zeeland 133 Goes en Hulst genomineerd ZINDEREND VOORDEEL! te zien' OPRUIMING 70% KORTING Carien Dominicus en Rudi Brasser winnen TOT WEL Zeeuwse kansen op titel Beste Binnenstad ringrijden Btt) Villa Valentijn Middelburg BV Tiende oldtimerrit vanaf de Zeedijk Expositie van kerkinterieurs GERARD Grote kunstveiling in het Badpaviljoen Voormalig schooldirecteur Duvekot vrijgesproken van mishandeling Bier en boek in proeflokaal /TXAutoTeam zaterdag 6 augustus 2011 goes - Twee Zeeuwse plaatsen ma ken dit jaar kans op de titel Beste Binnenstad. Goes strijdt bij de 'middelgrote steden' tegen Gouda en Hoogeveen; Hulst neemt het in de categorie 'dorpskernen' op te gen Venray en Schagen. 'Blij, maar niet echt verrast' luiden veel reacties op de nominatie van Goes voor de titel Beste Binnen stad in de categorie middelgrote steden. „Iedereen gaf ons vooraf al goede kansen", zegt voorzitter Ron Berks van de Ondernemers Organisatie Goes (OOG). Het complete winkelaanbod, het uiterlijk van de stad en de goede samenwerking tussen gemeente en winkeliers zijn volgens burge meester René Verhulst de sterke kanten van Goes. „Ik denk dat we een goede kans maken op de ti tel." Voormalig wethouder Charles Linssen - geestelijk vader van het masterplan binnenstad - noemt Gouda een geduchte concurrent. „Gouda heeft net als Goes een compacte historische binnenstad, met smalle straatjes en hoge ge vels." Van Hoogeveen is Linssen minder gecharmeerd. „Ze hebben daar een enorme inhaalslag ge maakt, maar de binnenstad mist historisch karakter. Ik denk dat wij gaan winnen." Een overwinning zou volgens voorzitter Berks van de OOG tot nieuwe initiatieven kunnen lei den. „Als je de titel behaalt, moet je daar wel invulling aan geven. En kel een bord plaatsen met de me dedeling dat je de beste binnen stad hebt, lijkt me niet genoeg." Dat de binnenstad van Hulst mo menteel deels een grote bouwput is, heeft geen invloed op de win- kansen. De stappen die gemeente de laatste twee jaar heeft gezet om de binnenstad aantrekkelijk te ma ken, zijn doorslaggevend. Op 6 oktober worden de winnaars bekendgemaakt. die afgelopen weken in Zuid-Afrika foto Lex de Meester neer te leggen. Wij hebben die units voor ze leeggeruimd, alles ge sorteerd en opgeknapt. We kregen wel hulp van leerlingen van die school, maar we dachten soms: 'Hallo? Hadden jullie dit niet al lang zelf kunnen doen?' Het voel de ongemakkelijk dat wij dat moes ten doen, maar aan de andere kant: zelf konden ze zich daartoe niet zetten en zonder ons was het nog steeds een bende geweest. We hebben ze daar wel achtergelaten met uiteindelijk een keurige biblio theek en een extra leslokaal." Om hun eigen grenzen te verleg gen, moesten Willemijn en Melis- sa in Zuid-Afrika tevens een expe ditie lopen. „Ook daarvan wisten we niet goed wat we konden ver wachten. Dat was maar goed ook, want anders waren we er waar schijnlijk nooit aan begonnen. We hebben vier dagen achtereen gelo pen, zo'n acht uur per dag. Met be pakking. De route ging door de bergen en het oerwoud. Het was verschrikkelijk zwaar. We hebben onderweg een paar keer gedacht: wat doen we hier? Maar we zijn zo blij dat we het gedaan hebben. We waren er niet op getraind. We hebben het puur op doorzettings vermogen gehaald." biggekerke - Vrijdag werd in Big- gekerke de sjezenwedstrijd verre den. 13 koppels namen, onder per fecte weersomstandigheden, deel aan de wedstrijd. Het koppel Carien Dominicus en Rudi Brasser was onverslaanbaar en werd met 91 van de 92 ringen kampioen. De 2e beker werd ge wonnen door moeder Jannie en zoon Niek Louws, met 90 ringen. Tevens gingen zij er vandoor met de pollepel. De 3e beker was voor Simone Houterman en Simon Koets. Opa en kleindochter staken 88 ringen. De rode lantaarn ging naar Koos en Adrie van Rooyen, met 57 ringen. De wisselronde, waarbij de dames een ronde in een andere sjees meerijden, werd gewonnen door het gelegenheids koppel Wilma Bosgra en Peter de Visser. De sjees van Helma en Rob- by Koets werd door de versierings jury verkozen tot de mooiste. Afgelopen donderdag werd er ook een sjezenwedstrijd verreden in Vrouwenpolder. De winnaars wer- den, evenals in 2010, (orien Hou- terman en Ab Paauwe. Zij staken 72 van de 72 ringen, tevens won nen zij de pollepel. Melanie de Bruijn en Jan Geldof werden 2e voor Elvira Reijnierse en Jan Hen- drikse. De sjezenwedstrijd werd ge wonnen door Desiree en Jaap Sturm. Rianne Lous en Wim Mal- jers werden tweede, Lisebeth van der Hart en Jan Geldof derde. De boereronde, de boer steekt en de dame ment, werd gewonnen door Iris en Michiel Joziasse. Agenda ZRV vandaag: ringrijden Domburg, 08.00- 17.30 uur; Koudekerke, 08.00-18.00; demonstratie sjezenrijden Oud-Sabbin- ge, 11.00-17.00 uur. kinderdagverblijf Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Vier horizontale groepen Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Al sinds 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang. Bel gerust vrijblijvend voor een rondleiding. Telefoon: 0854-8900 90 www.villavalentijnmiddelburQ.nl WESTKAPELLE Ongeveer zestig oude auto's, tien motoren, 25 solexen en veertig bromfietsen doen vandaag mee aan de tiende editie van de Was- schappelse Oldtimerrit. Die staan vanaf 12.00 uur opgesteld op de Zeedijk bij het tankmonument Be halve de brommers, die staan op het Abraham Calandplein. De rit begint na 14.00 uur en om 17.00 uur moet iedereen weer terug zijn. MIDDELBURG Lithografisch tekenaar Henk Ter- wal is dit jaar de derde exposant in het kader van het Lange Jan Pro ject. Hij is één van de weinige kun stenaars die kerkinterieurs als on derwerp heeft gekozen. De exposi tie in de torenvoet van de Lange Jan in Middelburg is dagelijks open tot en met 12 september. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.ni DOMBURG De Stichting Art and Performance houdt vandaag een grote kunstvei ling in het Domburgse Badpavil joen. Het ingebrachte werk is afkomstig van schilders uit de hele wereld, die tijdens de Schildersweek in Domburg waren. De veiling begint om 20.00 uur. De schilderijen zijn vooraf, van 14.00 uur tot 18.00 uur, alvast te bewon deren. ■«ia—nun 1111 minui y ■rtTmwfWTii°rnt nbellewonen.nl scherpenisse - Voormalig direc teur Hans Duvekot van de Groen van Prinstererschool in Scherpenis se is door het gerechtshof in Den Haag vrijgesproken van het mis handelen van een leerling. Begin 20to werd Duvekot door de rechtbank in Middelburg wel ver oordeeld. Hij kreeg toen een voor waardelijke werkstraf van dertig uur opgelegd. De toenmalige direc teur van de reformatorische basis school zou in 2009 een leerling van groep acht bij de keel hebben gepakt. Duvekot zelf sprak van een pedagogische vermaning. „Ik heb hem bij zijn trui gepakt, niet rond zijn keel." Het gerechtshof in Den Haag oordeelt nu dat mishande ling niet is bewezen. Het openbaar ministerie zou nog in cassatie kun nen gaan bij de Hoge Raad. Duvekot kwam niet alleen door de vermeende mishandeling in op spraak. In 2009 velde de onderwij- sinpectie een hard oordeel over hem. Leerlingen zouden hardhan dig worden aangepakt en geklei neerd. Na zijn vertrek is de sfeer op de school stukken verbeterd. In een advertentie in de lokale krant de Eendrachtbode bedankt Duvekot de mensen die hem de af gelopen periode hebben gesteund. AutoTeam pakt uit middelburg - Het boek Hop en gerst veredeld, over de geschiedenis van bier in Middelburg, is donder dag gepresenteerd. Dat gebeurde tijdens het Zeeuws Proef-Lokaal, dat voor het eerst werd gehouden. Op het plein onder de Lange Jan in Middelburg konden Zeeuwse - en Belgische biertjes en streekge- rechten worden geproefd. 'Hop en Gerst veredeld' van Eric Hage- man en Toon Franken kost 24,95 euro en is te koop bij de Drukkerij en het Zeeuws Archief. IJ0%J<ortin2_o£inieuwe_auto^uitvoorraadién nu 1.000,- cash retour op uw rekening. LJLA voel je v r i j Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen WWW.AUTOTEAM.NL Wirleben Autos. 10% voordeel geldig met registratie uiterlijk 30 september 2011Alleen op voorraadmodellen en niet in combinotie met andere acties. De 1.000 cash wordt rechtstreeks door General Motors Nederland B.V uitgekeerd op de bank/girorekening von de koper, na aflevering/registratie van een nieuwe Opel. Dit oonbod geldt voor nieuwe klontenorders (particulier/KZM) von I juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistrotiedatum von 30 november 2011Kijk voor de voorwoorden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33