meningen 139 Summersale! 2799. O 2098.- brieven zaterdag 6 augustus 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Strandweer Mevrouw, meneer, gaarne uw aan dacht voor het volgende: Maandag weer eens een prachtige stranddag. Op naar het strand van Neeltje Jans. Het eerste wat opviel, was de meer dan volle afvalbakken. Kan gebeuren na het weekeinde. Maar 's avonds lag al die troep er nog. Drie afvalbakken zijn volstrekt on voldoende natuurlijk. Mijn hond had een prachtige dag. Ondanks ve le vermaningen, was die er niet weg te slaan. Ook is er geen enkele sanitaire voorziening. Een Duitse mevrouw kwam in hoge nood vra gen of ze van mijn toilet gebruik mocht maken. Wat overvallen stemde ik er in toe, en moest de vijf euro aannemen, als dank voor de redding, Wat beduusd zat ik ter neder en dachtZeeland vakantie land, zo lijkt het er niet echt op. N. van de Wekken Middenstraat 1Kats Polen Nu blijkt volgens Sociale Zaken dat de toestroom van migranten uit Midden- en Oost-Europese landen veel groter is dan verwacht! Ja dat snap je niet hé, een Pool verdient hier in een maand net zoveel als in 3 a 4 maanden in Polen. En dan gaan ze meer uitgeven aan drank bijvoorbeeld. Er gebeuren hier net iets te veel ongelukken met migran ten, met te veel drank op. Ze wan delen op snelwegen. Misschien dat de Nederlandse Staat een inburge ringcursus kan regelen voor mi granten uit het voormalige Oost blok. Dan weten ze ongeveer wat ze kunnen verwachten, als ze zich hier vestigen. Ze krijgen te maken met huisjesmelkers en uitbuiting van werkgevers. En ja, dan is drank een makkelijke keus. Misschien vooraf mensen aanstel len, die zich met hen bemoeien (de weg wijzen) en als tolk kun nen fungeren. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Muggenplaag Schokkend nieuws, dat een mug genplaag op de loer ligt. Maar als burger kun je blijkbaar op eenvou dige wijze er drastisch tegen optre den door het water in. schoteltjes onder de bloempotten weg te gooien (krant, 3 aug). Dat de kans op muggenplagen in de toekomst sterker stijgt door het onnodig creë ren van meer 'wetlands' wordt niet vermeld. Want dat heet natuurher- stel. Juist in de 19e eeuw, nog niet zo lang geleden, verdween de 'Zeeuwse koorts' als gevolg van ver beterde ecologische omstandighe den (inpolderingen leidden tot ver kleining van het areaal schorren en slikken: broedplaatsen van de mala riamug). Dat zorgde tevens voor een afname van de sterfte onder de toenmalige Zeeuwse bevolking. Wie de muggenwedstrijd wint: droge schoteltjes of Waterdunen en andere modderparken, blijft dus spannend. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Fundamentalisten Tussen al het schokkend wereld nieuws recent kleine niet onbelang rijke berichten. Het Israëlische le ger wordt radicaler, oproepen tot heilige oorlogen. Fundamentalis ten, extremisten krijgen blijkbaar steeds meer invloed binnen het le ger. Het extreme gedachtengoed van fundamentalisten en wereldvreem de kolonisten met aanhang staat veraf van die van de oorspronkelij ke kibboetsbewoners. Voor de ge wone burger woningnood, maar kolonisten, nederzettingen worden gesubsidieerd. Straks een land en een leger met fundamentalistische bataljons, als aanvulling op bestaande geheime (nucleairewapenprogramma's, schendingen van internationaal recht, jarenlang negeren van VN re soluties, gevaarlijke sabotage in kerncentrales en moderne apart heidspolitiek? Hoever staat dit nog af van de landen op het lijstje van Bush die de wereldvrede bedrei gen? Fundamentalistisch gedachtengoed wordt in woord en daad, de groot ste bedreiging. Via Taliban vroeger met steun CIA, moord op Rabin, 9/11, Oslo nu helder in beeld. Fundamentalis tische theedrinkers, vrienden van..., nu een gevaar voor de we reldeconomie. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Wilders Light Meneer Wilders gebruikt de vrij heid van meningsuiting voor het spuien van kwetsende en grove be ledigingen. Vervolgens is hij bele digd als zijn haatretoriek voorzich tig in verband wordt gebracht met de Noorse moordenaar Breivik. Maar niet onze politici en com mentatoren verzonnen dat. Breivik zelf bewondert Wilders en is door hem geïnspireerd. Altijd probeert Wilders de verantwoording van zich af te schuiven en zet hij alle so cialisten in de beklaagdenbank. Bui tengewoon laf! Die bewijzen rege ringsverantwoordelijkheid te kun nen nemen. Wilders durft niet eens via de media open te debatte ren. Intussen bespeelt hij die als geen ander en weet hij zijn haatbood- schap te slijten. Laten alle politici inzien dat niet Wilders-light, maar duidelijk laten weten waar je voor staat respect afdwingt. Gevaarlijk Wildersretoriek! Treffend het com mentaar in de krant van vorige week: 'Het illustreert dat bedenke lijke teksten ontspoorde geesten in hun dwaling kunnen bevestigen'. We zijn gewaarschuwd! Voor Wil ders! Andries Jumelet Magnolialaan 9, 4401 HJ Yerseke Honger Per 5 seconden sterft een kind jon ger dan ïo jaar van de honger. 37.000 mensen verhongeren dage lijks en miljard mensen zijn ern stig ondervoed. De voedsel- en landbouworganisa tie van de VN (FAO) zegt dat het perfect mogelijk is om het dubbele aantal van de wereldbevolking te voeden." De FAO berekende dat om de hon ger nu uit te roeien vijf miljard dol lar nodig is. Dat is een honderdste van wat de VS jaarlijks aan bewape ning uitgeven. Amper één zestigste van wat de rij ke landen jaarlijks aan subsidie voor hun landbouw geven volstaat om de honger in de wereld weg te werken. Maar in ons economisch systeem is voedsel geen mensenrecht maar big business. Grootspeculanten drijven de voedselprijzen de hoog te in. De voedselproductie en voedsel- handel wordt gecontroleerd door een handvol multinational, gewetenloze winst maximalisatie is hun parool. Een andere wereld is mogelijk! Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, 4584 RS Kuitaart BEZOEK OOK ONZE WEBSITE MET DE MEEST ACTUELE AANBIEDINGEN WWW.WOONBOULEVARDPOORTVLIET.NL Honderden scherp geprijsde aanbiedingen en hoge kortingen op showroommodellen... Zitgroep Tampa in ieder Amazone of Tasan. Als 2 zits ottomaan 230x210x86cm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39