vergeten Terneuzenaar IÏÏÏI m zeeland 131 Schouws koor Luscinia krijgt subsidie gemeente H m MET ZORG! 13 Rotterdamse man (24) mishandeld in Renesse Woont de ideale man echt in Zeeland? 0113 22 2220 Z2 Gemeente zoekt naar veroorzaker oliespoor Snuffelmarkt op erf van de Hubertushoeve Vlasdagconcert speelt in de Manhuistuin V0P Avondexcursies bij biologische kwekerij Geen lichtjestour door werkzaamheden Actie waterputten voor Kenia zaterdag 6 augustus 2011 awaKgBMMWaggHBBWWMBHBM II,I Mllllll Ml ui U HM HU door Wout Bareman MEEST CELEZEN 1. Tweee auto's belanden in sloot 2. Fietsers vormen gevaar op N59 3. Hollen voor 't mooiste spul (foto) Ook in de zomer twee keer per dag een nieuw videojournaal op www.z2.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Kenners van maritieme schilderijen weten wie Rodan is. Achter de naam, waarmee hij steevast zijn schilde rijen signeert, gaat de geboren Ter neuzenaar Frans Daniël Romeijn- sen schuil. Ooit graficus van be roep, maar later professioneel kun stenaar en galeriehouder. Niet aan het water, overigens, maar in het zanderige Gemert. Ach, hij schil dert ook fraaie landschappen en ander werk... Frans Romeijnsen (66) woonde ooit in de Tramstraat in Terneu- zen, later nog even in de Gera niumstraat. Tekenen deed hij van jongsaf, fervent zelfs. Zijn grote voorbeeld was z'n vader, die welis waar werkzaam was bij de vroege re Zeeuws-Vlaamse Tramweg Maatschappij (ZVTM), maar in z'n vrije tijd ook de schilderkunst be dreef „Hij was niet eens mijn grootste voorbeeld vanwege z'n schilderkunsten - die hij zelf 'ama teuristisch' noemde, omdat hij er weinig tijd aan kon besteden - maar veel meer vanwege zijn disci pline: alles wat je doet voor de vol le honderd procent goed doen. Dikwijls moest ik als kind een te kening over maken, maar dat gaf me wel de motivatie om steeds weer te beginnen aan een nieuw schip." En daarna volgden nóg meer schepen, steeds fraaier en het liefst in zwaar weer. Die passie voor schepen ontwikkel de Frans Romeijnsen naar eigen zeggen, tijdens wandelingen langs de Schelde met z'n snel wisselen de luchten, lichtinval en kleuren en de geur van het zoute water. Schepen als de Willem Ruys die passeerden, de Congoboten op weg naar Antwerpen. Jaren gele den exposeerde hij in galerie Rue Neuve in Terneuzen. De recensen te van dienst: „Romeijnsen blijkt een duidelijke fan van schepen van de Holland-Amerikalijn. Ico nen als de Amsterdam, Rotter dam, Noordam en Rijndam zijn door hem vereeuwigd in olieverf Klaarliggend voor de oversteek, op de Kop van Zuid in Rotterdam, het kantoor van de HAL - nu ho tel New York - op de achter grond." Zwaar weer, woeste zeeën en woelige baren. De Willem Ruys, trots van De Schelde in Vlis- singen, maar ook de sleepboot Zee land van Muller. Eén van zijn favo rieten: de ss Rotterdam van de HAL. Waarom? „Een mooier schip bestaat er niet." Ooit drukker bij Drukkerij Van Aken in Terneuzen, na z'n dienst tijd aan de slag gegaan bij de Eind- hovense Drukkerij en uiteindelijk met vrouw Hanneke Galerie Mar kant in Gemert begonnen. Inmid dels vermaard in binnen- en bui tenland, vooral om z'n maritieme werk. Enkele weken geleden nog leverde hij bij Damen Shipyard in Vlissingen het eerste van drie schil derijen af van korvetten voor Ma rokko. www.galeriemarkant.nl foto's Adri van de Wege door MelÊta Lanting zierikzee - Het koor Luscinia krijgt het komende jaar subsidie. Dat blijkt uit het subsidieprogram ma voor 2012 dat het college heeft vastgesteld. Luscinia krijgt subsidie omdat het koor zich volgens het college aan toonbaar inspant om samenwer kingsverbanden aan te gaan met andere culturele initiatieven. Ook de stichting Palazolli kan weer rekenen op een bijdrage, maar dat was niet vanzelfspre kend. De stichting heeft momen teel een eigen reserve, en dat is vol gens de subsidieregels niet toege- ZIERIKZEE De gemeente Schouwen-Duiveland is op zoek naar de veroorzaker van een oliespoor in de Zuidwelle- straat in Zierikzee. Voor de derde maal in een korte periode is vrij dagochtend op die plek een meters lang spoor gevonden. Een gespecia liseerd bedrijf heeft in opdracht van de gemeente de olie inmiddels opgeruimd. De gemeente heeft geen idee wie het oliespoor telkens veroorzaakt en zoekt getuigen die meer informatie kunnen verschaf fen. OUWERKERK Op het erf van de Hubertushoeve aan de Zwanenburgseweg in Ou- werkerk wordt zaterdag 13 augus tus een snuffelmarkt gehouden. Er staan kramen met tweedehands kinderkleding, serviesgoed, meubi lair en nog veel meer. De markt wordt muzikaal omlijst door musi ci met viool, cello en bas. Voor de kinderen is er een trampoline. De opbrengst van de snuffelmarkt is bestemd voor Amnesty Internatio nal en de stichting Leven in Aan dacht. De markt is van 11 tot 16 uur. GOES Het Vlasdagorkest uit Dreischor geeft zondag 21 augustus om 12.00 uur een concert in de Goese Man huistuin. De ingang is te vinden aan Zusterstraat 11. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote kerk. monpidL mouERS NOORDGOUWE Biologische kwekerij Zuidbos in Nöordgouwe verzorgt woensdag 10 augustus vanaf 17. 00 uur informe le avondexcursies over haar ter rein. Compleet met hapjes, drank jes en een happy hour na afloop. De mensen van de biologische kwekerij gaan telkens met twee groepen de tuin over. Van te voren aanmelden voor de excursie bij de kwekerij mag, maar is niet per se noodzakelijk. Parkeren kan op het terrein en langs de kant van de Zuidbosweg. OUDDORP De traditionele 'lichtjestour' in Ouddorp gaat dit jaar niet door. In het dorp wordt een rotonde aange legd en daardoor is de gebruikelij ke route niet goed te rijden. De organisatie heeft nog gedacht aan het inkorten van de route, maar dat is niet mogelijk. Door het grote aantal deelnemers (700 tot 1000 fietsers) zouden er opstoppin gen komen. De lichtjestour gaat langs verschillende verlichte tui nen. renesse - Een 24-jarige Rotterdam mer is in de nacht van donderdag op vrijdag mishandeld in het cen trum van Renesse. Rond 3.15 uur kreeg hij op de Korte Reke klap pen van drie mannen. Nog voor de Rotterdammer kon reageren rende het drietal weg. Het slachtoffer hield aan de mis handeling pijnlijke plekken in zijn gezicht over. Nog dezelfde nacht wist de politie drie vermoedelijke daders op te pakken. Het gaat om twee jongens uit Oost-Souburg van 19 en 20 jaar en een 25-jarige man waarvan de politie niet weet waar hij woont. De politie is op zoek naar getuigen van de mishandeling. Hun wordt verzocht zich te melden op het po litiebureau in Renesse of via tele foonnummer 0900-8844. staan. Na een gesprek met de pen ningmeester bleek echter dat dit geld geen spaarpotje is voor later, maar nodig is om een exploitatiete kort over dit jaar te dekken. Stich ting Palazolli (een steunpunt voor mensen met kanker en hun naas ten) kreeg voorheen altijd bijdra gen van serviceclubs, maar dat is gestopt. De gemeente heeft beslo ten de komende twee jaar weer te subsidiëren. De subsidieaanvraag van de stichting vogel- en zoogdie ren is afgewezen omdat de stich ting niet voldoet aan de subsidie voorwaarden. Voor het jaar 2012 is een subsidiebudget van ruim vier miljoen euro beschikbaar. zierikzee - De eredienst in de gere formeerde kerk aan de Platboslaan in Burgh-Haamstede staat zondag 14 augustus in het teken van de ac tie 'Waterputten voor Kenia'. Het land wordt geteisterd door droogte met als gevolg een dreigende hon gersnood. Zondag wordt het start sein gegeven voor een hulpactie. De dienst begint om 10.00 uur. Je komt erachter tijdens de Ladies Night van Film by the Sea met de theatershow 'Luxeproblemen' van Aaf Brandt Corstius en Machteld van Gelder. waar: CineCity Vlissingen wanneer: 15 september, 21.00 uur ticketprijs: 12,50 tickets/info: www.filmbythesea.nl 'Ulllllfff s .1 l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73