Brandi Russell pakt het 321 zeeland 'Plan voor boulevard is te sprookjesachtig' r.lvnBLscd Goes waarschuwt burgers voor babbeltruc door nepcontroleurs Join the filmXperience Film by the Sea for: '■iteri-m ,-M Mk fractmwv se zaterdag 6 augustus 2011 workshops acteren, regisseren, improviseren, camera, voice-over en meer castings inspiratie waar: Zeevaartschool Vlissingen wanneer: zaterdag 17 september 9.00 -18.00 uur kosten deelname: 15,- 12,50 voor CJP-leden) aanmelden: www.filmbythesea.nl ftlmx@hlmbythesea.nl door Wendy van den Hurk vlissingen - De verbetering van de boulevard in Vlissingen laat lan ger op zich wachten. Kuiper Com pagnons, de 'huisontwerpers' van de gemeente, moet een nieuwe vi sie maken. De raad is verre van te vreden met wat was ingeleverd. Het budget is nul komma nul, ha merde de gemeente Vlissingen er steeds op bij de Rotterdamse ste denbouwkundigen. Dus de investe ringen mochten niet te ingrijpend zijn. Maar dat waren ze wel, con stateerde de gemeenteraad tijdens een besloten presentatieavond. Die stuurde Kuiper Compagnons terug naar de tekentafel. „Ik zal niet zeggen dat het plan en kel bestond uit luchtfietserij", ver klapt een anoniem raadslid, „maar het werd allemaal wel érg sprook jesachtig voorgesteld. Heel abstract lijnenspel, het leek onrealiseer baar. En we hoeven natuurlijk niet nu alles al vast te leggen voor over dertig jaar. Men ging gewoon te ver. Zeker als je bedenkt wat we te besteden hebben." Zo ver zelfs, dat de voorzitter het betoog afkapte. Het duurde te lang. Intussen zat de raad te mor ren. „Zo veel plaatjes, maar geen enkele financiële onderbouwing. Het was de zoveelste keer dat we een boulevardplan voorbij zagen komen, ook van Kuiper Compag nons. Wat dat wel niet kost..." Het plan wordt nu op hoofdlijnen herzien. Eind dit jaar moet het goed zijn, aldus de gemeente. 10 -11 september Filmcoliege: Boeken aan zee Alles wat u wilt weten over boekverfilmingen. donderdag 15 september 13.30 -17.00 uur Schrijfworkshop Ronald Giphart Alle ins en outs over het schrijven van je eigen roman. donderdag 15 september 21.00 uur Ladies Night: Theatershow Luxeproblemen Aaf Brandt Corstius en Machteld van Gelder voor de moderne vrouw 2.0. Aanmelden, info en tickets kopen: www.filmbythesea.nl Film by the Sea 9 t/m 18 september 2011 www.filmbythesea.nl door Frank Balkenende Ze zong in 2008 het ope ningslied The Rose van Bette Midler bij de start van de Ride for the Ro ses in Goes. Won en passant 00k Popstars en ging de podia af met de uit het tv-programma gefor meerde groep Red. Na een jaar leek het stil te worden rond Bran di Russell. Niets is minder waar. Gisteren trad ze in Zweden tijdens de Stockholm Pride voor 80.000 mensen op. „Dat is wel kicken! Brandi Russell, van oorsprong Amerikaanse, is een beetje Zeeuws. Ze woonde een tijdje in Wilhelminadorp en haar toenmali ge partner kwam uit Goes. Ze mocht tijdens de Ride dat gevoeli ge openingslied zingen en koos niet voor niets Goes uit als de plaats om zichzelf te promoten tij dens Popstars 2008. Toen het eenjarige Popstars-con tract met SBS6 afliep, besloot Bran di te stoppen met Red en zich toe te leggen op een solocarrière. Haar officiële artiestennaam luidt nu Miss Brandi Russell. Momenteel verblijft ze in Zweden voor de opnames van een cd. „Ik werk met producenten die hebben samengewerkt met allerlei grote namen. Dan praat je over Michael Jackson, Kylie Minogue, Madonna, Pet Shop Boys. Het gaat hartstikke goed." Miss Brandi Russell draagt de teksten en de muziek voor een deel zelf aan of ze schrijft mee. Ook zal haar nieu we album nummers bevatten van Grammy-award-winnaar Alan Glass. Verder levert het befaamde duo Eric van Tijn en Jochem Fluits- ma een nummer aan. Het album verschijnt in januari 2012. In elk ge val in Zweden, Engeland en in haar tweede vaderland Nederland. „We kijken nog of we het album ook in Oost-Europa lanceren. Dat is wel een goede markt voor mijn muziek." Zelfs omschrijft ze haar stijl als 'pop met dance-invloeden'. Vrolij ke muziek, maar wie goed luistert naar de teksten, zal ontdekken dat vele facetten uit haar leven de re vue passeren. „Ik gebruik veel me taforen. Die maken duidelijk wie ik ben, wat ik heb meegemaakt en hoe ik de wereld zie. Soms zijn de onderliggende thema's aangrij pend, zoals de dood van mijn moe der. Ik wil een eerlijk beeld geven. Ik ben geen plastic pop, zoals som migen zeiden in de periode van Red. Zo van: „Ja, Brandi kan wel zingen, maar ze is plastic. Nou, dat ben ik dus niet." Ze heeft veel geleerd van haar Pop stars-periode, zegt ze. „Punt is dat er zo veel talentenshows zijn dat mensen je vergeten omdat er weer nieuwe winnaars zijn. Het imago wat aan Red en mij kleefde, vond ik ook minder. Aan de andere kant heeft dat programma me een kans geboden, heb ik veel ervaring opgedaan en mensen leren ken nen in de muziekindustrie. Ik heb ook geleerd dat ik me zakelijker moet opstellen om mijn doel te be reiken." Dat is gelukt. Haar eerste single Leather and Lace is gekozen als één van de drie officiële songs van de Stockholm Pride, een grootscha- door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes waar schuwt burgers maar ook inwo ners van andere Zeeuwse steden en dorpen voor babbeltrucs, waar bij de daders zich uitgeven voor ambtenaren van de desbetreffende gemeenten. Op die manier probe ren ze hun slag te slaan in wonin gen. In Goes zijn drie meldingen be kend uit Goes-Oost. Daar kwa men mensen een lichtgetintê huidskleur aan deur met de mede deling dat ze een controle uitvoer den voor de Gemeentelijke Basis administratie. Ze lieten desge vraagd ook een (vals) legitimatie bewijs zien. Overigens spraken ze wel (goed) Nederlands. Terwijl een nepambtenaar de bewoner - veelal ouderen - aan de praat hield, drong een handlanger via de achterdeur de woning binnen. In één geval werd daarbij de pinpas buitgemaakt. Er bleek kort daarna ook geld mee te zijn gepind. De Goese burgemeester René Ver hulst adviseert inwoners en Zeeuwen in het algemeen altijd het legitimatiebewijs goed te bestu deren. Het is namelijk zo dat ambtenaren van de afdeling publiekszaken wel geregeld controleren of mensen wel op aangegeven adressen wo nen. Zo verzocht het ministerie van Binnenlandse Zaken gemeen ten onlangs dergelijke GBA-contro- les uit te voeren. Ook stelt de ge meente onderzoeken in naar pan den die geregistreerd staan als on bewoond, maar plotseling be woond lijken te zijn. Volgens Verhulst zijn dit soort cri minelen lastig te pakken. „Op he terdaad betrappen lukt maar zel den. Daarom is het goed dit soort informatie te delen, want je weet bijna zeker dat als ze in Goes toe slaan, ze een dag later dezelfde bab beltrucs toepassen in Middelburg, Vlissingen of Terneuzen. 10 december 2008: Brandi Russell zingt tijdens de Popstars-promotietour I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60