Meekijken met politie Honger grijpt om zich heen PZC AANGIFTE Burger kan vorderingen straks via volgsysteem op internet inzien Crisis nekt veel kroegen Mooi afscheid voor Van der Sar Dreigende taal over natuurherstel Eurozone blijft zorgenkind Wisselend bewolkt 23° Enorme drugsvangst op Nederlands jacht 4 en 5 Mubarak vindt zich niet schuldig aan bloedig neerslaan opstand 8 DONDERDAG 4 augustus 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 185 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN den haag - De politie wil uiterlijk volgend jaar het publiek gedetail leerd inzicht geven in de behande ling van aangiften bij diefstal, in braak en vernieling. De Raad voor Korpschefs hoopt met het aangiftevolgsysteem veel ergernis en onbegrip weg te ne men over de vorderingen in zaken. Met behulp van een unieke inlog code krijgen slachtoffers zicht op het verloop van hun aangifte. Moe ten er nog getuigen worden ge hoord of wordt gewacht op de uit slag van een onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut, dan kan de aangever dat in het volgsysteem lezen. Ook wordt dui delijk of de zaak is doorgestuurd naar het Openbaar Ministerie voor een beslissing over verdere vervol ging. Het streven is het aangifte- volgsysteem (AVS) in 2012 lande lijk in te voeren, bevestigt de woordvoerder van de Raad voor Korpschefs. Tot dusver gebruikte alleen de politie Noord-Hol- land-Noord een dergelijk systeem. De ervaringen zijn goed, stelt dit korps. Wel wordt het volgsysteem beperkt tot de aangiften voor ver nieling en diefstal. Bij geweldsmis drijven en zedenzaken stelt de poli tie slachtoffers altijd persoonlijk op de hoogte van de vorderingen. Het gebrek aan informatie over het verloop van aangifte en onder zoek blijkt een van de grootste er gernissen te zijn onder aangevers. Politiemensen die een zaak behan delen hebben niet altijd tijd om de slachtoffers op de hoogte te hou den met een telefoontje of een mailtje. Jaarlijks blijven circa 150.000 aan giften op de plank liggen. Deze plankzaken, die de werkvoorraad van de politie vormen, wachten meestal langer dan negentig dagen op nader onderzoek of op het ho ren van getuigen. Juist die zaken leiden tot frustratie bij de aange vers. In het najaar wil de politie zo veel mogelijk van deze plankzaken opschonen. nairobi - De Verenigde Naties heb ben drie nieuwe Somalische re gio's aangemerkt als hongergebied. Ook de vluchtelingenkampen in de hoofdstad Mogadishu behoren nu tot de zone waar de honger het ernstigst huishoudt. De VN-voed- selorganisatie FAO acht de onder voeding en sterfte in delen van Midden-Shabelle, het vluchtelin genkamp in de Afgoye-corridor en vluchtelingenkampen in Moga dishu zo ernstig dat de organisatie in het vervolg van een hongers nood spreekt. In twee andere So malische regio's stelden de VN al eerder hongersnood vast. Volgens de VN zijn 3,2 miljoen mensen in levensgevaar. Somalië lijdt onder de ernstigste droogte in zestig jaar. Een burgeroorlog, wanbestuur en stijgende voedselprijzen teisteren het land. den haag - Hoewel de klant weer wat meer euro's naar de horeca brengt, piekt het aantal onderne mers dat het loodje legt. In de eer ste zeven maanden gingen er 284 over de kop, zestig procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Vooral cafés gaan dicht, meldt fail- lissementsdossier.nl. Een op de tien kroegen is gesloten sinds de crisis uitbrak. Van de 10.276 cafés die er in 2007 waren zijn er tot nu toe 972 gesneuveld, volgens het CBS. pagina 12: horeca in zwaar weer AMSTERDAM - Trots en voldaan nam Edwin van der Sar samen met vrouw en kinderen gister avond in een volle Arena afscheid van een indruk wekkende loopbaan. „Het was een avond om nooit meer te vergeten", zei hij na afloop van een voetbalfeest. Van der Sar won met een zelf samengesteld sterrenteam van de huidige selec tie van Ajax: 2-1 en met de selectie van Ajax uit 1995 speelde hij tegen het Nederlands elftal van 1998: 1-0. „ik vond het mooi dat bijna iedereen er was", zei hij. „Ik vond het ook prachtig dat er 50.000 toeschouwers op de tribune zaten. Ze ble ven me maar toezingen." foto Olaf Kraak/ANP pagina 22/23: laatste penalty voor kleine Joe Free Morgan zie pagina 3 reageer op www.pzc.nl UW MENING reacties: 299 Zeeland moet de Oosterschelde beter verkopen 67% 33% den haag - Brussel dreigt Neder land met juridische stappen als het kabinet de afspraken over na tuurherstel in de Westerschelde niet nakomt. Dat staat in een vertrouwelijke brief van het directoraat-generaal mileuzaken van de EU. Als Neder land afspraken niet nakomt, zal Brussel niet aarzelen om een zoge noemde 'inbreukprocedure' te be ginnen bij het Europese Hof, om af te dwingen dat Nederland de af spraken nakomt. Ook staat er in dat natuurherstel in de Wester schelde zelf moet plaatsvinden. pagina 2/3: Europa haalt hard uit pagina 3: commentaar brussel - De bezweringen vanuit Brussel, Rome en Madrid dat er 'geen enkele reden'' is voor zorg over de financiële positie van Ita lië en Spanje, leken gisteren effect te hebben. Op de financiële mark ten daalde de rente voor Italiaanse en Spaanse staatsobligaties licht jes, steeg de eurokoers en zakte de goudprijs. Voorzitter van de Euro pese Commissie José Manuel Bar- roso noemde de reactie van de fi nanciële markten, die er dinsdag toe leidde dat de rentes voor beide landen naar nooit vertoonde hoog- te stegen, 'ongerechtvaardigd'. A4jk) pagina 10/11: eurodubbeltje Vi' moet rollen Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 "7 168 555530 L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1