor negen donderdagochtend stond hij op het dak van het gebouw. Dat viel nogal op bij omwonenden, die de politie alarmeerden. Agenten vatten de man tegen ne gen uur in de kraag. De Terneuzenaar is aangehouden en naar Torentijd gebracht. J Bij aankoop van een keuken. Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 tV Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl. 20% GOEDKOPER DAN ANDERETOPMERKEN1 Alleen verkrijgbaar bij: Vraag naar de voorwaarden in de showroom ie winst! foto Peter Nicolai Kunstenaar Luc Inghels knapt het Christusbeeld uit Terneuzen helemaal op. Hij doet dat in een loods in Walsoorden. Jubileumtrekking 10 augustus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 83