461 sport gQU Hoofdplaat hoopt op Zeeuwse RKC rekent op jongens van de Nassaustraat Triatlon moet op zoek naar een nieuwe organisator Hoofdplaat is morgen het decor van het WK wiel rennen voor vrije renners. Het plaatselijke wieier- comité hield in 2009 ook al de Europese titelstrijd. zaterdag 6 augustus 2011 door Sjaak Sinke KAMPERLAND - In Kamperland wordt vandaag de veertiende edi tie van de Schotsmantriatlon ge houden. Dignus Lensen uit Sou burg heeft de organisatie in han den. „Volgend jaar is de vijftiende editie de laatste die ik organiseer", zegt Lensen. „Het is mooi ge weest." Komend jaar gaat hij wel op zoek naar een opvolger, maar hij beseft dat de kandidaten niet voor het op rapen liggen. Wel wil Lensen de komende jaren nog hand- en span diensten verrichten. Onder het bewind van Frans Me ijer kende deze wedstrijd in 1984 zijn eerste uitvoering en was Kam perland twee jaar lang het toneel van het Nederlands kampioen schap. Rob Barel won toen de titel voor Axel Koenders, die vervol gens een aantal jaren later het we reldrecord op de hele triatlon on der de acht uur bracht. Voor de wedstrijd van vandaag hebben zich ruim 250 atleten inge schreven. Vijfvoudig winnaar Remy Vasseur uit Vlissingen ont breekt. Hij gaat een dag later van start in de halve triatlon van Lei derdorp. Vasseur is bezig met de voorbereiding op de hele triatlon van Almere op 27 augustus en dus past de wedstrijd in Kamperland niet in zijn trainingsschema. De strijd op de kwarttriatlon gaat x vandaag ongetwijfeld tussen Frans van Heteren (Aalsmeer), Rob Mus ters (Oud-Gastel)en Huub van Noorden (Yerseke). Bij de vrouwen is het afwachten wie Anne Kwist (Tholen) kan ver slaan. Kwist was in haar juniorenja ren een toptalent met verschillen de Nederlandse titels. Door werk zaamheden kan ze veel minder tijd in haar trainingen steken, maar ze spreekt nog altijd een «woordje mee, gezien haar derde plaats in het PZC Stratenloopcir- cuit. De Schotsmantriatlon start om 13.45 uur met de minitriatlon. Een kwartier later is de beurt aan de achtste en de kwarttriatlon. WK WIELRENNEN VOOR VRIJE RENNERS Aan het WK voor vrije renners in Hoofdplaat doen in vier categorieën ruim 600 wielrenners mee. door René van Stee HOOFDPLAAT - Het amper achthon derd inwoners tellende Hoofd plaat wacht morgen een invasie van ruim zeshonderd wielrenners. Het West-Zeeüws-Vlaamse dorp is die dag het decor van het WK wiel rennen voor vrije bonden. De renners strijden in vier leef tijdscategorieën. De kans is groot dat net als op het vorige WK in het Waalse Soumagne na elke koers de Brabanconnc, het Bel gische volkslied, zal klinken. „Logisch", zegt voorzitter Frans Su- tin van wielercomite Elk Naar Zijn Kunnen (ENZK), organisator van de koers. „België kun je beschou wen als de bakermat van het vrije wielrennen. Daar ligt het zwaarte punt. Maar ook Nederland spreekt een aardig woordje mee. En ver geet de Zeeuwen niet. Ook hier Het wielercomité Elk Naar Zijn Kunnen uit Hoofdplaat op de zeedijk waarlangs ook een gedeelte van het parkoers loopt van het WK wielrennen voor vrije renners. foto Peter Nicolai door Wilber Hack SPRANC-CAPELLE - Wie krapt bij kas zit moet inventief zijn. RKC Waalwijk sloot vorig seizoen een overeenkomst met een vastgoedbe heerder. In de concurrentieslag om de gunsten van spelers kon de club de voetballers zodoende een - huis aanbieden. Vier huizen aan de Nassaustraat in Sprang-Capelle worden inmiddels bewoond door spelers van RKC. Daar komt straks nog een vijfde en een zesde woning bij. Naast Ro bert Braber, Sander Duits, Ard van Peppen en elftalleider Henk van Delft gaan ook Karim Fachtali en Karim Bridji zich er vestigen, ter- m wijl doelman Arjen van Dijk met zijn achtertuin aan de woningen grenst. „Dat de spelers eikaars buurman zijn berust op toeval", zegt com- »merrieel directeur Justin Goetzee. „Maar er kwam een blok wonin gen vrij waar we voor een mooi be drag tijdelijk over kunnen beschik ken. Daardoor kunnen we spelers van ver weg halen. Het leverde ons een sterkere concurrentieposi tie op. Nee, het zijn geen wonin gen die bij je dure prof zou ver wachten. Maar wij hebben ook geen dure profs." Volgens voorma lig technisch directeur Moham med Allach is er vervolgens wel een bepaalde filosofie op de toewij zing van de woningen losgelaten. Het gevolg is dat het 'gezamenlijk' wonen de eenheid in de groep be vorderde. De Nassaustraat is nou niet be paald een oase van comfort. „Het is een straat met woningen voor de sloop, die straks voor een nieuw bestemmingsplan moeten wijken", zegt Sander Mijnhijmer, facilitair medewerker van de club. „De voetballers fungeren als een soort anti-krakers. Er wordt wel eens een gele kaart uitgedeeld. De tuinen van de meeste woningen waren pas behoorlijk verwilderd. We hebben een hoveniersbedrijf ingeschakeld zodat het er allemaal weer netjes bij ligt. Maar het on derhoud is natuurlijk de verant woordelijkheid van de spelers." Middenvelder Sander Duits fun geerde als pionier in de Nassau straat. „Ik moest wel even slikken toen ik het huis zag. Samen met mijn vader heb ik de woning be hoorlijk gerenoveerd. Ik moet me er wel drie jaar thuis kunnen voe len." Duits is afkomstig uit Putten. Hij voelde er weinig voor steeds op en neer te rijden, zoals hij in zijn tijd bij De Graafschap had ge daan. Het aanbod van een gratis woning had dus wel degelijk zijn invloed bij de contractbesprekin gen. Naarmate het seizoen.vorderde zag Duits steeds meer spelers een woning in 'zijn' blok betrekken. „Dat was wel prettig, want natuur lijk kende ik weinig mensen. Af en toe bellen we eens bij elkaar aan om een kaartje te leggen. En we barbecueën of koken soms samen. Verder valt het wel mee. Na een training wil je af en toe alleen zijn." Volgens Duits valt het met de in vloed op het groepsproces wel mee. „Ik woon bij Robert Braber in de straat. Daar trek ik veel mee op. We waken er wel voor dat het een apart clubje binnen de spelers groep wordt." Nieuwkomer Karim Fachtali is nog bezig om zijn wo ning op een aanvaardbaar peil te brengen. Hij geeft grif toe dat het geen onderkomen is dat je bij een profvoetballer verwacht. „Het is een oud huis en het ziet er niet heel erg leuk uit", zegt hij eufemis tisch. „Maar ik kan het ermee doen." Voor Fachtali zijn andere zaken belangrijker. Hij denkt in de Nassaustraat voldoende rust te kunnen pakken na de zware trai- ningsarbeid. „Ik heb ervaren dat het teveel energie kost om steeds naar Amersfoort te rijden." Het leven in aanwezigheid van ploeggenoten ervaart hij als pret tig. „Het is een verrijking. Want na tuurlijk zoeken we elkaar geregeld op. En dan gaat het over voetbal en situaties op het veld. Ik sta be kend als een individualist. Maar om kans te. hebben in de eredivi sie zullen we vooral sterk moeten zijn als team. Zon RKC-straat kan daar natuurlijk toe bijdragen." Naast de versnelde ontwikkeling van jong talent is eenheid dus een belangrijk wapen om het gestelde doel te bereiken. RKC wil overle ven in de eredivisie. De sfeer van de Nassaustraat kan daar een be langrijke bijdrage aan leveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68