;en een lesje sport 143 Ajax: RKC krijgt Castillion, Cvitanich naar Boca Springruiters slikken bittere pil in voorlaatste wedstrijd Nations Cup Eerste finale Haase in ATP-toernooi Engelse interesse voor doelman Vorm Mulder moet weer tevreden zijn met zilver ENDURA SPORT zaterdag 6 augustus 2011 Swansea City wil zich voor de start van de competitie versterken met doelman Michel Vorm. De club uit de Premier League heeft de leiding van FC Utrecht van de interesse op de hoogte gebracht De 27-jarige Oranje-goalie staat nog een seizoen bij FC Utrecht onder contract. Hij staat open voor een buitenlands avontuur. sdag niet bij. Heitinga (Everton), Mathijsen (Malaga), Pieters (PSV), Van der Wiel (Ajax), Van Bommel (AC Milan), Nigel de Jong (Manchester City), Maduro (Valencia), Sneijder (Inter), Strootman (PSV), Van foto Robin van Lonkhuijsen/ANP der Vaart (Tottenham Hotspur), Wijnal- dum (PSV), Elia (HSV), Huntelaar (Schal- ke 04), Luuk de Jong (FC Twente), Kuijt (Liverpool), Van Persie (Arsenal) en Rob ben (Bayern München). dublin - De Nederlandse springrui ters zijn in de voorlaatste wed strijd voor de Nations Cup - Rot terdam is het laatste station van de Super League - teleurstellend ze vende geworden. De Oran je-equipe hield gisteren met 25 strafpunten alleen Denemarken achter zich. Groot-Brittannië won, na een bar rage met de leren. Nick Skelton bleef met Carlo ook in het beslis sende parcours foutloos en bezorg de zijn ploeg daarmee de hoofd prijs van 64.000 euro. Zijn Ierse ri vaal Billy Twomey (Tinka's Serena de) gaf in de barrage op na een springfout. Bondscoach Rob Ehrens had met Leon Thijssen (Tyson), Piet Raij- mikers (Van Schijndel's Rascin), Leopold van Asten (VDL Groep Santana B) en Wout-Jan van der Schans (Eurocommerce Seoul) niet zijn sterkste equipe meegeno men naar de Ierse hoofdstad. Daar werd vorig jaar de degradatie afge wend. Nu bleef Nederland zelfs lei der in het klassement, omdat Duitsland niet kon profiteren. „Dat is een schrale troost', vond Ehrens. „We zullen in Rotterdam alles op alles moeten zetten om dit Nations Cupseizoen winnend af te sluiten. Ik was graag met een ruimere voorsprong afgereisd." Raijmakers vormde met Rascin de 'betrouwbaarste' combinatie. In de eerste manche overschreed hij al leen de toegestane tijd licht, in de tweede viel er één balk. Doordat Van Asten en Van der Schans ieder 12 strafpunten noteer den, waren de kansen al na een omloop goeddeels verkeken. „Dat kunnen we ons niet permitteren in een landenwedstrijd", beaamde Ehrens. „Dan zijn we ver weg, ook al rijden de twee andere ruiters een foutloze rit." zwolle - Schaatser Michel Mulder heeft gisteren voor het derde jaar op rij de zilveren medaille vero verd op de 500 meter sprint bij de Europese kampioenschappen inli- neskaten. In Zwolle was alleen de Spanjaard Ioseba Fernandez snel ler. De Fransman Nicolas Pello- quin pakte het brons. Titelverdediger Ronald Mulder, de broer van Michel, kon geen her nieuwde greep naar het goud doen. Hij kwam eerder in de halve finale ten val. In het ziekenhuis kreeg hij hechtingen in zijn kin en werden zijn schaafwonden behan deld: „Heel jammer natuurlijk, maar zoiets kan gebeuren." Michel Mulder was wel blij met zijn zilveren plak, maar toch ook teleurgesteld. „Ik heb het hele jaar geroepen dat ik hier goud wilde winnen", zei hij. „Ik was heel gre tig. Ik dacht de goede tactiek te hebben gevonden, maar er stond iets meer tegenwind dan ik had verwacht. Ik ben op waarde ge klopt." kitzbühel - Robin Haase heeft gis teren in Kitzbühel voor het eerst in zijn loopbaan de finale van een ATP-toernooi bereikt. De 24-jarige Haagse tennisser versloeg de Brazi liaanse qualifier Joao Souza in drie sets: 6-1 6-7 (3) 6-4. Hij moet het in de finale opnemen tegen de Spanjaard Albert Montanes, die in zijn halve eindstrijd de Argentijn luan Ignacio Chela met 6-2 7-5 ver sloeg. Haase speelde zijn eerste halve fi nale sinds 2007, toen hij door drong tot de laatste vier in Amers foort. Hij is de eerste Nederlander sinds Raemon Sluiter in 2009 in Rosmalen die op het hoogste ni veau om de hoofdprijs tennist. De beste Nederlander op de we reldranglijst (53e) maakte donder dag indruk door op één dag de als tweede geplaatste Spanjaard Feli- ciano Lopez en de Italiaan Andreas Seppi te verslaan. Hij zet te deze goede lijn tegen Souza door. Haase moest alleen in de tweede set tegenslag verwerken, toen Souza beter was in de tie break. Robin Haase was uiteraard blij met het behalen van zijn eerste ATP-finale. „Veel beter kan het niet gaan. Nu alleen nog winnen", zei hij na de partij. „Ik heb erg goed gespeeld, sloeg de ballen diep en serveerde sterk. Alleen in de tweede set zat het even tegen." Albert Montanes, de nummer 50 van de wereld, staat in Kitzbühel voor de tiende keer in de finale van een ATP-toernooi. Al vijf keer ging de Spanjaard met de eind overwinning aan de haal. De laatste keer was vorig jaar in Esto- ril. Robin Haase zal op de wereldranglijst gaan stijgen door zijn eerste finale plaats in een ATP-toernooi. foto ANP waalwijk - Geoffrey Castillion speelt zoals verwacht dit voetbal seizoen voor RKC Waalwijk. Het twintigjarige talent wordt voor één jaar gehuurd van Ajax. Castillion, die twee weken gele den met Jong Ajax nog actief was tegen Goes en Oostkapelle, komt nog niet in aanmerking voor het eerste elftal van Ajax. Trainer Frank de Boer vindt het belang rijk dat de jonge aanvaller veel speeltijd krijgt in de eredivisie. Castillion geldt als één van de grootste talenten uit de opleiding van de Amsterdamse club. Mede door blessures kon hij zijn belofte nog niet inlossen. Harry Forrester vervolgt zijn loop baan bij Brentford FC. De aan vallende middenvelder was enke le weken op proef bij Ajax, waar hij een contract kreeg aangebo den. De twintigjarige Forrester weiger de de aanbieding, omdat hij eerst voor het beloftenelffal van de Am sterdamse club moest uitkomen. Brentford komt uit in League One, het derde niveau in Enge land. En met het Argentijnse Boca Ju niors heeft Ajax overeenstem ming bereikt over de verhuur van Dario Cvitanich. Boca Juniors heeft in het contract een optie tot koop bedongen. Met toestemming van Ajax ver bleef Cvitanich de afgelopen we ken al in Argentinië. Hij kwam in de zomer van 2008 van het Argen tijnse Atlético Banfield naar Am sterdam. Hij speelde tot nu toe 42 wedstrijden in het eerste elftal van Ajax en maakte daarin der tien doelpunten. Ajax verhuurde hem eerder aan het Mexicaanse CF Pachuca. Voor wie fietsen als een sport ervaart Geïnspireerd door onze Tourhelden? Betaalbare kwaliteitsfiets en goede voorlichting op het gebied van: RACE FIETSEN, MOUNTAINBIKES, TREKKING-EN VAKANTIEFIETSEN Laat u verrassen in onze showroom Ook het adres voor de sportieve lichtgewicht electrische fiets Klantkaart voordeel van 10 tot 15% op fietsen en andere aankopen Achter de Houttuinen 12 4331 NJ Middelburg Tel 0118-65 04 85 info@endurasport.nl www.endurasport.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43