301 zeeland Dijken in Zeeland zijn EXTRA VAKANTIEGELD! iIM§j 50% KORTING Vrijspraak voormalig schooldirecteur Duvekot SUMMER SALE fj [j C vanaf vandaag Prorail stuurt hulpdiensten naar verkeerde locatie Inschrijven voor Thoolse dagen kan via internet I AutoTeam trakteert /7\ AutoTeam Vrouw gewond bij ongeluk Kats DIJKVERSTERKING Het projectbureau Zeeweringen heeft eind dit jaar zo'n 260 kilometer Zeeuwse dijken versterkt. Ze zijn niet alleen bestand tegen een superstorm, maar ook tegen hoge golven. zaterdag 6 augustus 2011 domburg men's fashion o.a. GANT STATE OF ART VANGUARD TRUSSARDI TIMBERLAND SCHOENEN Ooststraat 2, tel. 0118-584303 lewedorp - De gevolgen van een botsing tussen een goederentrein en een tractor met aanhanger, don derdag op de spoorwegovergang op de Binnendijk bij Hoek, bleven beperkt tot materiële schade. Een fout van spoorwegbeheerder Prorail beheerste echter de discus sie rondom het ongeluk. Prorail lo kaliseerde het ongeval bij het Zuid-Bevelandse Lewedorp, bijna dertig kilometer en een Zeeuws 'ei land' verder, waardoor de hulp diensten daar om iets voor elf uur voor niks uitrukten. Na elf minu ten werd de fout ontdekt en werd de brandweer van de gemeente Terneuzen alsnog naar de juiste plaats gedirigeerd. door Rob Paardekam scherpenisse - Voormalig direc teur Hans Duvekot van de Groen van Prinstererschool in Scherpenis- se is door het gerechtshof in Den Haag vrijgesproken van het mis handelen van een leerling. Begin 2010 werd Duvekot door de rechtbank in Middelburg wel ver oordeeld. Hij kreeg toen een voor waardelijke werkstraf van dertig uur opgelegd. De toenmalige direc teur van de reformatorische basis school zou in 2009 een leerling van groep acht bij de keel hebben gepakt. Duvekot zelf sprak van een pedagogische vermaning. „Ik heb hem bij zijn trui gepakt, niet rond zijn keel", verklaarde hij. Het gerechtshof in Den Haag oor deelt nu dat mishandeling niet is bewezen. Het openbaar ministerie zou nog in cassatie kunnen gaan bij de Hoge Raad. Duvekot kwam niet alleen door de vermeende mishandeling in op spraak. In 2009 velde de onderwij- sinpectie een hard oordeel over hem. Leerlingen zouden hardhan dig worden aangepakt en geklei neerd. Na zijn vertrek is de sfeer op de school stukken verbeterd. In een advertentie in de lokale krant de Eendrachtbode bedankt Duvekot de mensen die hem de af gelopen periode hebben gesteund. „De Heere heeft de gebeden wil len horen", schrijft hij. „Hem komt alleen de eer toe." oud-vossemeer - Bedrijventerrein Klaverveld in Oud-Vossemeer vormt zaterdag 10 september weer het decor voor de jaarlijkse tractor pullwedstrijd. Mensen die willen deelnemen aan het evenement - dat officieel de naam Thoolse dagen draagt - kun nen zich dit jaar voor het eerst via internet aanmelden. Er worden dit jaar twee banen aangelegd op het terrein. Deelnemers moeten probe ren om de zware sleepwagens hon derd meter vooruit te trekken. Er kan worden gestreden in veel klas sen, waaronder de vrije klasse, de Hotstocks en de sportklassen. www.thooisedagen.nl I22%J(ortin2iO£^iieuweauto]suitivoorraacjén nu 1.000.- cash retour op uw rekening. LJLA voel je v r i j Bergen op Zoom, Roosendoal, Steenbergen, Goes, Vlissingen WWW.AUTOTEAM.nl Wirleben Autos. 10% voordeel geldig mei registratie uilerlijk 30 september 2011. Alleen op voorraadmodellen en mei in combinotie met andere octies. De 1.000 cash wordt rechtstreeks door General Motors Nederland B.V. uitgekeerd op de bonk/girorekening von de koper, no ofievenng/regisTratie von een nieuwe Opel. Dit oonbod geldt voor nieuwe klantenorderslpariiculier/KZM) von 1 juli t/m 30september 2011 mei een uiterlijke kentekenregistrotiedotum von 30 november 2011Kijk voor de vooi waarden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. Een van de grotere werken dit jaar is kats - Op de ie Deltaweg bij Kats had vrijdagmiddag rond 13.45 uur een 52-jarige man van Schouwen te laat in de gaten dat de auto's voor hem stil stonden. Hij reed te gen de auto voor hem met daarin een 25-jarige man en een 54-jarige vrouw uit Schouwen-Duiveland. Deze auto reed vervolgens tegen de auto waarin een 70-jarige man uit Zuidland zat. De vrouw is naar het ziekenhuis gebracht. Het werk aan de steenbekleding van de dijk. door Frank van Cooten Een man uit Ellewoutsdijk kijkt hoofdschuddend naar de dijkversterking tus sen Ellewoutsdijk en Baar land. Is dat nou wel nodig?, vraagt hij zich af De dijken zijn toch sterk genoeg. Dat is zeker nodig, verzekeren An neke McGovern van projectbureau Zeeweringen en Arjan Goossen van waterschap Scheldestromen. De dijk moet niet alleen een super- storm kunnen weerstaan maar de golfslag van de druk bevaren Wes- terschelde pleegt ook een behoor lijke aanslag op de steenbekleding. Tijdens een 'normale' storm berei ken de golven een hoogte van een dikke 2,5 meter. En een meter wa ter weegt duizend kilo. Begin jaren negentig bleek dat de steenbekleding van veel dijken niet meer aan de veiligheidseisen voldeed. Tijdens een fikse storm met zware golfaanvallen konden de stenen of betonblokken los slaan. In 1997 richtten Rijkswater staat en de toenmalige waterschap pen samen projectbureau Zeewe ringen op om de herstelklus te kla ren. Het projectbureau laat tot 2015 in totaal 325 kilometer Zeeuwse dij ken versterken. Daarvan zijn er eind 2011 zo'n 260 afgerond. Een van de grotere werken dit jaar is de dijk over een lengte van 4,1 kilo meter tussen Ellewoutsdijk en Baarland in de Everingepolder/ Van Hattumpo'lder. Dit werk is na genoeg afgerond. Er moet alleen nog een stuk ter hoogte van de Zeedijk aangepakt worden. Het wa terschap is er onlangs in geslaagd de benodigde grond van een parti culier te verwerven. „We proberen dit stukje dijk nog dit jaar te ver sterken. Het is nog onzeker of dit lukt. Het stormseizoen begint in oktober en dan kunnen we niet meer werken'aan de dijken." Een klein project is de versterking van de dijk over een lengte van 242 meter bij Hoedekenskerke. Het bekende paviljoen De Steiger verdwijnt. Deze klus gebeurt vol gend jaar. Anneke McGovern benadrukt dat altijd rekening wordt gehouden met het behoud van de cultuurhis torische waarden. Zo wordt het wachthuisje bij de jachthaven van Hoedekenskerke verplaatst. „En het havenplateau gaan we afwer ken met een streetprint, waardoor het lijkt alsof er klinkers liggen. De ze techniek werd ook al toegepast bij het haventje van Ellewouts dijk." De jaarlijkse open dag van het wa terschap is dit jaar op het havenpla teau in Hoedekenskerke op 24 sep tember. Dat wordt een echte doe-dag. Aanhoudende DROOGTE veroorzaakt een CATASTROFE in Oost-Afrika. Vooral VLUCHTELINGEN in de regio hebben het zwoor te verduren. Met uw steun kunnen wij NOODHULP bieden in ETHIOPIË en KENIA. Steun onze noodbulpactie door uw gift over Ie maken o.v.v. 'Oost-Afrika'. Afstemming heeft plaatsgevonden met Tear. giro 550, Apeldoorn www.zoo.nl giro 2500, Andijk www.dorcas.nl giro 132, Zwolle www.redeenkind.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58