321 zeeland 'Heel heftig om die armoede Hulp naar Lewedorp na treinongeval bij Hoek BELLEZA Literaire activiteiten Join the filmXperience Film by the Sea for: CSW-leerlingen in Afrika Sponsortochtèn leveren geld op voor geiten en shelterboxen APPARTEMENTEN VLISSINGEN zaterdag 6 augustus 2011 workshops acteren, regisseren, improviseren, camera, voice-over en meer castings inspiratie waar: Zeevaartschool Vlissingen wanneer: zaterdag 17 september 9.00 -18.00 uur kosten deelname: 15,- 12,50 voor CJP-leden) aanmelden: www.filmbythesea.nl filmx@filmbythesea.nl HOEK - De gevolgen van een bot sing tussen een goederentrein en een tractor met aanhanger, donder dagochtend op de spoorwegover gang op de Binnendijk bij Hoek, bleven beperkt tot schade aan kar en locomotief Een fout van spoorwegbeheerder Prorail beheerste echter de discus sie rondom het ongeluk. Prorail lo kaliseerde het ongeval bij het Zuid-Bevelandse Lewedorp, waar door de hulpdiensten daar om iets voor elf uur voor niks uitrukten. Na elf minuten werd de fout ont dekt en de brandweer van de ge meente Terneuzen alsnog naar de juiste plaats gedirigeerd. Omdat de trein, afkomstig van Dow Benelux, gevaarlijke stoffen vervoerde, ruk ten de hulpdiensten alsnog met groot materieel uit. Het bleef ech ter bij een 'gevalletje verzekering'. Het ongeluk ontstond toen de be stuurder van de tractor het spoor overstak en door bosjes bij de on bewaakte spoorwegovergang de trein over het hoofd zag. Die toe terde, waarna de landbouwer gas gaf en nog bijna helemaal over de overweg kwam. De remmende trein raakte alleen het achterste ge deelte van de platte kar. Die raakte wat beschadigd. Een verkeersbord en een hekje gingen omver. Volgens Prorail-woordvoerder Michiel Haighton gaat het om een menselijke fout. „We doen nu on derzoek naar waar het fout is ge gaan." Omwonenden van de Bin nendijk zijn geschrokken. „Deze blunder had in andere omstandig heden serieuzegevolgen kunnen hebben." 10-11 september Filmcollege: Boeken aan zee Alles wat u wilt weten over boekverfïlmingen. donderdag 15 september 13.30 -17.00 uur Schrijfworkshop Ronald Giphart Alle ins en outs over het schrijven van je eigen roman. donderdag 15 september 21.00 uur Ladies Night: Theatershow Luxeproblemen Aaf Brandt Corstius en Machteld van Gelder voor de moderne vrouw 2.0. Aanmelden, info en tickets kopen: www.filmbythesea.nl Film by the Sea 9 t/m 18 september 2011 www.hlmbythesea.nl Melissa Poppe (links) uit Grijpskerke en Willemijn Louws uit Sint Laurens zijn twee van de zeven CSW-leerlingen of Kenia waren om er onder meer vrijwilligerswerk te doen. door Miriam van den Broek Kan niet bestaat niet. In elk geval niet meer voor Melissa Poppe en Willemijn Louws. De twee 17-jarige leerlin gen van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren waren afge lopen weken in Zuid-Afrika om vrijwilligerswerk te doen én om hun eigen grenzen te verleggen. „Op doorzettingsvermogen kan je veel bereiken", concluderen ze bij terugkomst. Bijna meteen na aankomst wer den de twee in het diepe gegooid. Ze moesten klusjes doen in een weeshuis. „We waren niet echt voorbereid op wat we er zouden zien. De armoede was enorm. Dat was heftig. Ie kunt je daar ook niet echt op voorbereiden. Iedereen weet het wel, maar als je het met eigen ogen ziet, komt het hard aan. In het weeshuis waren 250 kinderen tussen de 1 en 12 jaar. Die kinderen hadden echt hele maal niets. Meisjes droegen rokjes zonder onderbroek. De kleintjes plasten gewoon in hun broek, luiers zijn er niet. Eten was er nau welijks. Elk kind krijgt 's middags Zeven leerlingen van de CSW wa ren afgelopen weken in Kenia of Zuid-Afrika; Ze waren daar voor de samenwer kende stichtingen OPIN en Inter national Award for Young People; Doel van die stichtingen is jonge ren zich te laten ontplooien en ontwikkelingswerk te doen; Deelnemers betaalden zelf 750 eu ro en moesten daarnaast nog 750 wat pap in een bakje. Wie geen bakje heeft, krijgt niets. De kinde ren liepen dus de hele dag met hun bakjes stevig onder hun arm geklemd." De ouders van deze kinderen zijn bijna allemaal gestorven aan aids. „In Zuid-Afrika heeft 1 op de 4 mensen aids", zegt Melissa. „Het is echt een grote ramp, maar het is ook nog steeds een taboe. Er wordt niet over gepraat. Tenmin ste, niet in de arme buurten." Willemijn en Melissa vonden het moeilijk om het weeshuis te verla ten. „Je weet dat deze kinderen euro aan sponsorgeld verzamelen; De leerlingen die het driejarige programma van Award for Young People volgden, konden met de reis hun Gouden Award behalen en daarmee het ontplooiingstraject afsluiten; i De Gouden Award is in Nederland nog niet zo bekend maar wordt in andere landen als zeer waardevol op de C.V. gezien. waarschijnlijk nooit zullen ont snappen aan die situatie." De meiden hielpen ook bij een middelbare school. „Die had vijf jaar geleden twee oude units gekre gen maar ze hebben daar nooit iets mee gedaan. De gebouwtjes stonden te verkrotten, de raam pjes waren kapot en binnen lag de rommel tot wel een meter hoog. Je kon er eigenlijk niet eens in, je moest echt op die stapel klimmen. Wat ons opviel, was dat Afrikanen niet de instelling hebben om zelf hun schouders onder iets te zet ten. Ze lijken zich bij de situaties MIDDELBURG - Een onlangs gehou den sponsorfietstocht op Walche ren heeft 3500 euro opgebracht voor het geitenproject van de Stichting Bonisa Zending in Chi na. Aan de fietstocht deden zo'n 550 mensen mee. Met het opge haalde geld kunnen 140 geiten worden geschonken aan arme Chi nezen. Een sponsorloop die onlangs is ge houden door de Oostkapelse cam pings Ons Buiten, In de Bongerd en De Pekelinge heeft 1500 euro opgeleverd voor zogeheten shelter boxen. Deze boxen worden inge zet in rampgebieden en geven on derdak aan mensen die dakloos zijn geworden. Van de opbrengst van de sponsorloop kunnen twee shelterboxen worden gekocht. De actie was georganiseerd door de campings in samenwerking met de drie Walcherse Rotarydubs en Inner Wheel Walcheren. Aan de sponsorloop deden vakantiegan gers mee die op de campings ver bleven. vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32