Zeeland PZC Fietsers vormen gevaar op rijksweg Sparta Batavus Gazelle Saxonette SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 17 22 en 23 FIETSPADEN Wethouder onderzoekt of bewegwijzering duidelijk genoeg is Traditiegetrouw hollen voor het mooiste spul TO Electrische fietsen Uw specialist: Vraag om een vuurtje leidt tot vechtpartij Jongen (9) valt van Vlissingse boulevard Dief van racefiets loopt tegen de lamp almanak Cougar Sporen van Spaanse veldtocht op Schouwen-Duiveland Donderdag 4 augustus 2011 Zeeland draagt volgens promovendus identiteit te weinig uit Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Meiita Lanting ZiERIKZEE - Fietsers, al dan niet met met volle bepakking, of zelfs hele gezinnen worden met enige regelmaat gesignaleerd op de hoofdrijbaan van de N59 bij Zierik- zee. Daardoor ontstaan soms le vensgevaarlijke situaties. Fietsers op de weg is een bekend probleem, laat een politiewoord voerder weten. Niet alleen op de N59 bij Zierikzee, maar bijvoor beeld ook op de nieuwe N57 bij Vrouwenpolder. De politie krijgt daarover meldingen van automobi listen, maar als agenten gaan kij ken zijn de fietsers eigenlijk altijd weer weg. Waarom de fietsers kie zen voor de hoofdrijbaan is niet duidelijk. De politie denkt dat de bebording niet altijd even goed is. Het vermoeden bestaat ook dat het vooral buitenlanders zijn. Die zijn niet altijd gewend aan fietspa den. „In België bijvoorbeeld mo gen fietsers op de hoofdrijbaan", zegt Wijnand Blommaert van het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland. Bij hem is de situa tie bij Zierikzee niet bekend, hij weet wel van groepen wielrenners die op de weg rijden. Wegbeheerder Rijkswaterstaat zegt ook niet te weten dat fietsers in Zierikzee soms op de hoofdrij baan rijden. „Dat is onverklaar baar", zegt woordvoerder Edwin de Feijter. Hij vermoedt dat het vooral onbekendheid is met de si tuatie ter plekke. Wethouder Wim Stouten (verkeer) zag het toevallig vorige week nog gebeuren. „Er reed een hele groep van wel tien schoolkinderen op de weg. Geluk kig hadden ze het snel door." Hij laat de ambtenaren van de ge meente nog eens goed kijken naar de wegwijzers en als dat nodig is wordt het aangepast. OOSTERLAND - De jaarlijkse midzomerrommel- open gingen stonden de eerste bezoekers al meling te gaan. En wat doe je dan om te zor- kers die wat minder gedreven zijn in het af- markt van Oosterland trok ook dit jaar weer in de startblokken. Klaar om voor dat een pot- gen dat je niet achter het net vist? Dan zet je struinen van rommelmarkten was er volop de ware liefhebbers. Ruim voordat de hekken je, boekje of ontbrekende object in de verza- het op een holletje. Maar ook voor alle bezoe- keuze. foto Izaak Verkeste A.-11 .C T "Ill - 6439'* ELLEMEET - Een 19-jarige jongen uit Poeldijk heeft bij een nachtelijk ge vecht op de Kuijerdamseweg bij El- lemeet een gescheurd ooglid en een dik oog opgelopen. De vechtpartij ontstond woensdag rond 4.00 uur. Drie jongens uit Vlissingen vroegen een groepje van drie andere jongens om een vuurtje. Hierop ontstond een handgemeen, waarbij de 19-jarige klappen kreeg. Ook zijn vrienden die te hulp schoten kregen klap pen. Bikers van de gealarmeerde politie gingen troffen rond 4.30 de 16-jari- ge Vlissingers aan. TWee van hen zijn overgebracht naar Torentijd. VLISSINGEN - Een jongetje van 9 jaar is gistermiddag om 13.30 uur tijdens het spelen op de boulevard over de reling getuimeld, en drie meter lager met zijn hoofd op de glooiing terechtgekomen. Het mannetje, dat met zijn familie op vakantie in Zeeland is, had nog geluk omdat er net wat zand lag op dat deel, zodat de smak wat lichter was. Bovendien was het hoogteverschil een paar stappen verder een meter groter. Hij maak te het naar omstandigheden rede lijk. Toch is hij, na eerste hulp van de strandwacht te hebben gekre gen, met letsel aan het hoofd naar het ziekenhuis in Goes gebracht. STAD AAN T HARINGVLIET - Een fiet sendief uit Herkingen is tegen de lamp gelopen toen hij gestolen waar via Marktplaats aanbood. Een 51-jarige man uit Stad aan 't Haringvliet herkende in een ad vertentie op de veilingsite de enke le dagen daarvoor gestolen race fiets van zijn zoon. Hij Het een vriend een bod doen op de race fiets en schakelde de politie in na dat een verkoopafspraak was ge maakt. Twee agenten in burger gin gen mee naar de 'koop' in Herkin gen. Toen de vader de racefiets 'identificeerde' werd een 25-jarige man uit diezelfde plaats aangehou den voor heling. Tip? redactie@pzc.nl Dat Vlissingse stel, waarvan hij een jaar of tien jonger is dan zij, zag zich onlangs genoodzaakt een nieu we auto aan te schaffen. Van motor techniek heeft het duo weinig ver stand: ze kijken simpelweg hoe lek ker het karretje rijdt en of het er een beetje aardig uitziet. „Zo heb ik jou destijds ook uitgezocht", zei-hij tegen haar. „Klassieker, aardig wat kilome ters op de teller, maar carrosserie nog in prima staat. Snel schakelend modelletje met pittige motor. En", viste hij naar complimentjes, „Hoe zou jij mij aanprijzen, als ik een au to was?" Daar hoefde de cougar niet lang over na te denken. Js van een oud vrouwtje geweest, dat er heel zuinig op was."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45