Tanks op centraal plein Hama Mubarak houdt vol: 81 buitenland KRAS.NL SYRIË Veiligheidsraad komt met veroordeling Australische tiener na ruim tien uur bevrijd van explosief PROCES MUBARAK De advocaten van Hosni Mubarak willen 1.600 getuigen oproepen. In Egypte groeit de angst dat de ex-president zijn straf ontloopt door zijn slechte gezondheid. 8/H/12/15 dgn MADEIRA - Paul do Mar Vertrek: 14/8 t/m 29/3/2012 NU: éxtra voordeel in aug en sep.! verblijf in 4-sterren aparthote! Paul do Mar direct aan het strand tips: Funchal, Porto Moniz en Santana incl. vlucht, verblijf en huurauto Zie www.kras.nl/38127 8/U/12/15 dgn MADEIRA - Porto Moniz I Vertrek: 21/8 t/m 29/3/2012 verblijf in 4-sterren Hotel Moniz Sol ir het centrum van Porto Moniz en direct aan de kust door NL beoordeeld met een 8,0! incl. vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/38129 8/12/15 dgn LISSABON Strand Vertrek: 17/8 t/m 23/10 verblijf in 4-sterren Hotel Pestana Cascais op ca. 100 m van zee tips: Lissabon, het schitterend gelegen Sintra en de badplaats Estoril incl. vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/35785 8/15 dgn ALGARVE .r--v.". s dgn SARDINIË 8/11/12/15 dgn AZOREN Vertrek: 15/8 t/m 24/10 verblijf in 4-sterren aparthotel Luna Alvor Village (beoordeeld met een 8,8!) tips: Cabo de Sao Vicente, havenstad Faro, Alte en de badplaats Albufeira incl. vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/38105 Vertrek: 25/8 t/m 20/10 NIEUW bij KRAS.NL! individuele rondreis langs idyllische baaien en het prachtige binnenland met 0,3. Cagliari, Alghero en Bosa incl. vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/38422 8 dSn ÜTj Vertrek: 26/8 t/m 24/10 verblijf in 4-sterren appartement Quinta de Santana op Sao Miguel tips: Ponta Delgada, de krater van Sete Cidades en het meer Lagoa do Fogo incl. vlucht, verblijf en huurauto Zie www.kras.nl/38315 donderdag 4 augustus 2011 waarom zou je meer betalen Explosies en mitrailleurvuur gehoord in belegerde stad Ha- ma. Telefoonverkeer tijdelijk plat. Veiligheidsraad van Verenigde Naties eens over concepttekst met veroordeling van het ge weld. BEIROET - Tanks van het Syrische leger hebben gisteren een centraal plein in het belegerde Hama bezet. Dat hebben Syrische activisten ge zegd. Zij maakten eerder op de dag melding van explosies en mi trailleurvuur in de stad. Sinds het leger zondag de aanval inzette zijn volgens activisten zo'n honderd mensen omgekomen. Zeker drie tanks namen stellingen in op het Assiplein, waar honderd duizenden betogers de afgelopen weken betoogden tegen het regi me van president Assad. „We lig gen onder vuur van artillerie, mi trailleurs, scherpschutters, alles wat je kunt bedenken", aldus acti vist Omar al-Hamawi. Volgens hem bestookt het leger vooral de wijk Al-Hader, maar was ook el ders vuur van tanks en artillerie hoorbaar. Al-Hamawi deed verslag via zijn mobiele telefoon. Mobiel telefoonverkeer bleek in de voor middag weer beperkt mogelijk, na dat gisterochtend het telefoonnet werk was platgelegd. Daardoor was het vrijwel onmogelijk de mel dingen uit Hama te verifiëren. De leden van de VN-Veiligheids- raad werden het gisteren 'groten deels' eens over een concepttekst waarin het geweld tegen de Syri sche bevolking wordt veroordeeld. Dat meldden diplomaten. De tekst veroordeelt 'de wijdverspreide schendingen van de mensenrech ten en het gebruik van geweld te gen burgers door de Syrische auto riteiten'. De vijftien leden tellende Veiligheidsraad heeft het geweld in Syrië niet eerder veroordeeld. Rusland en China, landen met ve torecht, waren tegen een veroorde ling omdat die zou kunnen leiden tot een interventie als in Libië. zie onze website:buitenland Beelden van tanks en militaire voertuigen op plein in Hama SYDNEY - De Australische tiener die gisteren bijna tien uur zat vast geketend aan een vermeende bom is vrij en herenigd met haar ouders. Dat meldden Australische media gisteren (lokale tijd). De 18-jarige Madeleine Pulver was waarschijnlijk het slachtoffer van een poging tot afpersing. De jonge vrouw is afkomstig uit een puis sant rijke familie. Verscheidene media meldden dat een man met een bivakmuts rond half drie 's middags de villa van de Pulvers was binnengedrongen. Hij bevestigde een object aan haar lichaam, dat een explosieve lading zou bevatten. Vervolgens verliet de man de woning, die gelegen is in een sjieke buitenwijk van Sydney. De politie wilde berichten over een losgeldbrief, die aan de bom zou zitten, niet bevestigen. Pulver belde de politie en kon me de dankzij de inzet van bomex- pérts en infraroodapparatuur rond middernacht worden bevrijd uit haar benarde positie. De politie zegt nog steeds niet met zekerheid te kunnen zeggen of het om een explosief gaat. Wel is een zoektocht ingesteld naar de per soon die het vermoedelijke explo sief in het huis plaatste. „We willen degene die dit gedaan heeft te pak ken krijgen", aldus plaatsvervan gend politiecommissaris Mark Mur doch. Het meisje maakt het goed, zegt Murdoch. „Ze bevond zich lange tijd in een erg ongemakkelijke hou ding. Ze zal zich waarschijnlijk nog wel even ongemakkelijk blijven voelen." Het motief van de dader is onbe kend. 8-/ll-/12-/15-daagse reizen Oud-leider Egypte werd op een stretcher de rechtszaal binnengereden. Het was het eerste publieke optreden van Mubarak sinds februari, toen hij na massale betogingen aftrad. Het proces is verdaagd. CAÏRO - Hosni Mubarak vindt dat hij onschuldig is aan het bloedige neerslaan van betogingen tegen zijn bewind en machtsmisbruik. De voormalige president van Egyp te zei dat gisteren tijdens de ope ning van het proces tegen hem en zijn medestanders, onder wie zijn zoons Gamal en Alaa. Mubarak werd op een stretcher de rechtszaal binnengereden. Daar lag de in witte gevangeniskledij gekle de 83-jarige oud-leider in een kooi van gaas en tralies. „Ik spreek al de ze beschuldigingen volledig te gen", zei Mubarak tegen de rech ter. Buiten het gebouw van de Natio nale Politieacademie waar de zit ting werd gehouden, waren onge veer 3.000 militairen en agenten op de been om de orde te bewa ren. Toch raakten voor- en tegen standers van Mubarak enkele ma len slaags. Zeker 61 mensen zijn ge wond geraakt, van wie er elf naar een ziekenhuis zijn gebracht, meld den de hulpdiensten. De zitting was te zien op de televi sie en op schermen buiten de rechtszaal. Het was het eerste pu blieke optreden van Mubarak sinds februari, toen hij na massale betogingen aftrad. Hij was toen bijna dertig jaar aan de macht. Mubarak zou zijn minister van Binnenlandse Zaken Habib al-Ad- ly tijdens de protesten geen stro breed in de weg hebben gelegd, toen die de politie opdracht gaf met scherp te schieten op vreedza me demonstranten. Minstens 850 betogers kwamen daardoor om het leven. Ook wordt hij beschuldigd van machtsmisbruik, net als Gamal en Alaa. Nadat ze hadden verklaard onschuldig te zijn, verdaagde de rechter het proces tegen het drietal tot 15 augustus. Het proces tegen de andere be schuldigden, oud-minister Adly en zes politiecommandanten, gaat vandaag wel verder. Mubaraks raadsman Farid al-Deeb diende een lijst in met 1.600 mensen die hij wil laten getuigen. Op die lijst staat ook de huidige machthebber van Egypte, veld maarschalk Mohammed Hussein Tantawi. Ook wil de advocaat dat een gespe cialiseerde arts zich ontfermt over zijn cliënt. Mubarak verbleef sinds medio april in een kliniek in de badplaats Sharm el-Sheikh aan de Rode Zee, nadat hij een hartaanval zou hebben gehad. Artsen achtten hem fit genoeg om terecht te staan. De rechter besloot dat Muba rak moet worden opgenomen in een militair hospitaal nabij Cairo waar de verdreven leider zal wor den onderzocht door een onco loog. Het is na maanden van onbe vestigde berichten een van de sterkste aanwijzingen tot nu toe dat de 83-jarige Mubarak aan kan ker lijdt. Veel Egyptenaren zijn bang dat Mubarak toch nog aan berechting ontkomt wegens zijn vermeende BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i>,„ of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke of Jj-reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief rese/veringsköslen en Culamiteiten/cnds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8