zeeland 119 De buikschuivers geen zin meer in heb' DE Poging tot beroving mislukt Toerist koopt graag streekproducten Bierkaai Hulst geeft oude geheimen prijs 20% TOT 70% KORTING BLAUWE WINKEL donderdag 4 augustus 2011 'Het is leuk glijden zo. Ik heb me nog geen pijn gedaan' Damian. je wordt er ook lekker nat van' Hayo 'Ik ga gewoon door tot ik geen zin meer heb' Stefan door Annemarie Zevenbergen Springend van de ene voet op de andere, wachten ze in de rij voor de buik- schuifbaan. Het rood-gele gevaarte staat op de Westkapelse markt en is een geliefd object tij dens de Sport- en beweegdag woensdag in het dorp. De Westkapelse jongeren, lichtge- bruind en allemaal in boxershort, gaan achter elkaar de baan af Stoe re jochies, gewend aan water na tuurlijk. 'Vet', glundert Hayo (9). 'Lekker glijden', beaamt Damian (8). Vriendje nummer drie Stefan (8) geeft aan dat hij 'doorgaat tot hij geen zin meer heeft'. Het club je zit ook op voetbal. Bij De Noor mannen natuurlijk. En kletsend door de natte baan roetsjt er weer één buikswijs de baan af Om te landen in het badje aan het einde. 'Koud? Neu joh', lachen ze en ren nen weer naar achter om aan te sluiten. Gelukkig is de tempera tuur hoog genoeg om met blote bast te buikschuiven. Bovendien heeft een beetje stoere jongen, ze ker uit het dijkdorp, het niet koud. De dag is een initiatief van de Westkapelse ondernemers en het Polderhuis. Iedere woensdag in het seizoen is er van alles te doen voor jong en oud. Voor zowel de dorpsbewoners als bezoekers. Want iedereen kan meedoen. Gedurende het seizoen zijn er zes van die Westkapelse Woensdagen, met iedere week een ander thema. Deze keer is dat Sport en Bewe gen. Volgende week staat alles in het teken van Traditie, de week daarop is Natuur het motto en de laatste keer is de rode daad Gasten. De verschillende dorpsverenigin gen doen mee aan de organisatie. Zo is het spelletjesconcours op de markt uitgezet door de gymnas tiekvereniging. Alles draait om water. Het drupje regen af en toe valt bijna in het niet bij het gespetter en gespatter alom. Met een natte spons blikjes vol water van tafel gooien bijvoor beeld, of op een plankje springen waarop een bekertje water staat. De kunst is om dat bekertje op te vangen. En 'kwallen lopen'. Al klinkt dat enger dan het is. Op de grond liggen plastic zakjes gevuld met water. Geblinddoekt moeten de kinderen daartussen hun weg vinden. Met als ultieme doel na tuurlijk dat alle zakjes heel blijven. Bij het waterpingpongen is de Westkapelse Noa Francke gecon centreerd bezig om een pingpong balletje met een waterspuit over een kleine ronde haan te krijgen. Ze gaat als een speer. 'Leuk hoor, maar je moet wel goed richten'. In de tuin van het Polderhuis staan oud-Hollandse spelletjes. Groot succes is ook de fotoquiz daar. Negentien foto's, details van voorwerpen, moeten opgelost wor den. Bij veertien of meer goed, is de prijs een vrijkaartje voor het museum. Op het terras zitten hele families aan tafel te puzzelen. Lars (8) de Bakker uit Oosterhout heeft maar drie foutjes en brengt stralen de zijn trofee naar z'n moeder. „Hier zag ik een koffiefilter aan voor paardenhoefj" wijst hij. Ande ren zagen daar overigens de haar- rol in op het voorhoofd van een draagster van een Zeeuwse kap. De water-buikschuifbaan was een groot succes www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl VLISSINGEN - Een onbekende man heeft gistermorgen rond 11.30 uur geprobeerd om de portemonnee van een 57-jarige Vlissinger te ste len. De Vlissinger stond bij de geldauto maat aan de Coosje Buskenstraat in zijn woonplaats toen een passe rende voetganger probeerde de portemonnee uit zijn hand te gris sen. De Vlissinger was echter niet van zins om zijn eigendom zomaar af te staan. Hij hield zijn portemon nee dus stevig vast, waardoor de opzet mislukte. OP EEN GROOT DEEL VAN DE JEANS CASUALS NIEUWE BURG 27 MIDDELBURG door Frank Balkenende GOES - Echte Zeeuwse streekpro ducten zijn in trek bij toeristen. De recent geopende winkel Zeeuw se Zaken in Vlissingen loopt zo goed dat Zeeland Attracties ook in Goes zo'n winkel is begonnen. „Het is een gat in de markt", zegt directeur Sven van Rijswijk van Zeeland Attracties, de exploitant van Voetbalexperience en Mini Mundi in Middelburg en het Arse naal en speelcircus Bambini in Vlissingen. Chutney's en jams van 't Siepje in Nisse, Rappelsap van De Appelaere uit Waterlandkerkje, schenkstroop van Weijnsberg uit Biervliet, Zeekraalmosterd, bolusli- keur of zeep in de vorm van Zeeuwse knoppen. Dat soort pro ducten neemt de toerist graag mee naar huis, denkt Van Rijswijk. „Het is commercieel interessant en een stukje promotié van Zeeland." Zeeland Attracties had al de sprong naar de Bevelanden ge maakt. Vorig jaar opende in het zelfde pand Voetbal Experience, als vooruitgeschoven post van het voetbalmuseum in Middelburg. Na het WK kwam de klad erin en werd de winkel noodgedwongen gesloten. Overigens bevat het assor timent van Zeeuwse Zaken nog wel enkele voetbalproducten zoals shirts van de grote profclubs. Groothandel Zeeuwse Zaken - er is bewust gekozen voor dezelfde naam - zet naast streekproducten ook souvenirs neer. Miniatuurtjes van De Lange Jan en stadhuis in Middelburg.. Goes is nog wat on dervertegenwoordigd in het schap, behoudens magneetjes met foto's uit de stad erop. Van Rijswijk weet nog niet of een derde winkel in bijvoorbeeld Zie- rikzee lucratief zou zijn. „Daar kij ken we nog niet naar. Feit is wel dat daar ook veel toeristen komen. Eerst maar eens kijken hoe Goes het doet, want van alleen toeristen kun je niet leven. De winkel moet ook aanslaan bij de Bevelanders." Wat Van Rijswijk ook terugbrengt in Goes is de verkoop van entree- kaarten voor Zeeland Attracties. door Sheila van Doorsselaer HULST - Hulstenaren en dagjesmen sen raken vertrouwd met een steeds veranderend aangezicht van de put waar De Nieuwe Bierkaai komt. Archeologen leggen steeds meer geheimen van het oude Hulst bloot; van resten van brug gen, huizen en riolen tot putten en funderingen. Het pronkstuk: de oude haven zelf Vijftien paar handen wroeten in eeuwenoude aardlagen. Het zijn tien prof-archeologen van inge nieursbureau Arcadis, bijgestaan door tien leden van de Werkgroep Archeologie Hulst. „Wij houden ons voornamelijk bezig met het leeggraven van de beer- en water putten en het schoonmaken van de vondsten", zegt Mark Zwartelé van de werkgroep. Die vondsten kunnen worden bewonderd in vi trines in het informatiecentrum, naast het werkterrein. Er is al van alles te zien, van oude scherven, tot botfragmenten en munten. Ver wacht er geen museumstukken. „Die oude Hulstenaren gooiden geen koperen kandelaar in de beer put natuurlijk. Alleen kapotte huis raad en etensresten." De archeologen zijn heel blij met de vondst van de originele kade muur van de haven. Aan de zijde van de Overdamstraat zijn resten van een huis uit de 13e eeuw ge vonden. Zwartelé: „Uit de tijd dat men van houtbouw overging op het bouwen met stenen. Heel bij zonder." Alle resten liggen op een laag van zelas; oftewel as van zout (sel, as), afkomstig van het verbranden van zouthoudende turf Die dikke ze- las-lagen hebben de haven deels ge vuld tot in de 15e eeuw. Toen werd de zoutproductie naar bui ten de stad verplaatst. e _n het mooiste puntj ,ma terras optcheidel leeland aan de jjgjSSBIjf 'iljoen 't Puntje 95. 4381 NH wwf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19