Blijdschap over nominatie voor Goes Zeeland PZC. 30 en 31 BESTE BINNENSTAD Gemeente neemt het in categorie middelgrote steden op tegen Gouda en Hoogeveen BEVELANDEN-THOLEN 32 en 33 almanak Paal A.S. ZONDAG OPEN! STEÏNHAUS Dijken in Zeeland eind dit jaar bestand tegen zware stormen GOES - Blij, maar niet echt verrast. Zo luiden veel reacties op de nomi natie van Goes voor de titel Beste Binnenstad van Nederland in de categorie middelgrote steden. „Ie dereen gaf ons vooraf al goede kan sen", zegt voorzitter Ron Berks van de Ondernemers Organisatie Goes (OOG). „Al weet je het na tuurlijk nooit." Voormalig wethou der Charles Linssen, die als groot liefhebber van binnensteden de concurrenten goed kent, denkt dat Goes favoriet is voor het winnen van de titel. „We gaan winnen." Zaterdag 6 augustus 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Rob Paardekam De concurrenten voor de titel zijn Gouda en Hoogeveen. Hoe knap het is dat Goes tot de laatste drie is doorgedrongen, valt moeilijk te zeggen. Detailhandel Nederland, dat de verkiezing organiseert, wil namelijk niet zeggen hoeveel ste den zich hadden aangemeld. „Ik heb begrepen dat het er een stuk of tien zijn", zegt burgemeester René Verhulst, die verguld is met de nominatie. Alle lof gaat volgens hem naar de ondernemers organi satie, die in het voortraject het leeuwendeel van het werk heeft verricht. De OOG maakte onder meer een bidbook op basis waar van Goes nu is doorgedrongen tot de laatste drie. Het complete win kelaanbod, het uiterlijk van de stad en de goede samenwerking tussen gemeente en winkeliers zijn volgens de burgemeester de sterke kanten van Goes. „Ik denk dat we een goede kans maken om de titel binnen te slepen." Dat denkt voormalig wethouder Charles Linssen - geestelijk vader van het masterplan binnenstad - ook. Toch is Gouda volgens hem een geduchte concurrent. „Gouda heeft net als Goes een mooie histo rische binnenstad. Lekker com pact, met smalle straatjes en hoge gevels." Van Hoogeveen is Linssen, die zowat alle binnensteden in Ne derland heeft bezocht, iets minder gecharmeerd. „Ze hebben daar een enorme inhaalslag gemaakt, maar de binnenstad mist histo risch karakter." Linssen schat de kansen van Goes zeer hoog in. „Een compacte stad De Goese binnenstad heeft niet één lang winkelstraat, maat vele winkelstraten en pleintjes. „Dat is een kwaliteit", zegt Charles Linssen. foto Willem Mieras met veel sfeer waar je eigentijds kunt winkelen", vat hij samen. „Qua indeling is de binnenstad ook erg mooi. Goes heeft als het ware een aantal kamers. Dat is een cadeautje van de geschiedenis. )e hebt ook van die steden met één lange winkelstraat waar je een paar keer heen en weer kunt lo pen. Dat is een beetje saai. In Goes word je telkens weer verrast." Voorzitter Ron Berks van de OOG kan de concurrentie niet zo goed inschatten. „Ik ken Gouda wel, maar enkel als toerist. De jury kijkt natuurlijk naar veel meer din gen dan je als toerist ziet. Berks denkt dat de nominatie al leen al Goes flink wat bekendheid zal bezorgen in het land. Winst zou volgens hem helemaal mooi zijn. „Steden als Breda en Bergen op Zoom, die in het verleden heb ben gewonnen, trokken tien tot vijftien procent meer bezoekers", zegt hij. „Dat is substantieel." Een overwinning zou volgens de ondernemer bovendien tot nieu we initiatieven kunnen leiden. „Als je de titel behaalt, moet je daar wel invulling aan geven. En kel een bord plaatsen met de me dedeling dat je de beste binnen stad hebt, lijkt me niet genoeg." Zowel Berks als Linssen prijzen ook het brede winkelaanbod in de binnenstad. Naast de grote ketens zijn er ook nog veel lokale onder nemers. Coördinator Tom de Ko ning van Goes Promotie zegt dat Goes vooral op het gebied van mo de hoge ogen gooit. „Ik organiseer modeshows en reis daarvoor door heel Zuid-Nederland. Nergens is het zo goed als in Goes. Je kunt al le topmerken krijgen. Daar kan zelfs Breda niet aan tippen." De nominaties zijn toegekend op basis van het bidbook. Nu buigt een jury, bestaande uit deskundi gen uit het bedrijfsleven en de overheid, zich over de kandidaten. Daarbij worden de steden ook be zocht. Op 6 oktober wordt bekend gemaakt welke stad de titel Beste Binnenstad twee jaar mag dragen. t Brandi Russell pakt haar zangcarrière nu groot aan Tip? redactie@pzc.nl De twee echtparen hadden een gezel lig etentje voor de boeg in mossel stadje Philippine. Bij het parkeren van de auto ging er echter iets mis: de chauffeur ramde een lantaarn paal. Die bleef scheef achter. De man maakte daar per e-mail mel ding van bij de gemeente Temeuzen. Na drie weken kreeg hij eindelijk ant woord. Of hij misschien ook het type lan taarnpaal, het nummer en de precie ze lokatie kon aangeven... «boulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 80 c V overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl. Alleen verkrijgbaar bij: 'uit je winst! Vraag naar de voorwaarden in de showroom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57