zeeland 135 Aanleg van landgoed Sint Jansteen kan beginnen iPad horen bij campinginboedel Politiechef moet rechter bijpraten S&P verhoogt rating Delta Evenementen rond 25-jarig jubileum stormvloedkering zaterdag 6 augustus 2011 Remco Blikman uit Heusden zit achter de laptop in zijn voortent. Dochter Tessa en haar vriendinnetje Chayen kijken toe. foto Lex de Meester En inderdaad, in verschillende voortenten staan laptops op tafel, of turen campinggasten naar de smartphone in hun hand. Remco Blikman uit Heusden, die met zijn gezin twee weken op va kantie is in Oostkapelle, heeft al ge keken op buienradar.nl. „Ik wilde even kijken wanneer de buien ko men. Nu weet ik dat het vanmid dag om vier uur gaat regenen, en dat we zo nog even naar Domburg kunnen fietsen." Hij gebruikt de laptop vooral als het slecht weer is. „Even mijn e-mail bekijken en wat pokeren. Ik denk dat ik een uur per dag online zit." Het gezin maakt gebruik van het WiFi-netwerk van de cam ping. „Ik vind het heel fijn dat 't er is, maar zo snel als thuis is het niet. Het duurt lang voor je een website geopend hebt." Ook Jasper en Barbara van den Bosch uit Kaatsheuvel zijn vaak on line tijdens de vakantie. Ze heb ben een iPad en een laptop meege nomen. „Die horen gewoon bij de campinginboedel", zegt Barbara la chend. Jasper vindt het vanzelf sprekend „We hebben die laptop toch, dus waarom zou je 'm thuis laten? 's Ochtends lezen we de krant online. Je wilt toch weten wat er in de wereld gebeurt. We zetten foto's op Facebook om aan vrienden te laten zien wat we aan het doen zijn. De kinderen spelen spelletjes op de iPad. Zo kunnen wij 's ochtends langer uitslapen." Zoek op je mobiele apparaat naar beschikbare verbindingen. Hier zie je ook het bereik van de verbinding. Maak verbinding met het accesspoint van de camping. Vul (ais hierom gevraagd wordt) de toegangscode en/of het wachtwoord in. En surf op het internet... Willem Adriaansens neeltje jans - Op 4 oktober is het precies 25 jaar geleden dat konin gin Beatrix de Oosterscheldekering officieel opende. Die dag is er een herdenking met prominente gas ten. Ook de dagen erna zijn er ver schillende evenementen. Zo is er op woensdag 5 oktober een inter nationaal symposium voor kering- beheerders. Studenten van de Ho geschool Zeeland houden op don derdag 6 oktober workshops om aankomende studenten enthou siast te maken voor de sector. Men sen die destijds bouwden aan de Oosterscheldekering blikken op za terdag 8 oktober op 25 jaar Ooster scheldekering. den haag/hulst - De Hulstenaar Harold de Beule kan beginnen met de aanleg van een landgoed aan de Heerstraat in Sint Jansteen waar de autohandelaar al zes jaar op zit te wachten. Vrijdag wees de Raad van State in Den Haag een verzoek om schor sing af van omwonende B. van Goethem die zich tegen het land goed van De Beule verzet. De Raad van State vindt dat het land goed wordt ingepast in de land schappelijke omgeving en consta teert dat het voor het merendeel openbaar zal zijn zoals het provin ciale Omgevingsplan Zeeland eist van nieuw aan te leggen domei nen. De Beule mag volgens het bestem mingsplan Landgoed aan de Heerstraat, dat door de Raad van State vrijdag geldig werd ver klaard, drie woningen op zijn land goed neerzetten. Die zijn bestemd voor familieleden. Eén hectare van het 9,5 hectare grote terrein wordt afgesloten voor privégebruik. Er ko men wandelpaden die toeganke lijk zijn voor 'recreanten en een openbare weg van de Sint Jan straat naar de Heerstraat. Omwonende Van Goethem die er honderd meter vandaan woont be treurt het dat zijn uitzicht zal ver anderen. De Raad van State erkent dit maar vindt de verandering niet onaanvaardbaar. Bovendien bestaat ook in het bui tengebied geen recht op behoud van uitzicht, aldus de Raad van State in de voorlopige uitspraak. Later dit jaar komt de zaak in Den Haag terug in een bodemprocedu re. De Beule heeft aangekondigd daar niet op te wachten en alvast de schop in de grond te gaan ste ken. middelburg - Een teamchef van de Vlissingse recherche mag bin nenkort aan de rechter-commissa- ris in Middelburg uitleggen wat zijn rol is geweest in de zaak tegen een 41-jarige Vlissinger. De man moest zich gisteren voor de recht bank in Middelburg verantwoor den wegens huiselijk geweld en het - van april 2009 tot en met 8 september vorige jaar - diverse ke ren verkrachten van zijn inmid dels ex-partner. Volgens de advoca te van de Vlissinger ging de inspec teur bij het informeren van de partner echter een stapje verder en onstond er tussen de ex en de 'nieuwe vriend' een relatie die vol gens de Vlissinger beduidend meer was dan vriendschap. Advo cate J. Janssen vroeg zich dan ook af wat de invloed van de teamchef is geweest op het onderzoek. „Ik vind dat zoiets lopende een onder zoek niet kan", vond ze. „En heeft die teamchef al zijn 'nieuwe weten schap' teruggekoppeld naar het on derzoeksteam?" Voor officier van justitie Rammeloo'was een derge lijk onderzoek overigens niet no dig, omdat het niets afdeed aan de feiten. De rechtbank dacht daar toch anders over. Wanneer de zaak verder wordt behandeld is nog niet bekend. door Jeffrey Kutterink middelburg - De Amerikaanse kre dietbeoordelaar Standard St. Poors (S8cP) heeft de kredietwaardig heid van energiebedrijf Delta posi- tiefbijgesteld. Op grond van een 'rating' van kre dietbeoordelaars besluiten inves teerders (zoals banken) of ze er gens geld in steken of juist niet en tegen wat voor rente. Een BBB-ra- ting kan worden gezien als het rap portcijfer zes. Nu de beoordeling is verhoogd naar BBB+ geeft Stan dard Sc Poors aan dat het gunstiger is om in Delta te investeren. Zeker nu SScP de zogenoemde outlook (vooruitzichten) als stabiel beoor deelt. Delta is verheugd en ziet het als een erkenning voor het financiële beleid van de afgelopen jaren. Gun stige ontwikkelingen die bijdragen aan de verhoogde kredietwaardig heid zijn volgens Delta: de ver koop van zonnecellenfabriek Sol- land Solar en stabiele resultaten op het gebied van energie, water en afvalverwerking. Ook het gege ven dat Delta zijn belang in kern- centrale-exploitant EPZ gaat uit breiden draagt daartoe bij, aldus het energiebedrijf, evenals het feit dat het netwerkbedrijf onderdeel blijft van Delta. Van belang is wel dat de rechter de afsplitsing van het netwerkbedrijf niet alsnog af dwingt. Eind oktober doet de Ho ge Raad hierover uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63