knuffeldieren zeeland 13 Haaiensoorten in de Noordzee Twee werelden commentaar Veel vouchers voor Concert at Sea van 2012 Deel aandelen van de Roompot is verkocht Reuzenhaai Maximaal 1100 cm Voshaai laximaal 600 cm Haringhaai Maximaal 300 cm. Ruwe haai Maximaal 195 cm Gevlekte gladde haai Maximaal 180 cm Kathaai Maximaal 165 cm Hondshaai Maximaal 100 cm 'Dit is een extra stimuians voor de sportvisserij. Vissers vinden het fantastisch om op haaien te vissen Niels Brevé van Sportvisserij Nederland ven waren in Nederland. Hengel- sporters kwamen ze eigenlijk nooit tegen en nu ineens troffen we er honderden aan." Het moet wel om een grote groep haaien gaan, denkt hij. „Want tot nu toe hebben we nog niet één haai met een merkteken terugge vangen. Ik verwacht dat we later in het seizoen meldingen krijgen uit Engeland, Wales en Frankrijk. Daar komt deze soort veel meer voor. Ze komen vooral voor langs harde kusten, kusten met rotsen dus. In onze gebieden met zanderi ge bodem zijn ze door de boom- korvisserij zo goed als verdwenen. Deze haaiensoorten leven op de bodem van de zee, dus worden ze makkelijk meegevangen." Hoe het komt dat de haaien nu ineens opduiken, durft onderzoeker Erwin Winter niet te zeggen. „Er is veel veranderd in de voordelta de laatste jaren; door de deltawerken heeft de kust een an dere dynamiek gekregen. De haaien gebruiken de Zeeuwse wa teren in de zomer echt als foera- geergebied, om te eten dus. Het lijkt me dat het aanbod van lokale prooidieren gunstig moet zijn, maar ik heb niet zo'n zicht op wat hun voedselvoorkeuren zijn. Het zou kunnen dat de kweek van mosselzaad en de grote hoeveel heid zeesterren er iets mee te ma ken heeft, maar dat moeten we echt onderzoeken." De vissers zijn blij dat de haai flo reert in Zeeland. „Dit is een extra stimulans voor de sportvisserij", denkt Brevé. „Vissers vinden het fantastisch om op haaien te vis sen. Het zijn ook echt leuke bees ten, het zijn net knuffeldieren. Dat komt natuurlijk ook door die glad de huid. Ik noem het altijd high-tech vissen. Haaien zijn echt heel mooie dieren." V A Haaien in de Noordzee De reuzenhaai wordt regelmatig ge zien in het Kanaal, tussen Engeland en Frankrijk. Het is een ongevaarlij ke reus: hij eet plankton. In Nederland worden regelmatig de kleinere haaiensoorten aange troffen. Ook die doen geen kwaad. In de Noordzee komen negen soorten haaien voor, variërend van heel grote, zoals de reuzenhaai, tot kleintjes als de hondshaai. De voor mensen gevaarlijke soor ten, zoals de witte haai, komt niet in onze omgeving voor. Willem Adriaansens bron sportvisserijnederland zaterdag 6 augustus 2011 iiiiiiimiii—ni DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR ZONDAG 7 AUGUSTUS KOOPZONDAG Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG *Z? 0118-634133 wé Kaai 53 VEEKE "SOI 18-501854 Markt 1 DOMBURG 0118-581120 Iedere zondag geopend www.depagterantiekeninterieur.nl De aandelenkoersen jojoën er vrolijk op los. Gisteren was een bericht over ba nengroei in de VS genoeg voor een korte opleving. Maar even later zakten de koersen flink weg. De Amsterdamse AEX sloot zelfs op het niveau van 2009. Beleggers weten niet meer waar ze met hun geld heen moeten. Pensioenfondsen beginnen zich weer zorgen te maken. Ondertussen nemen de meningsverschillen over een oplossing van de schuldencrisis toe. Linksom of rechtsom, een uitweg lijkt er niet te zijn. Maar het is niet allemaal kom mer en kwel. Want er is meer dan het irrationele gedrag op de geldmarkten, meer dan de zenuwachtige beleggers, de do lende politici en de kritische economen. Het andere beeld is, dat het in Nederland helemaal niet zo slecht gaat De werkloos heid is relatief laag, de rente ook. En er is een forse tijdelijke belastingverlaging om de wo ningmarkt wat meer leven in te blazen. Met de economie van de particuliere huishoudens is weinig loos. Dit alles geeft, on danks alle heftige bewegingen in het theater van het grote geld, toch wel enig vertrouwen. MIDDELBURG - Veel bezoekers van de editie van dit jaar van Concert at Sea hebben gekozen voor een zogenaamde voucher. Die kan wor den gebruikt als vergoeding voor het concert van volgend jaar. De vouchers worden beschikbaar ge steld als vergoeding, omdat het concert door het slechte weer voor tijdig werd beëindigd. Ook be stond de mogelijkheid om het be taalde entreegeld teruggestort te krijgen. De compensatieregeling voor toegangskaarten, parkeerkaar- ten en munten voor Concert at Sea is inmiddels gesloten. (j. 'A www.z2.nl UIT Kijk op onze website voor films, ex posities, theater en andere uitjes. www.pzc.nl/uit Z2-journaals In de zomermaanden videojournaals met het laatste nieuws om 12.00 en 20.00 uur op www.Z2.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto KAMPERLAND - Een meerderheid van de aandelen van de aandelen van de Roompot groep gaat over in andere handen. Deze aandelen gaan over van AAC Capital Partners - een No'ord-Euro- pese mid-market private equity in vesteerder - en van het manage ment, tevens aandeelhouders van Roompot, naar Gilde Buy Out Partners (Gilde). Over de overna mesom worden geen mededelin gen gedaan. Henk van Koeveringe, directeur en grootaandeelhouder van Roompot, gaat samen met een aantal andere managers van Roompot opnieuw participeren in het bedrijf nApoilo Hotels Resorts' Trut Spirit ol Local Hoipitolity Beleef een Sprankelende ZornernQCh bij Apollo Hotels Resorts! www.ApolloZomeractie.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3