Kunstenaar als intermediair 3 Voordeelspecials met stip! stip re izen.nl teiiMi u nu iüi 8 luit STIP exposities donderdag 4 augustus 2011 Bulbus Oculi, met het werk van John Isaacs op de voor grond. meest persoonlijke of belangrijkste werk, iets dat zij liefst nooit zou den verkopen. Hoe dat zit is niet na te gaan. Er is weliswaar een keu rige titellijst, maar de verhalen ach ter de werken ontbreken. Wat overblijft, is een spannende verza meling intrigerende kunst. Je ziet naar erotiek verwijzende beelden, zoals een haarfijn op marmer ge schilderde hand van Barbara Kysil- Fragment van een werk van Leni van den Berge in de expositie van de Zeeuwse Kunstkring in Veere. én die over de grenzen van zijn ei gen werk heen keek. Hij stond aan de wieg van de kunstuitleen, was voorzitter van het Zeeuws Kunste naarscentrum en organiseerde ten toonstellingen. Maar hij was voor al één van de mensen die vanaf de jaren '70 de keramiek verloste van het pottenbakkerssyndroom door klei en kunst samen te brengen in sterke beelden, figuratief en ab stract, ironisch, melancholiek, ge dreven en verrassend. Je ziet het op de aan hem gewijde tentoon stelling waarmee de Ian van Leeu wen Stichting haar activiteiten be sluit. Van de 31 leden van de Zeeuwse Kunstkring (ZKK) zijn er in de Grote Kerk in Veere deze zomer 23 present, evenals 3 gastexposanten. De tentoonstelling is mooi inge richt door voormalig galeriehoud ster Nanky de Vreeze. Zo'n 140 schilderijen, tekeningen, collages, etsen, zeefdrukken, foto's en beel den van steen, klei, hout en kunst stof weerspiegelen de rijkdom aan uitdrukkingsvormen die de beel dende kunst eigen is. Je kunt in de kerk tedere waarnemingen aantref fen, speelse commentaren, heftige, verstilde en poëtische taferelen. De meest opvallende bijdrage komt van Leni van den Berge. Zij hing 50 lijstjes op met daarin steeds een collage, waarin een uit karton geknipt personage uiteenlo pende gedachten denkt. 'A penny for my thoughts' is zo een spreken de metafoor voor de tentoonstel ling als geheel. In deWillem3 is 'Bulbus Oculi' te zien, samengesteld door de Berlijn- se kunstenares Nicole Bianchet, die er een jaar geleden zelf expo seerde. Zij vroeg 20 collega's het Werk van Jan van Leeuwen in de Zeeuwse Bibliotheek. Op een mooie zomer se dag in juni 1992 werd Jan van Leeu wen begraven in Ga- pinge. Hij stierf te vroeg, werd 49. Nu, bijna 20 jaar later stopt de stichting die zijn naam droeg met het organiseren van exposi ties. Wat mij betreft ook te vroeg. De museale expositieruimte in de Zeeuwse Bibliotheek krijgt een an dere bestemming, mede ingegeven door de vermaledijde bezuinigin gen. Er vonden in die ruimte tien tallen solotentoonstellingen plaats. Er is geen ander vergelijkbaar plat form voor hedendaagse Zeeuwse kunstenaars. Jan van Leeuwen was een begenadigd inspirator en do cent, een kunstenaar die ambitie, visie en vakmanschap verenigde Prijzen p.p. o.b.v. 2 pets. per karner excL Calamiteiteiifonds/reserveringstastcn. De kortingen zijn reeds vetwerkt in de prijs Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. .of bel met 020 - 66 Baarland Galerie G achttien 88, za en zo 12-17 uur: buitenexpositie (t/m 25/9); Burgh-Haamstede Bewaerschole, wo t/m zo 14-17 uur: Ruimtelijke installatie en architecturale modellen Frank Havermans (t/m 14/8); Burghse Schoole, di t/m za 13-16 uur: Klaslokaal anno 1920. expo Karolingische Ringwalburg, archeologie; Galerie Eikenaar, do t/m za en laatste zo v.d. maand 12-17 uur: beelden, schil derijen en keramiek; Galerie Het Oude Raadhuis, ma en wo t/m za 12-17 uur: sculpturen van Marian ne Naerebout, glaskunst gebrs. Borowski (t/m aug); Domburg Duingalerie, dagelijks 12-20 uur: 6 augustus t/m medio okt. Karl Heinz Kautzinski - Bielefeld, schilderijen; Atelier Martien, dagelijks 10-17 uur: 'Mussen en Tuinen', schilderijen van Ge rard Prent (t/m 30/9); Ellewoutsdijk 't Kerkje, wo en zo 13.30-16 uur: De Schelde langs, olieverfschilderijen en et sen, Lea D'Huyvetter (t/m 31/8); Galerie Vanhattumstraat 18, op af spraak: Aangezichten, zwart-wit foto's van Joost Simons; Geersdijk Hofstede Galerie Lijn 3, do t/m zo 11-17 uur: Divers werk waaronder bron zen, transparante beelden, schilderkunst en objecten, (t/m 31/10); Goes Historisch museum De Bevelanden, ma t/m vr 11 -17 uur, za en zo 12-16 uur: Kantje Boord, museumstukken als inspira- Nico Out gaat elke week op zoek naar het beste wat Zeeland op het gebied van beeldende kunst te bieden heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56