reizen 4 BS Bloot is doodgewoon am peren Tijdens het Mare de Deu de Gracia Festival viert Menorca het einde van de zomer. Paarden spelen een belangrijke rol op het volksfeest. door Joost Brantjes Inhoud lezersactie: Tulip Inn Lezersactie: 3 dagen Drenthe 109,-p.p. reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 6 augustus 2011 r? Een serie over allerlei soorten campings. Vandaag de naturistencamping door Frederike Krommendijk Aan sommige dingen moet je even wennen op een naturistencamping. Hoe buk je een beetje elegant voorover om een bal te pakken? Wat trek je aan als het fris is? Het zijn futiliteiten, want na een uurtje loop je naakt rond als of je nooit anders hebt gedaan. En die andere blote lijven, daar ben je ook zo aan gewend. Op camping Flevo-Natuur in Zee- wolde kijken mensen nog naar el kaar om. We hoeven maar een beet je hulpzoekend om ons heen te kij ken bij het sanitair, in het overdekte zwembad of bij het winkeltje en hop, daar schiet al iemand te hulp. Het tekent de sfeer op de camping. Hoewel fors qua afmeting, is de sfeer er gemoedelijk. Het lijkt wel een ongeschreven regel op naturis tencampings: iedereen is naakt, be handel elkaar met respect, 's Ochtends lopen de gasten in een badjas, een mooie manier om geen kou te vatten en toch uit te stralen dat je elk moment bereid bent je bloot te geven. Als de zon door breekt, gooit iedereen alles van zich af. Bloot zwemmen is heerlijk en scheelt na afloop een boel heisa met een stroef, halfnat lijfin een kleed hokje; je loopt zo de camping weer op. Op andere plekken moet je wel wennen aan bloot lopen: in het su permarktje bijvoorbeeld, of bij de ta feltennistafel. Toch voelen we ons absoluut niet bekenen. Iedereen is hier gelijk, letterlijk en figuurlijk. En het is een verademing eens niet na te denken over wat je aan moet. Op Flevo-Natuur is alles keurig ver zorgd. Vaste gasten hebben aardse paradijsjes en tuinieren en tutten tot alles tiptop is. Ook 'losse' kam peerders hebben een verzorgde plek en het sanitair is jaloersmakend pro per. 'Schoner dan thuis', gilt onze zoon. Fijn, iedereen kan het horen. We kunnen ons hier dagen verma ken met zwemmen en tafeltennis, met speeltuintjes en waterfietsen, in de bibliotheek en op de fiets. En dan zijn we de camping, omringd door bos zover het oog reikt, nog niet eens af geweest In het bos moe ten de kleren aan, want Staatsbosbe heer houdt niet van blootlopers. Wij blijven lekker op de camping en schenken nog een wijntje in. Natu risme is een relaxed gebeuren. JGI Naturistenpark Flevo-Natuur in Zeewolde heeft jaarplaatsen, gewo ne kampeerplekken en chalets. De prijs per kampeerplek is 27 euro per nacht (hoogseizoen, twee per sonen, standaard kampeerplaats en elektra). In de buurt: Dol finarium Harderwijk, Wali- bi Flevo Biddinghuizen, Laakse strand, Hul- kesteinse bos. Zie www.flevona- tuur.nl 2x overnachting 2x ontbijtbuffet 2x driegangen diner lx gratis fietsknooppuntenkaart gratis koffie- thee faciliteit op de kamer gratis draadloos internet Normaal 159,00 Lezersprijs 109,00 per persoon toeslag bij aankomst op do, vr, za 10,00 p.p. (Excl. toeristenbelasting 0,95 p.p.p.n. en reserveringskosten a 5,00 p.p.) Alleen telefonisch te boeken onder vermelding van "Wegener Dagbladen 050-4091261 Brink o.z.6 9471 AE-ZUIDLAREN T: 050-409 12 61 E: info@tibrinkhotel.nl W: www.hethotel.nl BfUNKHOTÊL ZUIOLAREN Ontspannen in Tulip Inn Brinkhotel Zuidlaren, een gezellig hotel in het levendige brinkdorp Zuidlaren, omgeven door een afwisselende natuur. Bossen, vennen, heide en zeker niet te vergeten het unieke Zuidiaardermeergebied. Een fietsrondje Zuidlaardermeer is dan ook van harte aan te bevelen, evenals een fiets- of wandeltocht door hei Nationaal Park "De Drentse Aa" of door de ongerepte natuur van de Hunzevallei. Ook de nabije steden Assen en Groningen zijn een bezoek waard. Voor een beklimming van de Martinitoren, fascinerende musea, de vele markten en winkeltjes met snuisterijen, de gezellige kroegen met leuke terrasjes. Tulip Inn Brinkhotel Zuidiaren heeft 54 kamers, een stijlvol restaurant, een gezellige brasserie en terras. Er is een lift, sauna en snelbruiner aanwezig en men kan er fietsen huren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 114