401 sport FC Twente niet ongelukkig met Benfica als opponent Nu 3 maanden 15r korting op het AUes-in-één Pakket Basis v Fernandez wijst de weg Nieuwkomers Oss en Willem II beginnen in Jupiler League met zege kpn kpn winkel kpn.com/tv 0800 0115 EREDIVISIE Feyenoord is de eerste koploper in het seizoen 2011-2012 na een 2-ö-overwin- ning op stadgenoot Excelsior. Honger land wint criterium zaterdag 6 augustus 2011 ENSCHEDE - FC Twente speelt in de laatste voorronde van de Cham pions League tegen het Portugese Benfica. De Tukkers spelen eerst thuis. FC Twente-middenvelder Willem Janssen is tevreden met Benfica als tegenstander in de play-offs. De selectie keek gezamenlijk naar de loting in het spelershome. Eerst was er gejuich toen Villarreal het Deense Odense BK trof. FC Twen te werd vorig seizoen immers uit geschakeld door de Spaanse ploeg. Janssen: „Ja, iedereen was blij toen dat gebeurde. De jongens hebben vorig jaar al tegen ze gespeeld en het was een lastige tegenstander." Benfica bereikte de laatste voorron de door het Turkse Trabzonspor uit te schakelen. „Benfica en Lyon waren in deze kom de iets minde re, voor zover je daar van kunt spreken. In dat geval kun je spre ken van een goede loting. Dat is toch anders dan Arsenal en Bayem, dat is weer stapje hoger", spreekt Janssen. „De eerste vereis te was het halen van de Europa League. Champions League halen zal moeilijk worden, maar we zijn underdog en tegen Benfica heb ben we misschien best kans." De Tukkers spelen eerst thuis op 16 augustus, een week later is de re turn. „Dat we eerst thuis spelen is jammer", vindt Janssen. FC Twen te kon een aantal topploegen tref fen, terwijl in een andere route veel gemakkelijker tegenstanders zaten als Sturm Graz of Viktoria Pl- zen. „Het is wel apart dat kleinere ploegen, de kampioenen van klei ne landen, in andere poule zitten Crolsch Veste FC Twente speelt de eerste thuis wedstrijd in de competitie tegen AZ (zaterdag 13 augustus) en de Champions Leaguewedstrijd tegen Benfica (dinsdag 16 augustus) in De Grolsch Veste. De demontage van het ingestorte dak komt ko mend weekeinde gereed. De Grolsch Veste is geen plaats delict meer. De planning is er nu op gericht dat zaterdag 29 oktober het vernieuwde stadion in gebruik kan worden genomen in het thuis duel met PSV. en nog kleinere ploegen loten. Als je dat ziet denk je: hadden we daar maar tegen kunnen spelen. Maar niet moeilijk over doen. Vaslui was ook een schijtploeg." Luuk de Jong noemt het een lasti ge loting. „Maar dat is het met elk team uit die pot. Aan Villarreal heb ik slechte herinneringen... Dus Benfica is voor ons de beste tegen stander. Hier maken we echt kans tegen. We willen de groepsfase van de Champions League halen", aldus de international van Oranje. „Tegen Vaslui hebben we redelijk gespeeld, tegen Ajax niet. Maar die wedstrijd wonnen we. Als team zijn we goed op elkaar in gespeeld. Ik denk dat het mogelijk is." Jongeling Steven Berghuis erkent dat hij alle ploegen eigenlijk slechts van tv kent. „Benfica is een topploeg, lastig dus. Hier zijn ze onder indruk geraakt van Villar real, dus we waren al heel blij dat die club het niet werd! Voor mij is het de eerste keer dat ik bij zo'n, lo ting ben. Ik denk bij elke club: zo! Maar toch denk ik dat we niet kansloos zijn." PSV moet het in de laatste voor ronde van de Europa League opne men tegen SV Ried uit Oostenrijk. De Eindhovenaren spelen eerst thuis. SV Ried was in de vorige voorronde van de Europa League nog te sterk voor het Deense Brondby IF. In de heenwedstrijd hadden de Oostenrijkers in eigen huis met 2-0 gewonnen. Dat resul taat was net voldoende na de 4-2-nederlaag donderdag in Dene marken om verder te komen in het Europese bekertoernooi. De wedstrijd tegen SV Reid is het eerste Europese duel voor PSV dit seizoen. De wedstrijd in Eindhoven staat voor donderdag 18 augustus op de agenda. Een week later is de re turn in Oostenrijk. AZ moet voor de laatste voor ronde van de Europa League afrei zen naar Noorwegen. De Alkmaar- ders werden gekoppeld aan Aales- unds FK. De Alkmaarders spelen op 18 augustus eerst in Noorwe gen AZ plaatste zich donderdag ten koste van het Tsjechische Ja- blonec voor de laatste ronde van het tweede bekertoernooi van Eu ropa. Aalesunds FK klopte de Zweedse buurman Elfsborg in twee duels. Thuis wonnen de No ren de eerste ontmoeting met 4-0. De 1-1 in Zweden afgelopen don derdag was daardoor ruim vol doende voor kwalificatie voor de volgende fase. Met Interactieve TV, Internet en Bellen Standaard 55 tv-zenders, nu ook BBC 1 en 2 Interactieve TV standaard op 2 tv's *De eerste 3 maanden Is Interactieve TV gratis, daarna betaal je voor het Alles-in-één Pakket Basis inclusief 2 tv-ontvangers 45r /mnd. Vraag de verkoper naar de voorwaarden en beschikbaarheid of kijk op kpn.com/tv sluit je aan door Theo Ruizenaar ROTTERDAM - Zonder enige overtui ging heeft: Feyenoord gisteravond de koppositie in de eredivisie inge nomen door 'kleine broer' Excel sior met 2-0 te verslaan. Guyon Fer nandez opende tien minuten na de rust de score, nadat hij de bal in de voeten kreeg gekopt bij ongelukkig uitverdedigen- van Niels Volthoren. Een goede actie van Jerson Cabral vanaf de rechterflank besliste het duel negentien minuten voor tijd, doordat inzet van de international van Jong Oranje via Leen van Steensel achter doelman Wesley de Ruiter verdween. Ronald Koeman had zijn elftal ten opzichte van de laatste oefenwed strijd tegen Malaga op één plaats ge wijzigd. Cabral kwam in de plaats van Ricky van Haaren, die tegen de ploeg uit Spanje nog als meest voor uitgeschoven middenvelder fun geerde. Door de komst van vleugel speler Cabral verhuisde Fernandez naar de punt van de aanval tegen de ploeg waar hij vorig seizoen tien keer trefzeker voor was in zijn eer ste seizoen in de eredivisie. Fernandez begon dreigend, was constant aanwezig en gaf daarmee aan dat hij begreep wat Koeman van hem verwachte. De spits had de openingstreffer van Feyenoord op zijn schoen toen hij halverwege de eerste helft de bal goed op de borst controleerde, knap wegdraai de van zijn directe tegenstander, maar uiteindelijk doelman De Rui ter op zijn weg vond. Feyenoord had sowieso al voor de rust al afstand moeten nemen, ge zien de kansen die de ploeg creëer de. De mogelijkheden waren voor Leroy Fer, Sekou Cisse en Cabral, waarbij met name laatstgenoemde faalde toen hij vanaf ongeveer twin tig meter de bal over een verlaten doel plaatste. Excelsior stelde daar in het eerste bedrijf weinig tegenover. Het team van John Lammers, met slechts vier spelers die vorig jaar deel uit maakten van de ploeg die zich knap handhaafde op het hoogste niveau, ontbeerde met name voor de rust lef en daadkracht en trok zich massaal terug op eigen helft. Dat beeld veranderde in het begin van tweede helft toen Excelsior binnen vijf minuten twee keer dicht bij een openingstreffer was. Eerst schoot de nieuwe spelmaker, RIJSWIJK - FC Oss is goed begon nen aan de nieuwe competitie in de Jupiler League. De promoven dus won gisteravond voor eigen publiek de Brabantse derby tegen Helmond Sport met 3-1. Huurling Antonio Stankov en Roy de Ruiter hadden binnen acht minuten suc ces. De eerste scoorde na een uur nogmaals. Go Ahead Eagles, getipt als een van de favorieten, begon ook met een zege: een zuinige op het Tel star van trainer Jan Poortvliet: 1-0. Joep van den Ouweland was de matchwinner. Willem II wil snél terug naar de eredivisie en onderstreepte dat door in Groningen met 3-1 van Veendam te winnen. De gedegra deerde Tilburgers waren binnen tien minuten al een heel eind op weg naar de eerste drie punten door treffers van Danny Schreurs en Robbie Haemhouts. Anco Jan sen deed in de tweede helft nog wel iets terug, maar de reactie van de Donny Groot kwam bijna per ommegaande. Eindhoven troefde thuis Emmen met 3-0 af. Bij rust was het 1-0 door Serhat K05. Josemar Makiava- la en Rob van Boekei beslisten het duel. MW versloeg Almere City, door het faillissement van RBC op de valreep ontsnapt aan de ama- teurstatus, met 3-2. De bezoekers kwamen na rust (3-0) met tien man sterk terug dankzij doelpunten van Mikhail Rosheuvel en Fabian Serrarens. Jer son Ribeiro was uit het veld ge stuurd. Officieel is Eindhoven de eerste ko- loper in de [upiler League, vanwe ge de zege met de grootste cijfers. Morgen staat nog het duel Sparta-Fortuna Sittard op het pro gramma en maandag is de wed strijd AGOW-SC Cambuur. MAARHEEZE - Johnny Hoogerland aan de finish in het wielercrite- heeft gisteravond de Mijl van Ma- rium door Maarheeze. De Belg Jel- res gewonnen. De Yersekse wiel- le Vanendert (Lotto-Omega Phar- renner van Vacansoleil kwam solo ma) finishte als tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40