421 sport Van Marwijk leert Jans1 1 Road to London RTL 7 www.roadtoiond oh.nl 1 E Ike zaterdag vanaf 16.30 uur Van Lieren naar finale WK dressuur Keizer en Van lersel naar halve finales Derksen en Luiten nog aan de leiding Marco Coos stagiair bij Raboploeg FC Twente gaat voetbalsters betalen Martin blijft Poels één tel voor in Polen Rabo-renner Ereschel raakt trui kwijt Rodriguez behoudt leiding in Burgos ENGELAND-NEDERLAND Bondscoach Bert van Marwijk geeft voorafgaand aan het oefenduel met Engeland een duidelijk signaal af: je zegt niet zomaar af voor Oranje. Elke zaterdag om 16.00 uur op Omroep Brabant RTL7 «mG KH 1 s 1 wM 1® voor elkaar zaterdag 6 augustus 2011 MIDDELBURG Dresuurruiter Laurens van Lieren heeft zich in Verden geplaatst voor de finale van het WK voor zesjari ge paarden. In de eerste ronde ein digde de uit Schore afkomstige Van Lieren met Presidents Avanti als tweede, met een score van 8,6 pun ten. Hij moest alleen zijn landgeno te Emmelie Scholtens met Astrix voor laten gaan. In de finale, die morgen wordt gehouden, is plaats voor twaalf combinaties. KLAGENFURT Beachvolleybalsters Sanne Keizer en Marleen van lersel zijn gisteren doorgedrongen tot de halve finales van het grandslamtoernooi uit de World Tour in Klagenfurt. Het Ne derlandse duo verslóeg in de derde ronde het Tsjechische tweetal Kris- tyna Kolocova/Marketa Slukova met twee keer 21-19. Keizer en ler sel treffen in de strijd om een plaats in de finale Misty May-Tre- anor en Kerri Walsh uit de VS. HARJUMAA Golfers Joost Luiten en Robert-Jan "Derksen zijn ook na de tweede ron de van het Europese kwalificatie toernooi voor de World Cup in Est land koplopers. Het duo kreeg gis teren wel gezelschap van het Oos tenrijkse team, dat ook op 136 sla gen staat (8 onder par). Er doen elf landenteams mee op de Estonian Golfclub. De eerste drie koppels verdienen een startbewijs voor de World Cup (prijzengeld 5,3 miljoen euro). EINDHOVEN Wielrenner Mare Goos rijdt tot het einde van het jaar als stagiair voor het ProTeam van de Raboploeg. Goos is afkomstig uit het Continen tal Team. Hij maakt tijdens de Ron de van Colorado zijn debuut voor het ProTeam. Goos rijdt op dit mo ment verdienstelijk in de Vuelta Ci- clista a Léon. De Ronde van Colora do werd pas laat aan de kalender van het ProTeam toegevoegd en daarom was er ruimte om Goos op dit niveau te laten debuteren. ENSCHEDE FC Twente gaat met ingang van het komend seizoen ook de speel sters uit het vrouwenelftal betalen. Dat heeft voorzitter Joop Munster man gisteren bij de presentatie van de plannen van de club ge zegd. Het vrouwenelftal van de En- schedese club werd vorig seizoen kampioen. Volgens Munsterman is het een stap op weg naar verdere volwas senheid. BUKOWINA TATRZANSKA Daniel Martin heeft gisteren de zes de etappe van de Ronde van Polen gewonnen. De Ierse wielrenner bleef na ruim 207 kilometer koers de Nederlander Wout Poels één se conde voor. Diens Italiaanse ploeg genoot van Vacansoleil Marco Mar- cato finishte op vier tellen als der de. Door zijn zege nam Martin tevens de leiderstrui over van de Slowaak Peter Sagan. VEJLE Jakob Fuglsang heeft de derde etap pe van de Ronde van Denemarken op zijn naam gebracht. De Deense wielrenner van Leopard Trek had gisteren na een rit over 181 kilome ter twee seconden voorsprong op de Australiër Simon Gerrans. Gerrans nam de leiderstrui over van Matti Breschel. De Deense Ra- bo-coureur maakte deel uit van een groep die op dertien seconden van de winnaar over de streep kwam. BELORADO Joaquim Rodriguez heeft de leider strui in de Ronde van Burgos be houden. De Spaanse wielrenner werd gisteren in de ploegentijdrit over 11,6 kilometer met de Russi sche formatie Katoesja tweede. Movistar won de korte proef in 9.54 en was daarmee tien seconden sneller. Door die verrichting ver kleinden de Spanjaarden Sergio Pardilla en David Lopez hun achter stand op Rodriguez in het alge meen klassement tot zeven tellen. 1 b! Omroep 0 Brabant mm m PIPi WÊËÊÊe&ït f 1C T i 'JL# JujLtf door Roel Wiche ZEIST - Bij de aftrap van het sei zoen dat straks zijn climax beleeft met het EK 2012 heeft Bert van Marwijk nog eens duidelijk ge maakt dat hij volledige toewijding eist in het project Oranje. De bondscoach passeerde de speler met de beste trap in de eredivisie, Theo Janssen, voor de oefeninter land van woensdag in en tegen En geland. De nieuwe captain van Ajax had in juni vrij gemakkelijk bedankt voor de oefentrip van het Nederlands elftal naar Zuid-Ameri- ka. Twee andere, jeugdige middenvel ders uit de eredivisie, Kevin Stroot- man en Georginio Wijnaldum, werden wel opgenomen in de Oranje-selectie. De kersverse PSV-tandem maakte wél de trip naar Brazilië en Uruguay mee. Van Marwijk waarschuwde in Zuid- Amerika al dat hij geen vrijblijvend heid bij zijn internationals zal dul den op weg naar het EK in Polen en Oekraïne. Hij doelde toen met name op Demy de Zeeuw, die zich rijkelijk laat afmeldde maar wel met Ajax op tournee ging naar de Verenigde Staten. De Ruslandvaar- der (Spartak Moskou) werd deze keer niet eens in de voorselectie op genomen. Van Marwijk liet gisteren tussen de regels door duidelijk merken dat ook Janssen moet oppassen dat hij zijn rechten voor het EK niet ver speelt. „Ik let overal op. Voor de po sities in het hart van de ploeg heb ik wel negen kandidaten. Maar als je het specifieker wil stellen, kun je zeggen dat ik Strootman nu boven Janssen verkies. Hij heeft zich van af dag één uitstekend geprofileerd bij Oranje en een prima indruk ach tergelaten in Zuid-Amerika." Van de voorselectie vielen naast Janssen ook Ron Vlaar (Feye- noord) en Stijn Schaars (Sporting Lissabon) af Ibrahim Afellay ont breekt omdat hij zwaar geblesseerd raakte bij FC Barcelona. Opmerke lijk is dat Van Marwijk drie keepers meeneemt voor een oefeninter- Ajax-aanvoerder Theo Janssen, hier voor Oranje in actie tegen Oostenrijk, is er woe land. Maarten Stekelenburg en Mi chel Vorm zijn de vaste nummers één en twee, maar de bondscoach wil Tim Krul graag in de selectie houden na zijn prima optredens te gen Brazilië en Uruguay. Selectie Oranje: Stekelenburg (AS Ro ma), Vorm (FC Utrecht), Krul (Newcast le United), Boulahrouz (VfB Stuttgart), Braafheid (Hoffenheim), Bruma (HSV),

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42