ZINDEREND VOORDEEL! Modieuze afscheidsconcert zeeland 133 Goes waarschuwt voor babbeltruc /TXAutoTeam Hulpverleners snellen naar Lewedorp na treinongeval bij Hoek PjtieK zonnebril Boekenmarkt GERARD W Wijnfeest zaterdag 6 augustus 2011 s zierikzee - Op het Havenplein van Zierikzee wordt zaterdag 13 augus tus voor de zestiende keer een tweedehands boekenmarkt gehou den. Vanaf 10.00 uur 's morgens kunnen bezoekers snuffelen tus sen naar schatting tienduizenden boeken, prenten en strips, ver deeld over zo'n twintig kramen. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl door Frank Balkenende in 2010 naar Krefeld. De kerkge meenschap in Renesse heeft daar contacten. Het Kleinkoor Renesse heeft altijd gestreefd naar een goe de kwaliteit en hoorde tot de bete re koren van het eiland. „Al waren we niet de beste." Door die hoge kwaliteit vergde het lidmaatschap van het koor veel inzet. Een inzet die voor sommige leden van het koor wel wat zwaarder be gon te vallen. Alle leden zijn in de AutoTeam pakt uit I10%_kortirK^O£inieuweiauto^sjjijWoorraad_én nu 1.000,- cash retour op uw rekening. LJLA voel je v r i j Onderdeel ran de Automotkx» Groep Bergen op Zoom. Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 10°'o voordeel geldig met registratie uiterlijk 30 september 2011Alleen op voorraadmodellen en niet in combinatie met ondere acties. De 1.000 cosh wordt rechtstreeks door General Motors Nederland B.V. uitgekeerd op de bonk/girorekening van de koper, na aflevering/registratie von een nieuwe Opel. Dit oonbod geldt voor nieuwe klontenorders (particulier/KZM) von 1 juli t/m 30 september 2011 meteen uiterlijke kentekenregistratiedatum van 30 november 2011Kijk voor de voorwoorden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om io.oo, 16.00 en 22.00 uur, zo. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl foto Izaak Verkeste vut of al geruime tijd met pen sioen. „En dan merk je wel dat je wat ouder wordt." Volgens Van Eek een extra reden om er maar eens een punt achter te zetten. „Tijd voor andere dingen." goes - De gemeente Goes waar schuwt burgers maar ook inwo ners van andere Zeeuwse steden en dorpen voor babbeltrucs, waar bij de daders zich uitgeven voor ambtenaren van de desbetreffende gemeenten. Op die manier probe ren ze hun slag te slaan in wonin gen. In Goes zijn drie meldingen be kend uit Goes-Oost. Daar kwa men mensen een lichtgetinte huidskleur aan deur met de mede deling dat ze een controle uitvoer den voor de Gemeentelijke Basis administratie. Ze lieten desge vraagd ook een (vals) legitimatie bewijs zien. Overigens spraken ze wel (goed) Nederlands. Terwijl een nepambtenaar de bewoner - veelal ouderen - aan de praat hield, drong een handlanger via de hoek - De gevolgen van een bot sing tussen een goederentrein en een tractor met aanhanger, donder dagochtend op de spoorwegover gang op de Binnendijk bij Hoek, bleven beperkt tot schade aan kar en locomotief Een fout van spoorwegbeheerder Prorail beheerste echter de discus sie rondom het ongeluk. Prorail lo kaliseerde het ongeval bij het Zuid-Bevelandse Lewedorp, waar door de hulpdiensten daar om iets voor elf uur voor niks uitrukten. Na elf minuten werd de fout ont dekt en de brandweer van de ge meente Terneuzen alsnog naar de juiste plaats gedirigeerd. Omdat de trein, afkomstig van Dow Benelux, gevaarlijke stoffen vervoerde, ruk ten de hulpdiensten alsnog met achterdeur de woning binnen. In één geval werd daarbij de pinpas buitgemaakt. Er bleek korr daarna ook geld mee te zijn gepind. De Goese burgemeester René Ver hulst adviseert inwoners en Zeeuwen in het algemeen altijd het legitimatiebewijs goed te bestu deren. Het is namelijk zo dat ambtenaren van de afdeling publiekszaken wel geregeld controleren of mensen wel op aangegeven adressen wo nen. Zo verzocht het ministerie van Binnenlandse Zaken gemeen ten onlangs dergelijke GBA-contro- les uit te voeren. Ook stelt de ge meente onderzoeken in naar pan den die geregistreerd staan als on bewoond, maar plotseling be woond lijken te zijn. Volgens Ver hulst zijn dit soort criminelen las tig te pakken. „Op heterdaad be trappen lukt maar zelden." dreischor - Wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor houdt van daag voor de vierde maal een wijn feest. Tijdens het feest kunnen de wijnen en Zeeuwse producten worden geproefd. Op het bedrijf worden rondleidin gen gegeven en kunnen de bezoe kers het hele proces van wijn ma ken zien. Er is live-muziek, er kun nen rondvluchten met een heli kopter worden gemaakt Het wijn feest begint om 14.00 uur en duurt tot 22.00 uur. groot materieel uit. Het bleef ech ter bij een 'gevalletje verzekering'. Het ongeluk ontstemd toen de be stuurder van de tractor het spoor overstak en door bosjes bij de on bewaakte spoorwegovergang de trein over het hoofd zag. Die toe terde, waarna de landbouwer gas gaf en nog bijna helemaal over de overweg kwam. De remmende trein raakte alleen het achterste ge deelte van de platte kar. Die raakte wat beschadigd. Volgens Michiel Haighton van Pro rail gaat het om een menselijke fout. „We doen nu onderzoek naar waar het fout is gegaan." Omwo nenden van de Binnendijk zijn ge schrokken. „Deze blunder had in andere omstandigheden serieuze gevolgen kunnen hebben." E3 Bij aankoop van een complete bril Zierikzee Havenpark 1 0111 411 611 www.toptiekzierikzee.nl Hét adres voor topzicht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75