binnenland 17 Winst ING ondanks Grieken Vier dagen in cel wegens fietsen zonder licht Verdachte van misbruik al eerder berecht voor kinderporno CDA pleit voor bouw waterkrachtcentrale Genieten in Gent! KWARTAALCIJFERS Ondanks afboeking van 310 miljoen euro kwart meer winst Gezin emigreert na weigeren thuisonderwijs - 'WmTLd zaterdag 6 augustus 2011 i innwawwigBinPgt den haag - Bankverzekeraar ING heeft het afgelopen kwartaal voor 310 miljoen euro verlies genomen op zijn Griekse staatsobligaties. Dat heeft het concern woensdag bekendgemaakt. Ondanks de af boeking maakte ING een kwart meer winst dan in dezelfde perio de vorig jaar: 1,5 miljard euro te genover 1,2 miljard. Dat kwam vooral door een fors hoger resul taat bij de- verzekeringstak, de bank maakte juist minder winst. ING bank schreef in het tweede kwartaal 187 miljoen euro af op Griekse schuldpapieren, de verze keraar 123 miljoen. Het concern had eind maart voor 1,4 miljard eu ro aan Griekse staatsleningen in de boeken staan. Vorige maand werd bekend dat ING een van de banken is die gaat bijdragen aan het Europese reddingsplan voor Griekenland, maar het is nog niet duidelijk hoe precies. Volgens ING-topman Jan Hommen ligt de door Brussel afgedwongen split sing en afslanking van het concern op schema. Er is inmiddels een deal gesloten over de verkoop van de Amerikaanse internetspaar bank ING Direct. Hommen vindt het nu nog te vroeg, zei hij, om on derdelen van het financieel con cern naar de beurs te brengen. Daarvoor is de toestand op de fi nanciële markten te onzeker. ING moet de verzekeringsactiviteiten voor eind 2013 verkopen of naar de beurs brengen. De onderne ming houdt rekening met twee beursgangen: eentje in Europa (voor Europese en Aziatische on derdelen) en eentje in Amerika. In mei werd zoals aangekondigd 2 miljard euro plus een boete van een miljard voor de vervroegde af lossing overgemaakt aan het minis terie van Financiën. ING moest tij dens de kredietcrisis in 2008 10 miljard lenen van de staat. Het rest bedrag wordt in 2012 betaald. aGB&mmsmsim! van een enkele zwarte ooievaar is nog altijd bijzonder. De zwarte ooie vaar is zelden in Nederland op be zoek. Wel groeit het aantal waarne mingen al jaren gestaag." foto GPD amsterdam - Een Amsterdammer heeft vier dagen in de cel gezeten, nadat hij was opgepakt vanwege een oude onbetaalde boete voor fietsen zonder licht. Na betaling van 37,50 euro zou hij worden vrij gelaten. Maar pogingen van een opgetrom melde huisgenoot dat bedrag bij het politiebureau te betalen, lie pen stuk op een muur van bureau cratie en onwil. De Nationale Om budsman, die deze klacht uit ploos, geeft de Amsterdamse poli tie een veeg uit de pan. De affaire begon op 2 april 2009, toen de man op straat werd aange houden omdat hij met een verbo den motorstep over de stoep reed. De politie ging na of hij nog een boete had openstaan. Dat bleek zo te zijn. Niet alleen had hij een boete - 20 euro voor het fietsen zonder licht - en daaropvolgende verhogingen niet betaald, ook stond de man ge registreerd in het Opsporingssys teem, omdat het idee bestond dat de man geen vaste woon- of ver blijfplaats had. Als het Centraal Justitieel Incasso Bureau de gege vens van de man had gecheckt, had het de boete gewoon op de post kunnen doen. In plaats daar van werd een machtiging tot gijze ling bij de kantonrechter aange- lelystad - Een van de twee Neder landers die mogelijk betrokken zijn bij kinderpornonetwerk Dreamboard in de VS, is vorig jaar veroordeeld tot vier jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk. Dat meldde de rechtbank Zwolle gisteren. De man uit Zaltbommel kreeg de straf voor onder meer het maken en verspreiden van kinder pornografie en het plegen van on tucht met minderjarigen. Op 16 april 2010 hield de politie IJs- selland de man aan, na tips van eerst de Deense en daarna de Ame rikaanse autoriteiten. Justitie in de VS had een dvd gestuurd met daar op foto- en filmmateriaal dat mo gelijk van hem afkomstig was. De man bracht beeldmateriaal bij Dreamboard aan onder het pseu doniem Cixx, aldus de rechtbank. De andere Nederlander die betrok ken zou zijn bij Dreamboard, is een Almeerse leraar. Woensdag zijn in-de VS de resultaten van het onderzoek naar Dreamboard, dat sinds 2009 loopt, bekendgemaakt. Volgens de VS maakten circa zes honderd pedofielen gebruik van het netwerk. Zij wisselden online foto's en video's uit van seksueel borgharen - Rijkswaterstaat dient volgens de Tweede-Kamerfractie van het CDA in beroep te gaan te gen de rechterlijke uitspraak die de bouw van een waterkrachtcen trale in Borgharen verbiedt. CDA-Kamerlid Ger Koopmans vindt dat staatssecretaris Joop Ats- ma (Milieu, CDA) zijn dienst daar toe moet aansporen. Koopmans vreest dat de centrale er anders niet komt. Volgens de rechtbank in Maas tricht zouden te veel vissen ster ven als de centrale in werking is. De rechter stelde eind juli dat Rijkswaterstaat onvoldoende aan nemelijk heeft gemaakt dat die sterfte geen grote achteruitgang be tekent voor de visstand in de Maas en haalde een streep door de ver gunning die Rijkswaterstaat had verleend. Een waterkrachtcentrale tapt wa ter uit de rivier en stuurt dat langs turbines waardoor elektriciteit wordt opgewekt. Voorstanders scharen deze energie onder het la bel 'duurzaam' maar tegenstan ders brengen daar tegenin dat erg veel vissen het loodje leggen door het proces. CDA'er Koopmans vindt dat de centrale in Borgharen er moet ko men. „Er gaan vissen dood maar we willen ook duurzame energie." vraagd. Dit alles wist de klager niet, toen hij op die aprildag in 2009 met de agent in debat ging over een oude boete. Omdat hij niet genoeg geld bij zich had, werd hij geboeid overgebracht naar het politiecellencomplex. Herhaalde verzoeken zijn huisgenoot te mo gen bellen, werden tot 's avonds laat geweigerd. 's Nachts meldde de huisgenoot, met 37,50 euro op zak, zich bij de receptie van het politiebureau. Daar stuitte hij op een agent die zei dat hij op grond van de privacy wet niet kon vertellen of zijn vriend in het cellencomplex zat. Hij moest zelf bij het cellencom plex gaan kijken, was het advies. Maar daar werd hem via de inter com gemeld dat hij de boete op het politiebureau kon betalen. De volgende dag deed de huisgenoot weer een poging. Toen hij rond 13.00 uur bij het po litiebureau arriveerde, kreeg hij te horen dat zijn vriend was overge bracht naar de Penitentiaire Inrich ting in Almere. De verdachte zelf kreeg op die dag, een vrijdag, te horen dat de deu ren van de gevangenis om 17.00 uur zouden sluiten, en dat hij dus het weekend in de cel zou moeten doorbrengen. Pas op maandagoch tend kreeg hij zijn vrijheid terug. ■MMMMMnNHMMI misbruik. De regels waaraan de le den van Dreamboard moesten vol doen om lid te blijven, werden strenger en gruwelijker naarmate zij een hogere status als 'VIP' of 'Super VIP' wilden bereiken. Voor de hoogste status moesten zij met nieuw, zelfgemaakt materiaal ko men. Als leden te lang geen mis- bruikbeelden aanbrachten, wer den ze uit het netwerk geknik kerd. Dat gold ook voor degenen die beelden toevoegden van 'te oude' kinderen en voor materiaal dat niet gewelddadig genoeg was, aldus de Amerikaanse aanklacht. assen - Een gezin uit Assen zegt naar België te emigreren omdat de ouders hun twee kinderen in Ne derland geen thuisonderwijs mo gen geven. Een verzoek om vrijstelling van leerplicht op basis van humanisti sche gronden werd door het hof in Leeuwarden afgewezen. „Daarom vertrekken we naar Bel gië. Daar is thuisonderwijs wel toegestaan", meldde de moeder van de twee kinderen, Wenda Ver kerk. De ouders waren door de rechter veroordeeld tot een voorwaarde lijk boete van 125 euro wegens het overtreden van de Leerplichtwet. J-daag£ arrangg-M&ni euro p.p. Van harte welkom in de mooiste en levendigste stad van Vlaan deren! Een stad vol monumenten en gezelligheid! Wat is er heerlijker dan een biertje te drinken met magnifiek uitzicht op het Graslei of het Korenlei? Een heerlijk restaurantje uitzoeken in de middeleeuwse straatjes van het Patershol? Van de top van het Belfort tof het Gravensteen kasteel, Gent is een stad om met volle teugen te genieten! Uw verblijf U verblijft in het Ghent River Hotel. Dit viersterrenhotel ligt prachtig centraal, bij de Vrijdagmarkt, aan de rechteroever van de rivier de Leie. Het is gevestigd in twee historische gebouwen en heeft een fraai terras aan het water. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 32452 3-daags arrangement zoek boekcode 32452 Inbegrepen 2x overnachting in een tweepersoons kamer 2x ontbijt met panoramisch uitzicht over Gent Belgisch biertje in typisch Gents café puntzak met frietjes en sausje naar keuze informatiepakket Gent Prijzen 06/08-04/09 05/09-27/11 28/11-31/03 99 139 99 Prijzen in p.p. per arrangement, o.b.v. 2-per- soonskamer. Niet inbegrepen: reserveringskosten, toeristenbelasting en bijdrage calamiteitenfonds 2,50 per boeking, max. 9 pers.), toeslag 1 -pk. a pharos 6e-n+ u daar al g&wee-ïf?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7