pzcu Uitbreidingsplan voor Bruse kerk Zeeland STEINHAUS REISCHEQUE TOT €1.750,- CADEAUj 30 en 31 FONDSENWERVING Hervormd verenigingsgebouw Deestraat in de verkoop SCHOUWEN-DUIVELAND Uitleg aan de toerist en voer voor de meeuw 32 en 33 almanak eboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl. Alleen verkrijgbaar bij: fuit je winst! Vraag naar de voorwaarden in de showroom. 'mJ Bii aankoop van een keuken. Maritieme kunst van 'vergeten' Temeuzense Brabander Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet «leemans bruinisse - De Hervormde ge meente Bruinisse wil de kerk uit breiden. Naast de huidige kerk aan het Kerkplein komt een nieuwe vleugel. Deze ruimte wordt ge bruikt om alle activiteiten van het verenigingsleven van de kerk in on der te brengen en te gebruiken bij bijvoorbeeld huwelijken en begra fenissen. 1 Tot nu toe zijn veel van deze activi teiten ondergebracht in het Vereni gingsgebouw aan de Deestraat. Jubileumconcert van kleinkoor is meteen ook afscheidsoptreden Zaterdag 6 augustus 2011 zierikzee - Hij schildert, dicht en pluist uit liefhebberij alles na wat met de historie van Zierikzee te maken heeft. De dagen van Leen Tibout (8i) zijn goed gevuld. Een van de vaste onderdelen van zijn dagprogramma is het voeren van een meeuw. „Die komt hier in het centrum van Zierikzee altijd bedelen- bij de terrasjes. Ik voer hem nu - behalve op zondag - elke dag sinds een paar weken en hij kent me al. Hij komt meteen naar me toe als hij me ziet", aldus Ti- bout. Hij hééft iets met dieren. „Toen ik nog in Rotterdam werkte at ik mijn boterhammetjes tussen de middag altijd op in het park. En daar voerde ik de vogels ook." Tie- bout fungeert sinds kort ook als onbezoldigd gids. Hij rijdt mee in het koetsje van Marga van Leer uit Sirjansland waarmee ze toeristen rondrijdt in de monumentenstad. Tiebout: „En die mensen hebben vaak allerlei vragen over de ge schiedenis van Zierikzee. Maar Marga moet haar aandacht bij de paarden houden en kan dus niet al tijd antwoord geven. En ik heb stu die gemaakt van de historie van Zierikzee dus daarom rijd ik mee - en vertel de mensen wat ze onder weg zien." Leen Tibout voert elke dag zijn eigen meeuw in het centrum van Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeitema Tip? redactie@pzc.ni De twee echtparen hadden een gezel lig etentje voor de boeg in mossel stadje Philippine. Bij het parkeren van de auto ging er echter iets mis: de chauffeur ramde een lantaarn paal. Die bleef scheef achter. De man maakte daar per e-mail mel ding van bij de gemeente Temeuzen. Na drie weken kreeg hij eindelijk ant woord. Of hij misschien ook het type lan taarnpaal, het nummer en de precie ze locatie kon aangeven... Dit pand is ook eigendom van de Hervormde gemeente, maar staat inmiddels te koop. De plannen voor de nieuwe vleu gel kunnen alleen doorgaan als de financiering rond komt. Daarvoor is de verkoop van het Verenigings gebouw noodzakelijk. Kerkelijke fondsen hebben inmiddels een bij drage toegezegd. Wat de speciaal voor het nieuw bouwproject in het leven geroe pen nieuwbouwcommissie van de Hervormde kerk Bruinisse voor ogen staat, is een aanbouw in de stijl zoals die ook bij de Hervorm de kerk aan de Kerkring in Nieu- werkerk is gehanteerd. Het is de bedoeling dat de aan bouw opgetrokken wordt uit de zelfde soort stenen als de kerk zelf en wordt voorzien van een punt dak. De Hervormde kerk in Bruinisse kent een rijke historie. Al in 1590 stond er een Hervormde kerk in het vissersdorp. Tijdens de Twee de Wereldoorlog werd Bruinisse gebombardeerd en daarbij werd de kerk verwoest. Het huidige kerkge bouw van de Hervormde gemeen te (foto) werd in 1952 gerealiseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71