Klappen op de beurs PZC Afvraagt uvjjg KOERSVAL AEX duikt onder 300 punten Wachten op hulp Excuus (en een extra dikke krant) 'Aarde merkt gevolgen van zonnevlammen' Honderden haaien gezien in Zeeuwse Delta Dl Af en toe een bui 22° ING schrijft winst ondanks afboeking Griekenland 9 ZATERDAG 6 augustus 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 187 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN AMSTERDAM - De Amsterdamse beursgraadmeter AEX eindigde gis teren voor het eerst in bijna twee jaar onder de 300 punten. Een slot- stand onder de 300 punten stond voor het laatst op de borden op 2 oktober 2009. De wereldwijd kel derende beurskoersen zorgen voor flinke stress op de financiële mark ten. De dag begon met een flink ver lies. De AEX opende op 292,63 punten, ver onder de 300,85 waar op de beurs donderdag was geslo ten. In de loop van de ochtend en middag herstelden de koersen weer wat. Na meevallende cijfers over de Amerikaanse werkgelegen heid schoot de AEX even over de 300 punten heen. Maar het opti misme duurde niet lang. Aan het eind van de beursdag bleef de scha de op de Europese beurzen nog enigszins beperkt. Behalve dat be leggers de waarde van hun porte feuilles zien dalen, hebben ook de Nederlandse pensioenfondsen last van de aanhoudende koersdalin gen. Volgens een woordvoerder van De Nederlandsche Bank heb ben zich verschillende fondsen ge meld omdat hun dekkingsgraad in de gevarenzone is gekomen. De Amerikaanse president Barack Obama noemde de economische situatie in Europa gisteren 'ex treem onzeker'. Hij sprak op een bijeenkomst met veteranen over de zwakke economische ontwikke ling het afgelopen halfjaar. pagina 3: commentaar pagina 10 en 11onbegrip over 'irrationele' markten 11 1 «Minimin Geachte lezers en adverteerders, Directie en hoofdredactie van de PZC bieden u excuses aan omdat de krant vrijdag niet is verschenen. De oorzaak is een hardnekkige compu terstoring. Daardoor lag de produc tie stil van donderdagavond tot vrij dagmorgen. Toen was het te laat om nog een krant te drukken en te bezor gen. Ook kon de redactie de website niet verversen. Deze storing deed zich voor bij alle regionale kranten van Wegener. Het ontbreken van de krant leidde vrijdag tot veel klach ten. Onze telefoonlijnen raakten over bezet. Veel abonnees moesten op uit leg wachten. Dit betreuren wij ten zeerste. De online krant was vrijdag wél voor iedereen beschikbaar. De PZC verschijnt vandaag met een extra dikke editie die ook veel verha len en advertenties bevat die anders gisteren waren gepubliceerd. Directie en hoofdredactie PZC AU pagina 8/9 Storing legt regionale v—kranten van Wegener lam MOGADISHU - Een moeder en haar kind wachten in een provisorisch medisch centrum op hulp in het dis trict Hawlwadag in de Somalische hoofdstad Mogadishu. In het me disch centrum worden slachtoffers opgevangen van de hongersnood. De EU liet gisteren weten opnieuw geld uit te trekken om de hongeren de bevolking te helpen, het gaat om 175 miljoen euro. „Somalië onder gaat een ernstige humanitaire crisis. Droogte is hiervan de directe oor zaak, maar de werkelijke oorzaak zijn de structurele problemen van dit broze land", aldus EU-commissa- ris voor Ontwikkeling Andris Pie- balgs. foto Antoine de Ras/EPA pagina 12: 'Al-Shabaab heeft baat bij de droogte' WASHINGTON - De gevolgen van een aantal zonnevlammen zijn dit weekeinde merkbaar op aarde. Dat meldt de Amerikaanse Nationale Oceanische en Atmosferische Dienst. Communicatie- en gps-sa- tellieten kunnen hinder ondervin den van de elektromagnetische straling die vrijkomt bij zonne vlammen. De overlast voor com municatiesystemen houdt waar schijnlijk een dag aan. Drie zonne vlammen deden zich dinsdag voor, een speciale satelliet die stra ling meet nam gisteren een elektro magnetische schok waar. In 1989 zat de Canadese stad Quebec zon der stroom door een zonnevlam. neeltje jans - In het water langs de Zeeuwse kust worden steeds meer haaien gezien. Het gaat om de voor mensen ongevaarlijke ge vlekte gladde haai, een soort die maximaal één meter vijftig lang kan worden. Sportvissers in Zee land doen mee aan een project om de stand en de leefwijze van deze haaiensoort te onderzoeken. Ze vangen de vissen, meten en we gen ze en voorzien ze van een merkteken. In de Noordzee ko men vaker haaien voor, maar aan onze kust zijn ze zeldzaam. pagina 2 en 3: 'Het zijn net knuffeldieren' Aandelenkoersen laten mij koud reageer op www.pzc.nl Free Morgan 71% ljp>ieeos.,":i 29% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 L_8 móssussssAZ" Heeft u nog leuke ideeën voor het oude Postkantoor op de markt in Goes. Iets wat Zeeland nog mist in de horeca? -ffJi Of misschien wat u graag zou willen binnen Amadore? Deel uw ideeën op www.amadore-idee.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1