321 zeeland raiacCea Jubileumconcert is ook Vrijspraak directeur Literaire activiteiten Join the fïlmXperience Film by the Sea for: se-"'ercJ Steun voor een Goese amazone Merklappenexpo is razend populair zaterdag 6 augustus 2011 workshops acteren, regisseren, improviseren, camera, voice-over en meer castings inspiratie waar: Zeevaartschool Vlissingen wanneer: zaterdag 17 september 9.00 - 18.00 uur kosten deelname: 15,- 12,50 voor CJP-leden) aanmelden: www.filmbythesea.nl filmx@filmbythesea.nl 0n,U/r Film by the Sea 9 t/m 18 september 2011 www.hlmbythesea.nl GOES - Arie en Tineke Kornegoor uit het Gelderse Neede dachten gistermid dag even rustig merklappen te gaan bekijken in de Grote Kerk in Goes. In plaats daarvan werden ze bij binnenkomst uitgebreid in het zonnetje gezet als tienduizendste bezoekers van de merklappententoonstelling. En dat ter wijl hij pas vier weken aan de gang is. Het echtpaar Kornegoor is niet spe ciaal voor de expositie naar Goes gekomen, maar viert vakantie in Nieuw- vliet. „Maar we hebben het wel zo gepland, dat we hier zeker konden gaan kijken", stelt Arie. „Er hangen prachtige merklappen tussen. Chapeau voor de makers." De tentoonstelling in de Grote Kerk loopt tot en met 17 augus tus. foto Willem Mieras ELLEMEET - Voor de gehandicapte amazone Tessa Baaijens-van de Vrie uit Goes is een droom uitgeko men. Met hulp van Stichting Vrienden Dressuurstal van Baaien heeft zij een sponsor gevonden in VMF Stables uit Ellemeet. Het gaat om sponsoring in de vorm van stalling, dagelijkse bege leiding en trainingshulp. Ook kan Tessa gebruik maken van vervoer naar wedstrijden. Eigenares van VMF Stables Liesbeth van Oosten: „Wij wilden graag wat doen voor een ambitieus talent dat steun kan gebruiken. Wij zien dit als een ge zamenlijke nieuwe uitdaging voor Tessa, onze stalamazone Emma van den Hooven en mij." Tessa Baaijens kan het bijna niet gelo ven. „Ik weet eigenlijk niet goed wat te zeggen. De financiën en het vervoer waren steeds een groot punt en nu is dat in één keer opge lost. Nu kan ik me echt helemaal op paardrijden concentreren." SCHERPENISSE - Voormalig direc teur Hans Duvekot van de Groen van Prinstererschool in Scherpenis- se is door het gerechtshof in Den Haag vrijgesproken van het mis handelen van een leerling. Anderhalf jaar geleden werd Du vekot door de rechtbank in Middel burg wel veroordeeld. Hij kreeg toen een voorwaardelijke werk straf van dertig uur met een proef tijd van twee jaar opgelegd. De toenmalige directeur van de refor matorische basisschool zou in 2009 een leerling van groep acht bij de keel hebben gepakt. Du vekot zelf sprak van een pedagogi sche vermaning. door Melita Lanting Het jubilerende Klein- koor Renesse is ge stopt. Ondanks de tien succesvolle ja ren die het koor heeft bestaan, is voor de leden wel een logische keuze. „Er vallen twee belangrijke stemmen weg en ik had zelf ook aangegeven er mee te willen stoppen", zegt Cor van Eek, muzikaal leider. „)e bent maar met z'n tienen en dan kan je geen stem missen en het is moeilijk om nieuwe, geschik te stemmen te vinden die ook nog eens in de groep passen. Boven dien, we hebben een repertoire van 400 nummers, het valt niet mee om die allemaal in te stude ren." Tijdens het afscheidsconcert don derdagavond heeft het koor de ei gen lievelingsliederen gezongen. Van Latijnse en Argentijnse liede ren tot Duitse, Nederlandstalige en Engelse nummers. „Iedereen kon een paar liederen opgeven en welke de meeste stemmen hadden zijn op het programma gekomen." Het Kleinkoor Renesse is tien jaar geleden opgericht. Ontstaan van uit het kerkkoor. „Bij het vaststel len van het repertoire van het kerk koor leek het een goed idee om een tweede koor op te richten. Uit het kerkkoor is toen een dubbel kwartet verder gegaan als Klein koor. Later is dat uitgegroeid tot tien leden." Deze tien leden bleken een heel hechte club te vormen. Het werd een vriendenclub waar heel wat reisjes mee gemaakt werden. Van Utrecht tot Den Bosch en natuur lijk ook dichter bij huis. Gemid deld was het koor zo'n driehon derd maal op stap in een jaar. Soms losse optredens, maar het merendeel toch tijdens kerkdien sten. „We hebben wel wat wereld se nummers er bij, maar dat is niet de opzet van het koor." Van Eek vertelt dat de contacten in het land eigenlijk vanzelf tot stand kwamen. „Dan krijg je een telefoontje van iemand die vertelt dat hij ons gehoord heeft en vraagt of we ook eens bij hem wil len komen. Vergeet niet dat we in Het Kleinkoor tijdens het afscheidsconcert in de Jacobuskerk in Renesse een toeristisch gebied zitten." Zo kreeg het Kleinkoor ook con tact met -een dominee in het Spaanse Benidorm en in februari 2009 stapte het koor in het vlieg tuig. „Dat was geweldig. We heb ben gezongen tijdens drie kerk diensten en we hebben één con cert gegeven. Dat was een groot succes. We zijn daar een ldeine week geweest." Een tweede buitenlandse trip ging 10-11 september Filmcollege: Boeken aan zee Alles wat u wilt weten over boekverfilmingen. donderdag 15 september 13.30 - 17.00 uur Schrijfworkshop Ronald Giphart Alle ins en outs over het schrijven van je eigen roman. donderdag 15 september 21.00 uur Ladies Night: Theatershow Luxeproblemen Aaf Brandt Corstius en Machteid van Gelder voor de moderne vrouw 2.0. Aanmelden, info en tickets kopen: www.filmbythesea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74