Vör in je kledingkast 61 binnenland Hoogste ambtenaar voor rechter 'Politie' blijkt roverstrio Boer stuit in weiland op twee geslachte schapen Veiligheid kost Joden veel geld Steeds vaker zwarte ooievaars Ruimtelijk en Fustig wonen inTerneuzen zaterdag 6 augustus 2011 AMSTERDAM - De Joodse gemeen schap geeft, voornamelijk in Am sterdam, jaarlijks ruim acht ton uit aan beveiliging van haar instellin gen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het Nieuw Israëlietisch Weekblad. De Joodse gemeenschap vindt dat het Rijk financieel zou moeten bij dragen aan de beveiliging. De overheid wijst echter op het ont breken van acute dreiging. De gemeente Amsterdam draagt jaarlijks twee ton bij aan de beveili ging van Joodse en niet-Joodse in stellingen, die in de praktijk groten deels naar de Joodse instellingen gaat. Het Stadsdeel, Zuid wil de komende vier jaar 140.000 euro per jaar bij dragen. Zes ton gaat naar de kosten van het inzetten van mankracht en klein materieel en twee ton naar de kos ten van materiële beveiliging van bijvoorbeeld gebouwen. De Joodse gemeenschap krijgt jaarlijks twee tot drie serieuze bedreigingen. Nog 1 weekte boeken! Ga in augustus of september mee mét een busvakantie van Oad Reizen en ontvang 50 korting. Geldig voor boekingen gemaakt tussen 4/7 1S/8 met vertrek t/m 30/9. Ga voor voorwaarden en boekingen naar uw Globe Reisburo. 200 winkels 0900 - 8098 (0,20 p.m.)globe.nl./busreizen gaat nét even verder DEN HAAG - Groepen zwarte ooie vaars zijn de afgelopen week gezien in diverse Nederlandse provincies. In natuurpark De Groote Peel in Lim burg werd zelfs een groep van der tien vogels gespot. Spoedig kunnen we het eerste broedpaar in Neder land verwachten, zeggen Nederland se vogelexperts. „Een groep van der tien zwarte ooievaars, is bijzonder", zegt Rob Vogel, van vereniging SOVON Vogelonderzoek Nederland. „De grootste groep ooit gezien be stond volgens mij uit veertien of zes tien zwarte ooievaars. Ook het zien HAARLEM - Topambtenaar Joris Demmink (Veiligheid en Justi tie) wordt eind september onder worpen aan een getuigenverhoor bij het gerechtshof in Amster dam. De secretaris-generaal van Justi tie moet uitsluitsel geven over de vraag of hij enige wetenschap heeft over een omstreden rech- terswisseling bij de rechtbank in Haarlem in de zaak rond project ontwikkelaar Chipshol. Op het moment dat de rechters, in 2006, op het punt stonden een schadevergoeding toe te ken nen aan Chipshol, werden de rechters vervangen. Chipshol vermoedt een over- heidscomplot: de rechters zou den zijn vervangen om te voorko men dat het staatsbedrijf de NV Luchthaven Schiphol een toren hoge schadevergoeding zou moe ten betalen. Alledrie de rechters werden ver vangen, het nieuwe drietal be paalde het schadebedrag op 16 miljoen euro, een fractie van de eis van honderd miljoen euro. Projectontwikkelaar Chipshol wil van topambtenaar Joris Dem mink weten of in zijn contacten met de toenmalige president van de rechtbank in Haarlem, Frits Bakker, de vervanging van rech ters aan de orde is geweest. Kort na die wissel werd bekend gemaakt dat Bakker benoemd zou worden tot president van de E rechtbank in Den Haag. www.othene.nl DEN HAAG - Drie mannen die de den alsof ze van de politie waren, hebben gisteren een overval ge pleegd in een woning op de Re- gentesselaan in Den Haag. Twee van de mannen hadden een tenue aan dat leek op een poli- tie-uniform, aldus de politie Haag landen. De mannen doorzochten de woning met accountantskan toor aan huis. Daarbij maakten ze geld en andere persoonlijke eigen dommen buit. De aanwezigen zijn een uur vastge houden, waarna de overvallers ver trokken. Bij navraag bij de politie bleek dat er niets bekend was over een onderzoek. Volgens een poli tiewoordvoerder was de kleding 'amateuristisch'. Begin dit jaar vond in de regio Haaglanden, in een woning in Ypenburg-Leidschendam, ook een dergelijke overval plaats. Toen wer den echter echte politie-unifor- men gebruikt. LAMBERTSCHAAG - In een weiland in het Noord-Hollandse Lambert- schaag zijn in de nacht van donder dag op vrijdag twee schapen ge slacht waarna hun vlees is meege nomen. De boer trof gisteroch tend in zijn weiland alleen nog de vacht, botten, kop en ingewanden van de twee beesten aan, zo meld de de politie. Volgens een politie woordvoerder gebeurt het wel eens dat schapen uit een weiland worden gestolen, maar niet dat ze ter plekke worden geslacht. „Dit heb ik nog nooit meegemaakt", al dus de woordvoerder. De politie weet niet wie er achter de slacht partij zit, er zijn geen sporen ach ter gelaten. Enkele andere schapen in het weiland bleven ongedeerd. AM Zeeland BV Tel: 0115 - 618 360 "Gratis op te halen bij op vertoon van deze advertentie of een aankoopbon van een winkel in Posada. Zolang de voorraad strekt! Deze handige en hippe zomertas hebben*? Kom dan nu naar Rosada Factory Outlet! Final Sale Nu nóg meer korting bij al onze topmerken. Kids Joenit Outdoor Elke woensdag, zaterdag en zondag in juli en augustus waanzinnig •leuke kinderactiviteiten! Bv. bungee trampolines, diverse luchtkussens en een Mega Wipe Out baan! Check de website voor het programma. 7 dagen per week open van 10:00 tot 18:00 uur www.rosada.nl rosada 30 MINUTEN VAN ROTTERDAM factory outlet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6