sport 27 Pleijte heer en meester Mats Willemse geeft visitekaartje af Sophie van Dijk wint Jan Smeets voegt zich bij koplopers nipt in Terneuzen tijdens HZ-schaaktoernooi BOULEVARDLOOP Meer dan driehonderd deelnemers Van de Velde verliest in tweede ronde donderdag 4 augustus 2011 Erwin Harmes uit Nieuwland, de winnaar van de wedstrijd in Dom burg, zag het gat met Pleijte op de Boulevard steeds groter worden maar werd -wel tweede. Ook in het eindklassement legde hij beslag op de tweede plaats. De derde plaats was gisteren voor de talentvolle Dynamica-atleet Erwin Adan. Jes- per Francke uit Koudekerke werd derde in het eindklassement. Pleijte miste dit jaar met name de concurrentie van zijn loopmaatje Michel Schrier. De Vlissinger liet het circuit aan zich voorbijgaan omdat hij zich richt op de Kustma- rathon. Pleijte richt zijn pijlen op het NK tien kilometer, op 4 sep tember. „Dit soort lopen zijn dan juist een goede training. Ik wist van te voren dat ik weinig concur rentie zou hebben. Natuurlijk ga je met goede tegenstanders harder, maar ik had me met de situatie verzoend." De 34-jarige Anjolie Engels traint net als Michel Schrier voor de Kustmarathon, maar zij kon de stratenlopen wel integreren in de marathontrainingen. Het verschil tussen haar en Schrier is onder meer dat zij zonder zware inspan ningen kon winnen. „Michel moet boven zijn omslagpunt lopen om Tim te kunnen verslaan. Dat gaat ten koste van je duurtrainingen en dat wil hij niet. Ik hoef niet te ver zuren om te winnen. Voor mij wa ren de stratenlopen daarom goede tempotrainingen", aldus Engels, die alle vijf de wedstrijden moeite loos op haar naam schreef Ze miste dit jaar de concurrentie van Sandra de Block uit Wol- phaartsdijk, die al lange tijd met een hernia kampt. De Block heeft deze week de trainingen na tien maanden absentie voorzichtig her vat. Achter Anjolie Engels werd Ma rianne de Kok gisteren de tweede. De atlete uit Lewedorp deed aan slechts twee stratenlopen mee en werd dus niet in het eindklasse ment opgenomen. Daarin werd de Middelburgse Stormvogel-korfbal- ster Loura Kleinepier tweede. In de Boulevardloop werd ze derde. Bij de jeugd stond er geen maat op Dynamica-atleet Gino Harinck. Hij won alle vijf wedstrijden. Veva Francke uit Koudekerke was het snelst bij de meisjes. Bij de Boulevardloop in Vlissingen gingen gisteravond ruim driehon derd deelnemers van start. Tim Pleijte was een klasse apart in het PZC Stratenloopcircuit. Ook de Bou levardloop schreef hij op zijn naam. foto Lex de Meester door Koen de Vries VLISSINGEN - Het PZC Stratenloop circuit was dit jaar een weinig spannende aangelegenheid. Bij de 'mannen heerste Tim Pleijte uit Zoutelande, bij de vrouwen Anjo lie Engels uit Middelburg. Ook gis teren, tijdens de afsluitende Boule vardloop, waren de Dynamica-atle- ten heer en meester. Het spannendst was gisteren mis schien wel of Tim Pleijte aan de start zou staan. De Dynamica-at leet had de wedstrijd in Domburg gemist en moest per se meedoen om in het eindklassement opgeno men te worden. Een plaats bij de eerste vijf volstond voor de eindze ge. Pleijte was natuurlijk present en liep op de zonovergoten en snikhete Boulevard van start tot fi nish op het oog moeiteloos aan de leiding. Van tevoren was verwacht dat hij concurrentie zou krijgen van Ar- mand van der Smissen, meervou dig Europees en Nederlands kam pioen duatlon. De Tilburger, op va kantie in Zeeland, was voorgaande jaren de Zeeuwse top te snel af ge weest, maar nu leek hij het rustig aan te doen en finishte als vijfde. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - In het Vliegende Hol lander toernooi 2011 van de Ter- neuzense tennisclub Animo had Sophie van Dijk uit Ermelo in de 5-categorie de grootst mogelijke moeite met lokale favoriete Liselot Kayser. In een urenlange partij, die bol stond van de lange rally's, won schema-aanvoerster Van Dijk uit eindelijk met 7-5 7-6. In de met 500 euro gedoteerde 5-reeks bij de mannen is Erik Gel derblom van de Enschedese tennis vereniging Ludica als eerste door naar de kwartfinales. Van een leien dakje ging het echter aller minst tegen de taaie Bram Donze van TC Hulster Ambacht. Het werd een mooie driesetter: 6-1 3-6 7-6. Wout Kolijn is door naar de derde ronde ten koste van Lucas Vos van BLTV uit Breda. De Terneuzenaar treft vandaag de als eerste geplaats te Django Westland van 't Halve Maantje, die met de schrik vrij kwam tegen Arne de Jong uit Baarn: 2-6 6-4 7-6. In het enkelspel 6 versloeg favorie te [anet Verlinde van tennisverni- ging Sluiskil met 6-4 6-2 Joni Terpstra van studententennisclub Ludica. De geroutineerde Emmy Black- man redde het net niet tegen Lon- neke Griep van Ludica. door Koen de Vries VLISSINGEN - T\vee van de 242 deel nemers waren tot gisteren zonder enige averij de eerste vijf ronden van het HZ-schaaktoemooi doorge komen: de Israëliër Evgeny Postny en de Rus Konstantin Landa. In de zesde ronde zaten ze tegenover el kaar. De stukken vlogen links en rechts van het bord. Na 29 zetten bleek de stand nog geheel in even wicht en sloten beide leiders vrede. Gevolg was dat zeven achtervolgers kans hadden zich bij de koplopers te voegen. De Duitser Michael Hoff mann liet dat in elk geval na. Hij sloot een salonremise af tegen zijn goede vriend Thomas Henrichs. Yasser Seirawan en Edwin van Haastert slaagden er ook niet in, want zij speelden remise tegen el kaar. Jan Smeets was de eerste die dat deed. De grootmeester uit Oegstgeest versloeg Evegeni Svesh- nikov uit Letland. De andere twee, Erwin l'Ami en Arakadij Naiditsch waren gisteravond laat nog in hevi ge strijd verwikkeld. Koen Leenhouts, de beste Zeeuw na vijf ronden, was tijdens zijn par tij tegen Christopher Brooks uit Alkmaar al vroeg geïnteresseerd in de partijen van de grootmeesters. Dat was een goed teken. De Zeeuws-Vlaamse schaker had snel een voordelige stelling opgebouwd en had uitzicht op de overwinning. Als hij daarin slaagt mag hij van daag met vijf punten uit zes par tijen aantreden tegen een topper. Voordeel is dat hij de witte stukken mag hanteren. Zesde ronde: Evgeny Postny (Isr)-Kon- stantin Landa (Rus) remise, Yasser Seira wan (VS)-Edwin van Haastert (Zoeter- woude) remise, Michael Hoffmann (Dui)-Thomas Henrichs (Du) remise, Amadeus Eisenbeiser (Dui)-Vyacheslav Ikonnikov (Rus) 1 -0, Milos Pavlovic (Ser)-Stefan Kuipers (Apeldoorn) 0-1, Arno Bezemer (Amsterdam)-llja Zara- gatski (Dui) remise. Voorlopige stand aan kop: 1Postny, Landa, Smeets 5,5, 2. Hofmann, Haimovich, Kuipers, Vish nu, Eisenbeiser 5, 3. Henrichs, Beze mer, Zaragatski 4,5 door Michiel Bouwman en Aector Dooms NIEUWDORP - De naam van Mats Willemse zullen ze niet snel ver geten in Nieuwdorp. De aanvallen de middenvelder van Kloetinge schoot gisteravond vijf keer raak te gen de tweedeklasser en verzorgde ook nog een assist in het met 0-8 gewonnen duel. Hoek ging met 2-0 onderuit tegen het Belgische Sint Niklaas, terwijl Goes in een spectaculaire wedstrijd met 3-4 won van Axel. Nieuwdorp-Kloetinge 0-8: Kloe tinge was weliswaar sterker dan de thuisploeg, maar in de eerste helft kwam dat maar zwakjes tot uit drukking. Pas op slag van rust maakte Mats Willemse de ope ningstreffer. Na de pauze ging de hoofdklasser over op een hoger tempo en dat kwam tot uitdrukking in de cij fers. Via Ingmar Quist en Willem se (hattrick binnen acht minuten) liep de score op tot 0-5. In het laatste kwartier breidden So- fyan Azzagari (fraaie volley), nog maals Willemse en Mark Schuit de score uit tot 0-8. Sint Niklaas-Hoek 2-0: In tegen stelling tot de twee eerdere oefen wedstrijden (tegen Axel en de West-Zeeuws-Vlaamse selectie) kwam Hoek tegen Sint Niklaas niet tot winst. De Belgische twee deklasser was met 2-0 te sterk. Al na vijf minuten stond er 1-0 op het bord na een fraai afstands schot, maar die score werd pas in de slotminuten verdubbeld. Keeper Gilles Berckmoes moest vissen na een rake kopbal. Hoek kon op zijn beurt ook het één en ander kon creeëren. De grootste kans was voor Lionel Lord, maar de aanvaller schoof de bal voor langs toen hij alleen op de keeper af ging. Axel-Goes 3-4: In Axel vielen twee hattricks te bewonderen: één voor rust van Robin de Pagter (0-1,0-2 en 0-3) en één in het laat ste kwartier van Niek de Meyer. De stand was toen echter al 0-4, want ook Gertjan Tierie had na mens Goes nog doel getroffen. Bij de gasten moest reservekeeper Daniel Koole nog invallen als veldspelen omdat de Goesenaren, mede door vakanties, niet al te ruim in de spelers zaten. Terneuzense Boys-HW'24 2-3: In de beginfase werd er drie keer gescoord. Kees Duitemeijer met een fraaie lob tegen zijn oude club en Niek Luime waren succesvol voor de Hulstenaren. Johnny de Jaeger, die goed speel de, maakte zijn eerste treffer voor zijn nieuwe club Terneuzense Boys. Na een half uur liep HW dankzij een treffer van Tim Meche- linck uit naar een 1-3-voorsprong. De zondag-derdeklasser liet kan sen liggen om de marge uit te brei den. In de tweede helft werd de za terdag-tweedeklasser sterker, maar men wist uit 'een aantal kansen slechts één keer te scoren. Een andere nieuweling, Soufian Doorns; kopte uit een afgemeten voorzet van Frank van Kouteren de stand naar 2-3, maar de gelijk maker wilde er uiteindelijk niet meer in. REBECQ - Tennisster Bernice van de Velde is er gisteren niet in geslaagd de laatste acht te bereiken van het futuretoernooi in het Belgische Rebecq. De negentienja rige speelster uit 's-Gravenpolder kwam in de tweede ronde tekort tegen de Fram;aise Constance Sibil le, de nummer vier van de plaat singslijst: 6-2 6-3. Van de Velde had in de eerste ron de nog wel gewonnen van een an dere Fran^aise. In dat duel gaf Emi- lie Bacquet op nadat ze de eerste set met 6-4 had verloren. Ook in het dubbelspel strandde de Bevelandse. Met Ghislaine van Baal verloor ze van een Belgisch koppel: 7-5 2-6 en to-4 in de super tiebreak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27