361 zeeland Hel is losgebarsten in Hama POORTVutT Zomeropruiming! Honderden scherp geprijsde aanbiedingen en hoge extra kortingen op reeds afgeprijsde showroommodellen... zaterdag 6 augustus 2011 OPSTAND SYRIË Gevluchte Syrische doet haar verhaal in Nieuwerkerk door Ondine van der Vleuten Imaan Al-Ashquar uit Nieu werkerk had dinsdag voor het laatst contact met haar familie in het Syrische op- standelingenbolwerk Hama. „Ik weet niet hoe het nu met ze is, maar ik vrees het ergste. Ik weet hoe de militairen zich hebben ge dragen in andere steden, waar ze al eerder met tanks binnentrok ken. Ze hebben vrouwen gedwon gen hen naakt te bedienen, hen verkracht, foto's van hen verspreid terwijl ze schaars gekleed waren. Ze hebben gedood en gemarteld." De 24-jarige Imaan volgde als kind haar vader, die als politiek vluchte ling naar Nederland kwam. „Toen wij in Syrië woonden, is hij her haaldelijk in de gevangenis ge gooid. Tegenstanders van het regi me werden gefolterd. Met stroom, door nagels uit te trekken. Dat soort dingen." Uit heimwee naar haar land en fa milie keerde Imaan wel een aantal malen terug, al moest ze zich steeds bij de veiligheidsdienst mel den. In juni nog verbleef ze een maand in Hama en zag met eigen ogen hoe het regime er honderden slachtoffers maakte. „Het is daar veel erger dan jullie hier weten. Toen ik daar was, heb ik zoveel ge hoord en gezien. Maar dat komt al lemaal niet naar buiten. Een vader vertelde mij hoe zijn zesjarige zoon stierf Iemand van de gehei me dienst hoorde hem zingen 'hup, hup, Assad moet weg!' Die man pakte een steen en sloeg de jongen de hersens in. De vader zei tegen mij: vertel het de mensen, als je terug bent in Nederland. Ver tel wat erhier gebeurt." Imaan had in december al een reis geboekt naar Hama, om haar moe der haar pasgeboren kleinkind te laten zien. Op 15 maart begonnen in Syrië de protesten tegen het re gime van president Bashar al-As- sad. „Drie dagen voor mijn vlucht ging, waren er in Hama al elke dag demonstraties. Ik ben toch gegaan; er was nog geen negatief reisad vies." „Op de tweehonderd kilometer lange weg van de hoofdstad Da mascus naar Hama waren overal tanks. Militairen fouilleerden reizi gers. Er heerste een onrustige en angstige sfeer. Ook in Dara heerste een nerveuze stemming. Overdag was het stiller dan normaal op straat en in de parken, waar de mensen vanwege de warmte an ders tot diep in de nacht nog zaten en wandelden. Maar elke avond waren er demonstraties en on danks de angst voor de verklikkers van de binnenlandse veiligheids dienst praatte iedereen over de po litieke situatie en de protesten. Op muren en straten stonden leuzen: Assad moet weg!' Vooral na het vrijdaggebed kwamen enorme mensenmassa's naar het centrale plein om te demonstreren." De route voerde langs een overdekt plein, met twee uitgangen. „Daar zijn ze opgewacht door militairen en afgeslacht. Ze zaten als ratten in de val. Ook langs de route hadden zich militairen verstopt die begon nen te schieten." De slachting ver sterkte alleen nog maar de haatge voelens onder het volk, dat zinde op wraak. „We konden alleen nog maar huilen en schreeuwen, zo veel doden!" Sinds haar terugkeer, op 20 juni, volgt Imaan de ontwikkelingen via telefoon en internet. Bijna een maand hield het leger Hama om singeld. „Het voedsel raakt op. Elektriciteit en water zijn afgeslo ten. En sinds de tanks schietend de stad binnentrokken, zondagoch tend, is het contact verbroken." Via Youtube en Facebook komen nog wel filmpjes van ooggetuigen binnen. „Kijk daar maar eens. Dan weet je écht wat er gebeurt." Hama brandt nadat Syrische troepen de stad op 31 juli met tanks binnenvielen. Sinds de aanval is communicatie met de inwoners bijna onmogelijk. foto EPA/AL ARABIYA BEZOEK OOK ONZE WEBSITE MET DE MEEST ACTUELE AANBIEDINGEN WWW.W00NB0ULEVARDP00RTVLIET.NL t geheel vernieuwd en aantal nieuwe iseerd. Alles om het s hoofdingang verp I naar een nieuwe Ic en worden bestaan Profiteer nu van hoge kortingen en kom langs. Dinsdag t/m donderdag S van TO.OOtot 17.30 uur Vrijdag (koopavond) van 10.00 tot21.00 uur Zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur Zondag en maandag O gesloten Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166619100 COOOfO ,\ooulev/a-rc\ Vanuit Jholen Bij aankomst in Poortvliet, l e rotonde rechts en de weg volgen. Woonboulevard Poortvliet vindt u na 500 meter aan uw linkerhand. Vanuit Andere richtingen Aangekomen in Poortvliet volgt u de aanduidingenBedrijventerrein". ""•Vraag naar de voorwaarden in dë winkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36