Zeeland PZC Bezuinigen op hulp bij evenementen Herinrichting Kop stapje dichterbij Scherp geprijsd en gratis geleverd!* ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 19 FINANCIEN Terneuzen kan door efficiëntere aanpak levering dranghekken, podia en vlaggenmasten flink besparen Controle van kabels bij kanaalbruggen houdt scheepvaart nauwelijks op Zand grind logusdehoop.nl ■BouwCenteralogus-DeHoop Donderdag 4 augustus 2011 BH <5>E7Sr m i Bierkaai geeft oude geheimen van Hulst prijs Visserijfeest Breskens biedt steeds meer variatie Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman terneuzen - De gemeente Terneu zen gaat de dienstverlening bij eve nementen efficiënter aanpakken. Nu is de gemeente nog kapitalen kwijt aan het leveren van drang hekken, het plaatsen van podia, de straatreiniging en dergelijke, maar daar komt verandering in. Door een andere aanpak en betere af spraken met organisatoren willen de wethouders Jaap Bos (openbare werken) en Pim Broekhuysen (sport en recreatie) jaarlijks tien duizenden euro's besparen. In Hulst en Sluis zijn de zaken in middels goed geregeld. In Terneu zen gebeurt dat nu ook. Broekhuy sen: „De nieuwe aanpak wordt mo menteel ambtelijk uitgewerkt. Het kan allemaal veel beter, mits de or ganisatoren meewerken. Nu bestel len ze soms 100 dranghekken, ter wijl er maar 30 worden gebruikt. Maar dat is voor onze medewer kers wel extra werk en dat is duur." De wethouder gaat er voors hands niet vanuit dat organisaties moeten gaan betalen voor de hand- en spandiensten van de ge meente. „We zoeken het nu eerst in een be tere opzet. We stellen in de toe komst bijvoorbeeld karren met dranghekken en een mobiel po dium beschikbaar, die de organisa toren zelf kunnen afhalen. En zo zijn er meer dingen te bedenken." Ook betaling voor geleverde elek triciteit wordt bekeken. Markt kooplui betalen daar inmiddels in alle kernen een vergoeding voor. In de gemeente Sluis hangt het af van de omvang van een evene ment of organisatoren een bijdra ge moeten betalen voor gemeente lijke hulp. „Wij onderscheiden drie categorieën", legt een woord voerster uit. „Kleine evenementen, zoals een Sinterklaasintocht en een buurtfeest, middelgrote activi teiten als een dorpsfeest en een braderie, en grote evenementen, zoals de Visserijfeesten. De kleine en middelgrote evenementen mo gen gratis gebruik maken van ge meentelijk materiaal als hekken en verkeersborden, mits ze die zelf op halen. De grote evenementen moe ten wel betalen." In Sluis moet wel altijd betaald worden voor stroom en water. In Hulst zijn vlaggenmasten, vuil nisbakken, hekken voor wegafzet- tingen, hesjes en dranghekken. Die hekken staan op karren, die kunnen worden afgehaald. Stroom en water moeten, net als in Sluis, worden betaald. Ook de inkom stenderving voor feesten op plaat sen waar betaald parkeren geldt, moet (deels) worden vergoed. Hulst biedt geen mankracht aan bij het brengen, plaatsen en opha len van bijvoorbeeld vlaggenmas ten. Dat moet de organisatie zelf doen. En voor evenementen moet maximaal 103 euro aan leges wor den betaald. SAS VAN GENT - De bedieningskabels van de kanaalbruggen in Sluiskil en Sas van Gent zijn de afgelopen dagen intensief gecontroleerd. Dat gebeurde sneller dan gepland. De contro le van de kabels werd uitgevoerd met unieke apparatuur - een uitermate geavanceerd meet systeem vanaf een vlet - door specialisten van energiemaatschappij Leander. Dat gebeurde in opdracht van Rijkswaterstaat. Kabelbeheer der Chris Spijkers van waterstaat: „De hele operatie is vlekkeloos verlopen. Vooraf was aangekondigd dat er tijdens de metingen on der meer geen onderdoorvaart mogelijk was. Maar er was weinig scheepvaartverkeer en dankzij een efficiënte aanpak was er eigenlijk geen sprake van oponthoud." foto Peter Nicolai &m&wisz-vm&eat7m2g. vmwssBammsa üó>GUS terneuzen - Er is opnieuw een stapje gezet in de richting van de aanpak van de Kop van de Noord straat in het stadscentrum van Ter neuzen. Huurders van panden in het ge bied hebben van de gemeente een brief ontvingen waarin hen wordt meegedeeld dat ze op termijn die nen te vertrekken. Maar wanneer precies kon wethouder Frank van Hulle (Ruimte) gisteren nog niet zeggen. „Dit is gewoon een aan kondiging dat er op termijn van al les staat te gebeuren." Ook is volgens de wethouder nog onduidelijk wanneer de panden precies worden gesloopt. „Februari volgend jaar is genoemd, maar daarover bestaat nog geen zeker heid." Hij weet wel dat het na de sloop nog een tijdje zal duren voor wordt begonnen met de daadwer kelijke invulling van het gebied. Terneuzen: Kennedylaan 32

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41