io binnenland Onbegrip over 'irrationele' financiële markten Extra ingekocht: TURKIJE KRA5.NL De AEX-index is gisteren onder de 300-grens geëindigd. De spanning bij beleggers stijgt BODRUM BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15cPm zaterdag 6 augustus 2011 mmmmmmssmmmmmmgmxgmMmmmmwmmmmmrmmmmmmmtmmi&sstmmmiK De Europese leiders willen de financiële markten ge ruststellen en vragen tijd. Maar de markten willen nu zien dat de EU op het ergste is voorbereid. door onze correspondent Hans de Bruijn Vrees en hebzucht. Dat is volgens Ollie Rehn waar de financiële markten door gedreven worden bij het beoordelen van de wereld wijde schuldencrisis. „Ze hebben maar één doel: geld verdienen", zegt de Europees commissaris voor Financiën. Daarbij laten beleggers zich leiden door irrationele emoties in plaats van door feiten. Want deden ze dat laatste, dan zouden ze zien dat de Europese leiders écht alles doen en gedaan hebben om de eu rocrisis onder controle te krijgen. „Geef ons alsjeblieft even tijd om de puntjes op de i te zetten, en dan komt het heus goed", smeken Rehn en andere Brusselse kopstuk ken, vol onbegrip over het gebrek aan geduld van de markten. Die dachten dat de door de eurolei ders op hun top van 21 juli ge maakte afspraken meteen zouden ingaan. Maar zo werkt het niet. De zeer ge compliceerde besluiten moeten in wetsteksten worden omgezet, en die moeten vervolgens door de parlementen van de zeventien eu rolanden worden goedgekeurd. Dat kost tijd. Brussel steekt de hand ook wel een beetje in eigen boezem. De communicatie na de top was 'onge disciplineerd', schreef Commissie voorzitter José Manuel Barroso in een brief aan de euroleiders. Zijn kritiek richt zich behalve op het ge goochel met cijfertjes over het Griekse reddingsplan, ook op de onwil van sommige landen om het Europese noodfonds fors te verhogen. Dat is immers volgens Brussel de beste manier om de markten te la ten zien dat de eurolanden alles, maar dan ook alles zullen doen om de euro te steuhen. En dat ze dus ook over de middelen beschik ken om in actie te komen mocht Italië of Spanje om steun vragen. Ook al is er geen enkele reden om aan te nemen dat dat nodig zal zijn, zei Rehn. Die bezwering werd echter ook ge bruikt bij Griekenland, Ierland en Portugal en heeft daardoor aan overtuigingskracht ingeboet. De markten willen zien dat de EU op het ergste - een Italiaans of Spaans bankroet - voorbereid is, en dat lukt niet met slechts 440 miljard in het noodfonds. Duitsland, Nederland en enkele andere eurolanden zijn echter fel tegen. Zij verzetten zich ook tegen het opkopen door de Europese Centrale Bank van obligaties van probleemlanden. Anderen zien dat nu juist als een middel om de druk op die landen te verminderen. Bij zulke aanhoudende menings verschillen en 'ongedisciplineerde' boodschappen hoeft het niet te verbazen dat de markten zich niet door een peptalk uit Brussel laten overtuigen. zie onze website:economie Eurocommissaris van Financiën probeert markten te kalmeren BEURSVERLIEZEN waarom zou je meer betalen Hotel Palm d'Or**" 8 Vm 22 dagen o.b.v. all inclusive Kleinschalig hotel nabij het centrum en het brede zandstrand van Side. Het hotel is een perfecte uitvalsbasis voor het ma ken van leuke excursies! Hotel Dyadom***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Scherp geprijsd, modern 5-sterren hotel met een gezellige sfeer, gelegen aan een lang zandstrand. Met een zeer goede prijs/kwaliteitverhouding! Kleinschalig hotel! Hotel Club STS*** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Leuk opgezet en comfortabel hotel in een natuurrijke omgeving, omringd door man- darijntuinen. Het hotel heeft ruime kamers en een ideale ligging aan het strand! Zie www.kras.nl/72787 Zie www.kras.nl/77735 Zie www.kras.nl/77776 Hotel Diamond of Bodrum***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Modern complex met een perfecte lig ging, aan het strand én in het centrum! Dit hotel maakt een vakantie in Turkije voor iedereen aangenaam! Zie www.kras.nl/77821 Hotel Onyria Claros* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Nieuw en luxe hotel in de omgeving van Özdere. Het hotel is modern en trendy in gericht, heeft een prachtige ligging en is omgeven door een weelderige tuin! Zie www.kras.nl/77572 Hotel IC Green Palace* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Eén van de tophotels aan de Turkse Ri- vièra! In dit resort zal het u aan werkelijk niets ontbreken, want alles is tot in de details verzorgd. Een aanrader! Zie www.kras.nl/72054 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 10