Lastminute FIETSVAKANTIES straks vaker vastgebonden' vUng raadsman Jongen van 16 op straat vermoord E Ontsnapte tbs'er opgepakt in Madrid Geen strafbare feiten bij brand Vara doet aangifte van hacken Joop.nl Oud-PvdA-politicus Stoffelen overleden 'Geen tbs gooier waxinelichthouder' Robert M. 7 weken in Pieter Baan Centrum P zaterdag 6 augustus 2011 SAUERLAND Vertrek: 5-19-26 sep. 5-daagse busreis Duitsland fiets door de bossen, langs meren en naar de vakwerkdorpjes van het Sauerland! Met o.a. de Diemelsee, Willingen en de Kaiserroute. incl. busreis, verblijf in 4-sterrren hotel, 4 x ontbijt en diner, gebruik Innergy fiets, routes en reisleiding Zie www.kras.nl/21600 Wet Zie www.kras.nl/21769 Zie www.kras.nl/21610 Zie www.kras.nl/21841 Zie www.kras.nl/21631 Zie www.kras.nl/21840 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \s Arke of J^reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteitenfonds. ROTTERDAM Een 28-jarige tbs'er, die maandag tijdens een begeleid verlof in Roosendaal ontsnapte, is in de nacht van donderdag op vrijdag in Madrid aangehouden. Dat maakte het landelijk parket van het Open baar Ministerie (OM) gisteren be kend. De man wist het huis van een familielid in Roosendaal te ont vluchten, waar hij op 1 augustus op bezoek was tijdens zijn begeleid verlof. Hij was vermoedelijk op weg naar Marokko, aldus het OM. HOOGERSMILDE De politie gaat er vooralsnog van uit dat er geen strafbare feiten zijn gepleegd die half juli tot de brand in de zendmast van Hoogersmilde hebben geleid. Dat liet de politie gisteren weten. Het onderzoek naar de zendmast is gedeeltelijk af gerond. Masteigenaar Novec begint met een eigen onderzoek naar de oorzaak van de brand. Daarnaast wordt de schade aan de mast in kaart gebracht. HILVERSUM De Vara heeft aangifte gedaan van het hacken van haar opinie- en de batwebsite Joop.nl. De omroep heeft geen vermoeden wie de hackers zijn, aldus een zegsvrouw gisteren. Joop.nl werd donderdag gehackt. Zodra dit werd ontdekt, is de site offline gehaald. Volgens de Vara lijkt het erop dat bij de hack- aanval gebruikersnamen en wacht woorden van leden van de site zijn buitgemaakt. SASSENHEIM Oud-politicus Piet Stoffelen is don derdag in Sassenheim op 71-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie gisteren bekend. Hij was tussen 1971 en 1994 Tweede Kamer lid voor de PvdA en daarna nog drie jaar (1996-1999) senator voor die partij. Stoffelen was verder lid van de parlementaire vergadering van de Raad van Europa. Hij maak te zich sterk voor de verdediging van burgerlijke vrijheden en tegen de verjaring van oorlogsmisdaden. DEN HAAG Erwin L., de man die op Prinsjes dag een waxinelichthouder naar de Gouden Koets zou hebben ge gooid, wil voorkomen dat de recht bank hem tbs oplegt. Zijn advocate heeft laten weten dat zij en haar cliënt een rapport laten maken om tegenwicht te bieden aan de rap portage van het Pieter Baan Cen trum. De rapporten worden bij de rechtbank besproken. L. zit bijna een jaar in voorlopige hechtenis. AMSTERDAM De hoofdverdachte in de Amster damse zedenzaak, Robert M., ver blijft sinds woensdag in het Pieter Baan Centrum (PBC) in Utrecht. Hij moet daar zeven weken blijven voor een gedragskundige^ observa tie, twitterde zijn advocaat Tjalling van der Goot gisteren. Robert M. was werkzaam op verschillende crèches in Amsterdam en paste ook op kinderen bij mensen thuis of in zijn eigen woning. ROOSENDAAL - Bij een ruzie pp straat is in Roosendaal de zestienja rige Mesrop Jegojan doodgescho ten. Dat gebeurde vroeg in de och tend. Kort nadat de schoten vielen hield de politie in de omgeving een even oude klasgenoot van het slachtoffer aan. Buurtbewoners houden er reke ning mee dat de schietpartij te ma ken heeft met de handel in drugs, die zich na het sluiten van coffeeshops in de gemeente naar de straat zou hebben verplaatst. Een woordvoerder van de politie kon dat niet bevestigen omdat het nog wordt onderzocht. Volgens getuigen zouden kort voor de fatale schoten jongeren door de buurt hebben gestruind, die veel lawaai maakten. Volgens een ooggetuige is met het slachtoffer gesleept. De politie deed geen mededelingen over de identiteit van het slachtoffer. „We willen eerst de confrontatie met de familie afwachten", aldus de woordvoerder. Dat het om Mesrop gaat, blijkt ech ter uit tientallen tweets van zijn schoolgenootjes van het Da Vinei College. Mesrop is van Armeense afkomst. rend Corso Westland kan ieder jaar rekenen op ruim 330.000 bezoe kers. De organisatie ligt in handen ligt van zo'n vierhonderd vrijwilli gers: schippers, muzikanten, figuran ten. De vaarroute van ongeveer 70 kilometer gaat door de kernen van de gemeenten Westland en Mid den-Delfland en de gemeenten Vlaardingen, Rijswijk, Den Haag en Delft. foto Koen van Weel/ANP wordt ingevoerd om paal en perk te stellen aan het aantal fixaties ofwel vrijheidsbeperkende maatregelen zoals vastbinden. Die maatregelen blijken vaak contraproductief te werken, patiënten kunnen er psy chisch onder lijden. Daarom is fixe ren straks alleen nog in zeer uitzon derlijke situaties toegestaan. Deze regels gelden ook in situaties waar bij mensen thuis worden verpleegd. Nu is fixatie in de thuiszorg nog ver boden. Volgens Elly Duijf, directeur Innovatiekring Dementie, zet de nieuwe wet de 'deur wijd open' voor fixatie in de thuissituatie en verschuift daarmee het probleem. „Niet voor niets willen we het vast binden in zorginstellingen vermin deren. Dan is 't gek dat we het el ders weer mogelijk maken." ALKMAAR - Iedereen zat klaar voor de rechtszaak tegen een van hen nepteelt verdachte inwoner van Heerhugowaard. Maar advocaat Bos- kma liet even op zich wachten. Hij kwam wat later omdat hij als lid van de vrijwillige brandweer nog even een brandje moest blussen. waarom zou je meer betalen Vertrek: 12 en 26 aug. 9-daagse busreis Oostenrijk nu met 20 lastminute-korting volgens velen de mooiste route van Europa! Met o.a. de Donau, de Wachau, Melk optioneel Wenen. incl. busreis, verblijf in 4-sterren hotel, 8 x ontbijt en diner, gebruik Innergy fiets, routes en reisleiding Vertrek: van 26 aug. t/m 28 okt. 3-/4-daagse autovakantie ontdek ontspannen de Drunense Duinen per Innergy fiets (met trap- ondersteuning). Vanuit hier fietst u naar leuke steden als Den Bosch. incl. verblijf in een 3-sterren hotel in Helvoirt (beoordeling 8.6), ontbijt, fietskaart en 2 dagen fietshuur Vertrek: 27 aug. 7-daagse busreis Frankrijk in prijs verlaagd vertrekgarantie fiets door de Tuin van Frankrijk' naar de prachtige kastelen van o.a. Chenonceau en Chambord. incl. busreis, verblijf in 3-sterrren hotel, 6 x ontbijt en diner, gebruik Gazelle fiets, routes en reisleiding Vertrek: 10 sep. 7-daagse busreis Duitsland beleef Berlijn vanaf de fiets! Een unieke kennismaking in combinatie met het beschermde natuurpark Spreewald en barokstad Potsdam. incl. busreis, verblijf in 4-sterren hotel, 6 x ontbijt en diner, gebruik Gazelle fiets, routes en reisleiding Vertrek: 10 sep 7-daagse busreis Frankrijk. in prijs verlaagd vertrekgarantie 'mss0m- beleef de geschiedenis van Nor mandie vanaf de fiets! Met haven stadjes en de invasiestranden. incl. busreis, verblijf in hotel, 6 x ontbijt en diner, gebruik Gazelle fiets, routes en reisleiding

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5