buitenland 9 onschuldig 9 effeweg.nl I 'Hackers hadden jarenlang vrij spel' Servië: oorlogstaal vanuit Kosovo FFTi fl j1 \J859,: J Veel claims slechte weg in Vlaanderen VS rollen netwerk kinderporno op supervoordelige busreizen RONDREIS GRIEKENLAND fff fafffj ff m 1 0. 1 OF WAT DACHT U VAN: Kijk op viwvi.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 donderdag 4 augustus 2011 betogers stierven eerder dit jaar tijdens protesten tegen het regime van Mubarak. 850 Mubarak ligt in de rechtszaal achter tralies op een bed. Via de microfoon laat hij de rechters weten onschuldig te zijn. foto ap broze gezondheid. De generaals die nog altijd aan de macht zijn in Egypte zouden wel voelen voor de ze optie. Mubarak zou dan geen in formatie geven die belastend kan zijn voor zijn vroegere vertrouwe lingen. Een assistent van Benjamin Netanyahu heeft ontkend dat de Is raëlische premier Mubarak asiel heeft aangeboden. Hij reageerde hiermee op de Israëlische parle mentariër Binyamin Ben-Eliezer, die eerder zei dat hij en Netanya hu Mubarak asiel hadden aangebo den. Ben-Eliezer is bevriend met Mubarak. Israël is Mubarak dank baar omdat hij ervoor gezorgd heeft dat de vrede tussen Israël en Egypte stabiel bleef zie onze website:buitenland Politiemacht kan reilen rondom rechtszaal niet voorkomen Washington - Meer dan zeventig organisaties, waaronder het secre tariaat van de Verenigde Naties in Genève, zijn doelwit geweest van een omvangrijke serie cyberaanval- len. Dat schrijft computerbeveili ger McAfee, in een rapport dat gis teren is verschenen. De reeks aanvallen begon volgens McAfee in 2008. In sommige geval len konden de hackers jarenlang ongestoord rondneuzen in vertrou welijke gegevens van de getroffen organisaties. Het bedrijf denkt dat een staat achter de inbraken zit. Het noemt geen namen, maar ex perts wijzen met de beschuldigen de vinger naar China. Behalve de VN staan ook overheidsinstanties in de Verenigde Staten, Taiwan, In dia, Zuid-Korea, Vietnam en Cana da op de lijst. Hetzelfde geldt voor technologiebedrijven en militaire toeleveranciers, maar ook voor bij voorbeeld persbureau Associated Press, het Internationaal Olym pisch Comité en het wereldantido- pingbureau. De directeur dreigings- onderzoek van McAfee sprak van de omvangrijkste diefstal van intel lectueel eigendom ooit. ANTWERPEN Steeds meer automobilisten eisen geld van de Vlaamse overheid, om dat hun voertuig werd beschadigd door een slecht onderhouden weg. De eerste helft van 2011 dienden al 1.250 personen een claim in, een kwart meer dan in de eerste zes maanden van 2010, zo meldden Vlaamse media. Een klacht loont, want de overheid moet in een op de twee gevallen betalen. WASHINGTON De Amerikaanse autoriteiten heb ben een 'nachtmerrieachtig' we reldwijd onlinekinderpornonet- werk opgerold, dat door zo'n 600 pedofielen werd gebruikt. Dat meldde het ministerie van justitie gisteren. Inmiddels zijn 72 verdach ten gearresteerd en aangeklaagd, onder wie twintig buitenlanders. Ook in Nederland zouden een of meerdere mensen zijn opgepakt. pristina - De buurlanden Servië en Kosovo hebben hun conflict gis teren verder op de spits gedreven. De Servische regering beschuldig de de Kosovaarse premier Hashim Tha^i er zelfs van dat hij aanstuurt op oorlog. „Thagi stuurt oorlogs zuchtige boodschappen, verhoogt spanningen en ondersteunt con flicten", aldus Goran Bogdanovig, de Servische minister voor Kosovo en Metohija (het zuidwestelijke deel van Kosovo). Thaci stelde op zijn beurt dat Servische politici verantwoordelijk zijn voor de spanningen in de grensstreek. Hon derden Serviërs brachten de negen de nacht op rij door op barricades in het grensgebied. Kosovo is een voormalige provin cie van Servië, die zich in 2008 on afhankelijk verklaarde. Er wonen voornamelijk Albanezen. Servië er kent de onafhankelijkheid niet. Het aan Servië grenzende noorde lijke deel van Kosovo wordt hoofd zakelijk door Serviërs bewoond. Zij verzetten zich heftig tegen elke poging van de regering in- de hoofdstad Pristina om het gebied onder haar controle te brengen. Er was ook positief nieuws. Zo zou sprake zijn van een compro misvoorstel. Een van de punten zou zijn dat beide grensposten, die door Kosovo waren ingenomen, ook door ambtenaren van de Servi sche minderheid moeten worden bemand. De Serviërs zouden hun talrijke opgeworpen barricades in het noorden van het land moeten verwijderen. Breng een bezoek aan de antiekmarkt in Lille! Struin langs de kraampjes vol antiek en brocante en geniet van het straattheater. Ga ook mee naar het historische Brugge en maak kennis met Brussel tijdens een stadswandeling. 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet, stadswandeling Brussel en Brugge o.l.v. een gids en vervoer per Tourist Class touringcar. Verblijf in Rimini en maak van hieruit leuke excursies. Bekijk onder meer het romantische Venetië, winkelparadijs San Marino en het sfeervolle Bologna. Maak ook een schitterende tocht door het binnenland en proef hier een wijntje tijdens een bezoek aan de wijngaarden. 1^9 hotelovernachtingen, 9x ontbijt en diner, vervoer per Comfort Classtouringca^ Vertrek op: 12 september en 3 oktober (Jtoekcode: 85 Tijdens deze rondreis ziet u de hoogtepunten van Griekenland. U kunt genie ten van de natuur op het eiland Peloponnesos en cultuur opsnuiven tijdens een bezoek aan Olympia, Delphi en Athene. We sluiten de reis af met een bezoek aan de Meteora kloosters: Deze reis is door onze reizigers beoordeeld met een 8,7! 14 overnachtingen, 14x ontbijten diner, bootovertochten, rondleidingen- Olympia, Epidaurus, Mycene, Marathon, Kaap Sounion en Delphi o.l.v. een V^gids en vervoer per Gomfort Glass touringcar 4 dagen Stedentrip Praag 4 dagen Stedentrip Parijs 4 dagen Stedentrip Londen 4 dagen Stedentrip Kopenhagen v.a. €99,- v.a. €119,- v.a. €149,- v.a. €159,- Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, exd. €17,- reserveringskosten per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9