gretig VC Vlissingen sport 45 Van Rijsselberge op medaillekoers Landa neemt optie op eindzege HZ-toernooi Siereveld en Vermeulen winnen van clubgenoten Tessa Baaijens grijpt tweede plaats in België Schreefel trekt goede lijn door in Ierland zaterdag 6 augustus 2011 'We zijn genoodzaakt om een sterke groep neer te zetten, waarin de concurrentie groot is' Karl Vergouwen door Koen de Vries VLISSINGEN - De vijftiende editie van het HZ-schaaktoernooi is een van de spannendste tot nu toe. Gis teren, bij het begin van de voor laatste ronde, gingen zes spelers aan kop met zes uit zeven. Ze had den twaalf achtervolgers in hun kielzog met een half punt minder. Konstantin Landa nam daarna een optie op de eindzege door Twan Burg uit Schijndel te verslaan. Hij kwam op zeven punten, bleef daar mee koploper en mag vandaag, op de laatste speeldag, het karwei met de witte stukken proberen af te maken. Evgeny Postny en Arkadij Nai- disch sloten al na twaalf zetten vrede en raakten een halfje achter op. Jan Smeets versloeg daarna de Duitser Hoffmann en kwam naast Landa aan de leiding. Smeets speelt op de slotdag met zwart. Opvallend is dat dit jaar geen enke le speler boven de rest uitsteekt en dat spelers die hun beste vorm niet mee naar Vlissingen hebben genomen toch nog in de slip stream van de leiders kunnen blij ven. Erwin L'Ami bijvoorbeeld, de bijna-winnaar van vorig jaar, speel de al drie keer remise maar kan dankzij zijn overwinning van giste ren op Manuel Bosboom vandaag opnieuw een voorzichtige .gooi naar de eindzege doen. Hetzelfde geldt voor Yasser Seirawan, de Amerikaan die in Vlissingen aan zijn comeback werkt. Hij versloeg de onbekende Duitser Dahm. En ook veteraan Evgeny Sveshnikov, bij schakers wereldberoemd door de variant die naar hem vernoemd is, sloop naar de top door een zege op Amadaeus Eisenbeiser uit Duitsland. Van de Zeeuwen steeg Kees Nieu- welink uit Zuiddorpe naar grote hoogten. Dankzij een nieuwe zege kwam hij op 5,5 punt. Achtste ronde: Evgeny Postny (Is- raël)-Arkadij Naiditsch (Duitsland) remi se, Twan Burg (Schijndel)-Konstatin Lan da (Rusland) 0-1, Jochen Dahm (Duits- land)-Yasser Seirawan (VSt) 0-1, Erwin L'Ami (Woerden)-Manual Bosboom (Zaandam) 1-0, Evgeny Sveshnikov (Let- land)-Amadeus Eisenbeiser (Duitsland) 1-0, David Ortmann (Duitsland)-Edwin van Haastert (Zoeterwoude) remise, Prasana Vishnu (India)-Vyacheslav Ikon- nikov (Rusland) remise, Chakkravarthy Deepan (India)-Dirk van Dooren (Geldrop) 1-0. Stand aan kop: Landa 7, Seirawan, L'Ami, Deepan, Postny, Naiditsch, Sveshnikov 6,5, Van Haastert, Ortmann 6. WEYMOUTH - Dorian van Rijssel berge en Nick Dempsey, de beste windsurfers in de RS:X-klasse, gaan bij de olympische test in Weymouth gelijk op. De Texelaar won op de tweede dag in deze dis cipline opnieuw een race en werd een keer tweede. Hij heeft evenals zijn Britse rivaal slechts 6 verlies- punten. De olympische favorieten („The Game is on", zei Dempsey) heb ben na vier duels al een groot gat geslagen. De nummer drie van de ranglijst, de Fransman Julien Bon- temps, staat op 22. „Het is heel leuk dat we zo close zijn, op gelij ke punten. Windsurfen met dit weer - 10-15 knopen - is alsof je een 100 meter sprint aan het doen bent, tegen een muur aanloopt en toch door moet met een mara thon", aldus Van Rijsselberge. Laserzeiler Rutger van Schaarden burg begon overtuigend op het water voor de Zuid-Engelse kust. Hij won bij fraai zeilweer - wind kracht 3 a 4 en zonnig - de eerste wedstrijd en eindigde een keer als vijfde. Marit Bouwmeester bezet in dit boottype bij de vrouwen de tweede plaats. VLISSINGEN - Ruben Hendrikse en Michel Kokelaar hadden bij het Schuitema Makelaars Open Schel- detoernooi gisteren niet echt hun dag. De twee tennissers uit het eer ste team van De Schelde moesten het op centre court van hun eigen club afleggen tegen de als eerste ge plaatsten Arthur Siereveld en Sven Vermeulen. Het werd 6-3 6-4 voor de laatsten. Beide dubbelkoppels probeerden gisteren het tempo uit de wed strijd te halen en dat deden Sie reveld en Vermeulen als beste. Hendrikse en Kokelaar maakten te veel fouten om aanspraak te ma ken op de overwinning. Siereveld en Vermeulen, beiden ook lid van De Schelde, nemen het vandaag in hun tweede poule wedstrijd in de 3-categorie van het dubbelspel op tegen Roelof van Gilst en Sven Bakker, die morgen ook nog tegen Hendrikse en Koke laar spelen. Naast de wedstrijd op baan 1 won nen Mitchar Moens en Bas Felius op baan 2 hun tweede wedstrijd in de vijfde categorie van het dub belspel. Zij hadden geen kind aan Kees Meerman en Jeannot Wolf en wonnen met 6-1 6-2. Vandaag spelen Moens en Felius tegen Bas van Belzen en Marco Klijn om een finaleplek. Bij de vrouwen in de 6 bereikte So- wie Klap de halve eindstrijd door met 6-4 6-0 van Eva Zelders te winnen. KILLEEN CASTLE - Golfster De- wi-Claire Schreefel heeft haar goe de vorm uit het Brits Open meege nomen naar het Iers Open. De Ne derlandse speelster leverde giste ren op de eerste dag van het evene ment van de Ladies European Tour een kaart in met 68 slagen: vier slagen onder par en goed voor de gedeelde zesde plaats. Schreefel eindigde vorig weekein de als elfde in het Brits Open en le verde daarmee de beste prestatie ooit van een Nederlandse speel ster in een major. De Frangaise Anne-Lise Caudal en de Amerikaanse Alison Walshe lei den met 66 slagen (-6). HULSTERLOO - Tessa Baaijens is bij de open Belgische kampioenschap pen dressuur aangepast sporten op een tweede plaats geëindigd. De Goese amazone haalde in het Belgische Hulsterloo bij de indivi duele proef grade III met Riana een score van 68,944 procent. Het ging om de derde en beslissen de observatiewedstrijd in de aan loop naar het Europees kampioen schap. Komende week maakt [ean- nette Wolfs het team voor de Euro pese titelstrijd bekend. Baaijens maakte een prima in druk. De Goese amazone reed met haar met behulp van Annemarie Hertzberger zelf opgeleide Darling- ton-keurmerrie Riana naar een mooie A-kaderscore van 68,944 procent. Bondscoach Wolfs toon de zich na afloop tevreden. „Het gelijkmatige, vriendelijke, plezieri ge beeld is mooi. De manier waar op Tessa nu proeven rijdt, is een wereld van verschil vergeleken met vorig jaar." Liesbeth van Oosten van VMF Stables (Ellemeet) zag als nieuwe sponsor van Tessa Baaijens-Van de Vrie voor het eerst een dres- suurwedstrijd aangepast sporten. „Heel erg bijzonder, en goed dit aan het begin van onze samenwer king meteen mee te maken", vond ze. «4; '0$%, v-s - Jonathan Constancia (midden) speelt als aanvoerder tegen de amateurs van Ajax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45