azalea of honden meer de Linda of Matthijs van... Patrick Poivre d'Arvor JPI n&OORDS m reizen@wegener.nl 2 y reizen 024-3650360 Zaterdag 6 augustus 2011 WIE Henk (68) en Yvonne Hid- dinga (63) BEROEP hij: gepen sioneerd, eerder socioloog; zij: gepensioneerd, eerder secreta resse WOONPLAATS Harden- berg ERVARING 28 keer ge ruild; onder meer in Engeland, VS, IJsland en Roemenië DIT JAAR Spanje VERLANG LIJST Canada, Australië en VS Waar je gelukkig wel alle luxe om je heen hebt. Ik bedoel: rui/hu/zen zijn zelden karig uitgeruste huurchaletjes. „Klopt, dat is een voordeel. Precies om die reden hebben wij destijds ook besloten om aan huizenruil te gaan doen, via Homelink. Op een hotelkamer heb je niets bij de hand; geen boeken, spelletjes of muziek. Bovendien is ruilen veel goedkoper dan een gewone vakan- tie, ook dat heeft een rol gespeeld. En, niet te vergeten, de wens om ons huis aan anderen te laten zien. We zijn trots op onze boerderij. Die is tweehonderd jaar oud, en hebben we ingericht met spullen uit grootmoeders tijd. Mooie din gen. Wat er niet meer is, maakt Henk zelf Hij is timmerman. Zo heeft hij de bedstee zelf gerestau reerd, om maar wat te noemen." Jullie ruilhuis moet ook zo'n sfeer heb ben? „Liefst wel. In Rome, waar we on der meer het Vaticaan, het Colos seum en de Trevifontein hebben bezocht, zaten we in een modern appartement, maar wel klassiek in gericht. Mooi klassiek hè, geen ouwe meuk. Maar we zijn niet moeilijk. Anderen hebben het in deze rubriek ook al gezegd: als hui- zenruiler moet je enigszins flexibel zijn. Er bijvoorbeeld geen moeite mee hebben dat anderen toegang hebben tot jouw persoonlijke spul len. En niet meteen boos worden als iets kapot gaat in je huis. Zoals die keer dat onze Italiaanse gasten bij ons in Horssen het bad lieten overstromen. Flinke waterschade; we zagen het direct toen we thuis kwamen. Maar gelukkig lag er ook een enveloppe voor ons klaar, met geld erin. Prima geregeld toch!" Op jullie verlanglijstje stoat Canada; zo ver weg zijn jullie nooit geweest. „Ideetje van Henk. Ik wil ook wel, maar mijn artrose laat lang vliegen niet toe. Frankrijk is een mooi al ternatief Een paar weekjes leven als God in Frankrijk - heerlijk bui ten zijn, lekker eten, lekker drin ken - vindt Henk ook niet erg." Kunnen die Fransen zich even Cod in Horssen voelen. „Ha, dat compliment over ons huis hebben we vaker gekregen van ruilpartners. Meestal zetten we ook wel een flesje wijn klaar, voor dat lekkere vakantiegevoel." Reageren? featureredactie@wegener.nl door Cees van Zweeden Patrick Poivre d'Arvor is een van die Fran sen die beroemd ge noeg is om als afkor ting door het leven te gaan: PPDA. Hij ontleent zijn vedettestatus aan het televisie journaal van de Ai (nu TFi ge heten, de meest bekeken zen der) dat hij ruim tien jaar pre senteerde. PPDA werd in 2008 ontslagen, naar verluidt op aandringen van president Nicolas Sarkozy die hem als een luis in zijn pels zag. Maar hij is niet uit de publiciteit weg te branden, en wordt dit najaar de nieuwe pre sentator van.een programma over geschiedenis op France 5. Als journalist zal hij altijd wor den herinnerd om zijn gefin geerde interview met Fidel Cas tro, de Cubaanse leider, in 1991. Hij gebruikte antwoor den die Castro op een perscon ferentie had gegeven, en voeg de later 'zijn' vragen toe. Daar na presenteerde hij het geheel in zijn eigen journaal als een 'exclusief interview'. Het bedrog werd later door de Franse pers ont huld, maar dat kon de opmars van PPDA niet stuiten. Zijn ont slag bij TFi kwam pas vëel la ter, waarna hij bo vendien naadloos in een reeks van andere banen bij de televisie stapte. Na TFi ging hij naar France 5, daarna presenteerde hij een program ma op Arte, en dit najaar keert hij terug bij France 5. Verguisd door velen, verdiende hij niettemin de sympathie van veel kijkers door in 1995 in zijn journaal de zelfmoord van zijn eigen dochter te melden. De 19-jarige Solenn, die aan mentale anorexia leed, wierp zich voor de metro in Parijs. Solenn was het tweede kind dat hij verloor. PPDA schreef zo'n zestig boe ken, waarvan er maar liefst ne gen autobiografisch zijn. En zelfs in zijn romans voert hij zichzelf op. In zijn laatste werk, Fragmenten van een verlo ren vrouw, beschrijft hij zijn ex als een hoer. De dame sleepte hem prompt voor de rechter. Dat veel van zijn boeken wat overhaast in elkaar zijn ge flanst, bleek dit jaar toen week blad L'Express onthulde dat PPDA voor zijn biografie van schrijver Ernest Hemingway een honderdtal pagina's had overgepend uit een bestaande biografie. Boven het artikel stond: Patrick Plagiat d'Arvor. THEATER DOOR HET WATER Voor de veer tiende keer trakteert het Westland de rest van de wereld op een kleurige 'etalage' gevuld met de mooiste planten, bloemen, groenten en fruit. Die etalage van kunstig gedecoreerde boten vaart drie dagen door kernen van de gemeenten Westland, Midden-DelfTand, Vlaardingen, Rijswijk, Den Haag en Delft. Het thema van het varend corso is Thea ter door het water. Muziek, dans, opera en musi cals verbeeld met paprika's, gerbera's, wortels, bloemkolen en rozen trekken aan het publiek op de wal voorbij. Gisteren was de eerste vaardag. Vandaag vertrekt de stoet om 11.30 uur, morgen om 10.30 uur. Bezoek is gratis. Voor meer informa tie en de vaarroute, zie: www.varendcorso.nl CASTLEFEST Iets noordelijker, in het mekka van de Nederlandse bloemenindustrie, Lisse, ziet het er dit weekeinde heel anders, maar niet minder kleurrijk uit. In de tuinen van Kasteel De Keuken- hof'in Lisse verrijst een levensechte middeleeuwse stad waar het dagelijks leven tot in het kleinste de tail wordt vormgegeven. Gothic en fantasy treffen er elkaar op dit middeleeuwse festival dat bol staat van live-muziek, dans, mystiek en entertain ment. Nieuw dit jaar is dat alle bezoekers mee kun nen doen met een levend rollenspel, een zogehe ten LARP. Kruip in de huid van een ridder, een han delsreiziger, een middel eeuwse jonkvrouwe of een magiër en ga op queeste! Er zal een heel nieuwe we reld voor je opengaan. Meer informatie over het festival, de optredens, de entreeprijzen, het LARP- dorp en andere activitei ten, vind je op: www.castlefest.com OUDE BOEKEN, NIEUWE BOEKEN De echte boekenwurmen verzamelen zich morgen in Deven ter op de jaarlijkse, drukbezochte boekenmarkt. De stad is tot aan de nok toe gevuld met maar liefst 878 kraampjes van boekhandelaren en anti quariaten. Dat is goed voor 6 kilometer leesvoer. De markt begint om 9.30 uur en duurt tot 17.30 uur. Nu hopen dat het niet regent. Papier en water gaan immers niet zo goed samen. Meer info, zie: www.deventerboekenmarkt.nl OPVOUWBAD Wat wel heel goed sa mengaat, zijn kinderen en water. Zo mer en winter doen ze niets liever dan spetteren met water: in de tuin, op de camping of gewoon thuis in de badka mer. Voor kleine waterratten is er het Flexibath, een inklapbaar kinderbad in tal van frisse kleuren, dat groot genoeg is voor twee mini-badgasten. De prijs van het badje is 39,95 euro. Voor ver koopadressen kun je terecht op: www.flexibath.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 113