zeeland 119 van het oude Hulst prijs 11 meter Mark Zwartelé Steeds meer variatie op Visserijfeest Organist Kot speelt in Sint-Anna 5t mooiste puntj Westerscheldei na terras op ne ;eeland aan de donderdag 4 augustus 2011 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto www.tmcbinnenhuisadviseurs.ni WEBLOCS Redacteuren van de PZC schrijven op hun blog over sport, kunst en andere zaken. Zie: www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Z Het jongste restant van de oude haven waszo is gebleken, elfmeter breed. De vraag is: kan zo'n smalle strook wel als haven hebben gediend. Resten van bruggen laten zien dat die niet op schepen berekend waren. „Wij helpen als amateur-archeologen de professionals. Het is prachtig dat we die gelegenheid krijgen. Wij halen de putten leeg en de artefacten die we vinden, maken we voorzichtig schoon in het 's-Landshuis, vlakbij." IN ZEELAND 1. Brandweer rukt uit voor duifjes 2. Ma en kind gaan in Nepal wonen 3. Raad tikt college Sluis op vingers door Martijn de Koning breskens - Sinds een aantal jaren probeert de organisatie van de Vis serijfeesten in Breskens om het pu bliek, naast de bekende ingrediën ten als vis, muziek en drank, te ver maken op een meer creatieve en af wisselende manier. Straattheater- en animatie spelen daarin ook dit jaar een belangrijke rol. Tijdens de feesten, die voor mor gen, zaterdag en zondag op het programma staan, is het Oranje plein overdag het kloppend hart van de buitenactiviteiten. Er is veel straatanimatie, met als hoogte punten onder meer een Ufo met een interactieve show van twee mentalisten, een 'dolfinarium met een knipoog' en het spookschip De Ark van Gent. Verder zijn er tal van straatartiesten en acroba ten. Ook staat een poppentheater op het programma en geeft lelie van Amersfoort zaterdag om 14.15 uur een kindershow. Muziek ontbreekt ook niet. Zater dag komt een brassband en zon dag staat in het teken van country and western, met bands, dans en een kinderboerderij. De muziekoptredens die de organi satie zelf heeft geregeld, vinden vooral in de vismijn plaats. Daar staan vrijdag Django Wagner, Stef Ekkel en Henrie Lagarde, zaterdag De Gebroeders Ko, de Lawine boys, Erwin, Henrie Lagarde, de Dakkeraf Live Band, Peter Beense, Jettie Pallettie en Rob van Daal, en zondag Helemaal Hollands, René Schuurmans, Frank van Etten, Al le 13 Jaanke, Erwin en Henrie La garde. Daarnaast zorgt ook de horeca zo wel overdag als 's avonds voor live muziek. Er wordt gespeeld in The Bounty, 't Vissershuis, café Cen traal, Spuiplein 41 en De Fuik. De feesten kennen ook de traditio nele elementen als braderie, rom melmarkt, kermis, bezichtiging van vissersschepen en visserijmu seum, rondvaart, gratis vis eten in de vismijn en een zwemwedstrijd in de haven. Het programma begint vrijdag om 16 uur, zaterdag om 8 uur en zon dag om 10 uur. Het hele feest programma, inclusief de optredens in de horeca, is te vin den op www.visserijfeesten.nl. Een overzicht van het terrein, met zicht op de Bierkaaistraat (voorgrond), Vismarkt en Overdamstraat. De opmerkelijkste vondsten zijn tot nu toe resten van een 13e-eeuws huis en de oude, originele kadewanden van de haven, inclusief trapjes naar het water. foto Mark Neelemans ms&BKmsmmttEzsmmnmegmBamB&mmams&Bemas&WBmimwwMSBsmammmKmBB&BMm! ^smim8imisBS3^s8s@mmgsmmm@mmi8g3gm!8mwmFmsmH111 II—U. JIH IWI '.'•if-wMwuwaa sint-anna ter muiden - Organist Aart Kot bespeelt komende zon dag het orgel van de hervormde kerk in Sint-Anna ter Muiden. Zijn optreden begint om 15.30 uur. Zondag is ook voor het laatst de zomerexpositie van de Kunstkring Sint-Anna te bekijken. Die werd dit jaar, onder de titel 'Beeld en Be zieling', verzorgd door beeldhou wer Sjef Voets. Zijn werken staan in en rond de kerk, op de begraaf plaats en op de toren. De expositie van Voets is tot en met zondag dagelijks te zien tus sen 14 en 17 uur. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen jkpaviljoen 't Puntje ade 95, 4381 NH VUS! 8-aa8m®ww^taig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43