Zeeland PZC 'Boulevardvisie te sprookjesachtig' i Bij aankoop van een keuken. Paal WALCHEREN 30 en 31 29 33 en 34 BOULEVARD Stedenbouwkundigen teruggestuurd naar tekentafel Drukte op Vlissingse Nachtmarkt een jaar gratis meespelen almanak RE1SCHEQUE TOT €1.750,- CADEAU NHAUS Zaterdag 6 augustus 2Ö11 Parkzicht in Vlissingen heeft nog altijd niet het beloofde park CSW-leerlingen doen in Zuid-Affika heftige ervaringen op Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De verbetering van de' boulevard in Vlissingen laat lan ger op zich wachten. Kuiper Com pagnons, de 'huisontwerpers' van de gemeente, moet een nieuwe vi sie maken. De raad is verre van te vreden met was ingeleverd. Het budget is nul komma nul, ha merde de gemeente Vlissingen er steeds op bij de Rotterdamse ste denbouwkundigen. Dus de investe ringen mochten niet te ingrijpend zijn. Maar dat waren ze wel, con stateerde de gemeenteraad tijdens een besloten presentatieavond. Die stuurde Kuiper Compagnons terug naar de tekentafel. „Ik zal niet zeggen dat het plan en kel bestond uit luchtfietserij", ver klapt een anoniem raadslid, „maar het werd allemaal wel érg sprook jesachtig voorgesteld. Heel abstract lijnenspel, het leek onrealiseer baar. En we hoeven natuurlijk niet nu alles al vast te leggen voor over dertig jaar. Men ging gewoon te ver. Zeker als je bedenkt wat we te besteden hebben." Zo ver zelfs, dat de voorzitter het betoog afkapte. Het duurde te lang. Intussen zat de raad te mor ren. „Zo veel plaatjes, maar geen enkele financiële onderbouwing. Het was de zoveelste keer dat we een boulevardplan voorbij zagen komen, ook van Kuiper Compag nons. Wat dat wel niet kost..." Het plan, dat in bezit is van deze krant, spitst zich toe op drie kern punten: Britannia, de Zeevaart school en de Spuikom. Bij 'Brit' gaat het uit van hoogbouw en re novatie van de bestaande apparte menten erachter. Aan beide gebou wen van de Zeevaartschool wor den woonfuncties toegevoegd en in de Spuikom is plaats voor twee commerciële initiatieven, in spraakmakende constructies. Daar tussen moeten volgens de ste denbouwkundigen goede verbin dingen komen. Zo zien ze het punt waar de 'oprit' van de Coosje Buskenstraat de boulevard bereikt het liefst veranderen in een leven dig zeeplein, gezien de yogaënde, dansende en trouwende mensen op het plaatje. Bij het Frans Naere- boutplein, waar de Leeuwentrap op uitkomt, zou een strandtrap moeten komen. Een stuk terug juist weer een 'zeebalkon', met een pad dat recht doorloopt in de Spuikom. Ook vestigen de ontwerpers de aandacht op de Groene Boulevard. Rond de Oranjemolen zouden hip pe zitjes niet misstaan, 't Puntje kan volgens de Rotterdammers wel een houten zitbank gebruiken en uit de stranden kan de stad ook meer halen, met houten vlonders en - wederom - hippe zitjes. Het plan wordt nu op hoofdlijnen herzien. Eind dit jaar moet het goed zijn, aldus de gemeente. Die start dan de inspraakprocedure. VLISSINGEN - De jaarlijkse Nachtmarkt heeft gisteravond weer duizenden mensen naar de Vlissingse boulevard getrokken. Zij konden slenteren langs 350 kramen en zo'n 20 stand werkers en genieten van optredens van onder meer volksdansgroep Vlissingen. Wie wilde uitrusten, kon terecht bij de eettentjes, op de terrassen of binnen in de horecabedrijven. De 'langste nachtmarkt van Nederland' vond voor de 28ste keer plaats. De markt werd geopend door burgemeester René Roep en afgesloten met vuurwerk. foto Lex de Meester Jubileumtrekking 10 augustus Tip? redactie@pzc.nl ard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 overige adressen en openingstijden op viww.keukehkampioen.nl. ■?- 20% GOEDKOPER DAN ANDERE TOPMERKEN! Alleen verkrijgbaar bij: Vraag naar de voorwaarden in de showroom. uit je winst! De twee echtparen hadden een gezel lig etentje voor de boeg in mossel stadje Philippine. Bij het parkeren van de auto ging er echter iets mis: de chauffeur ramde een lantaarn paal. Die bleef scheef achter. De man maakte er per e-mail mel ding van bij de gemeente Temeuzen. Na drie weken kreeg hij antwoord. Of hij misschien ook het type lan taarnpaal, het nummer en de precie ze lokatie kon aangeven...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29