81 buitenland 'la i 4 'Blinde vlek' op Grieks eiland Tientallen doden door geweld Pakistan Saudische prins bouwt kilometer hoge toren 'Ex-chef vast om afluisterschandaal' Papoea's betogen voor onafhankelijkheid Doden bij aanslag op bewakers Afghanistan Geen internet en sms tijdens examens Waterbasketbal Navo stuurt extra troepen naar Kosovo BOEK ONLINE of bel 0900-9697 woensdag 3 augustus 2011 inmas&nipmwi msmmmm mm® nifiwiff m 9 KARACHI Gevechten hebben in 24 uur tijd veel levens geëist in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi. Zo'n 26 tot 35 mensen zijn omgekomen, aldus de autoriteiten gisteren. Aanhan gers van de rivaliserende politieke partijen MQM en ANP, die elk een andere etnische gemeenschap ver tegenwoordigen, worden verant woordelijk gehouden voor het meeste geweld. Karachi kent een lange geschiedenis van etnisch, reli gieus en sektarisch geweld. JEDDAH De Saudische prins Alwaleed bin Talal heeft gisteren plannen ont vouwd in havenstad Jeddah een to ren van minstens 1 kilometer hoog te laten verrijzen. Hij heeft een con tract ter waarde van omgerekend 865 miljoen euro getekend met bouwconcern Bin Laden Group. Als het plan slaagt, overvleugelt de wolkenkrabber over vijfjaar de 828 meter hoge Burj Khalifa in Dubai, nu het hoogste gebouw ter wereld. LONDEN Een 71-jarige man, volgens Britse media Stuart Kuttner, voormalig hoofdredacteur van News of the World, is gisteren onder arrest ge plaatst op een politiebureau in Lon den. Hij was daar ontboden om ge hoord te worden over het afluister schandaal rondom de krant. De man is vastgezet en wordt onder vraagd op verdenking van corrup tie en samenzwering om communi catie te onderscheppen. ATHENE JAYAPURA Duizenden Papoea's hebben giste ren in steden in het Indonesische West-Papua betoogd voor onafhan kelijkheid van Indonesië. De de monstraties verliepen zonder ge weld. De demonstranten eisten een referendum waarin de inheem se bevolking zelf mag beslissen over onafhankelijkheid. De groot ste demonstratie was in Jayapura, de hoofdstad van de provincie Pa pua. Ook in Indonesië en Groot- Brittannië waren demonstraties. KUNDUZ Bij een zelfmoordaanslag op een particuliere beveiligingsfirma in de Afghaanse provincie Kunduz zijn gisteren zeven doden gevallen: vier Afghaanse bewakers en de drie da ders. De beveiligingsfirma be schermt een Duitse ontwikkelings organisatie. In de provincie is ook een Nederlandse politietrainings- missie gestationeerd. Q zie onze website:buitenland Vuurgevecht daders en politie TASJKENT Telecombedrijven in Oezbekistan hebben gisteren internet- en sms- diensten platgegooid wegens de toelatingsexamens voor de univer siteiten. Dat zou fraude moeten voorkomen, zo berichtte de site gazeta.uz. De maatregelen hadden echter gevolgen voor alle circa ne gentien miljoen mobiele telefoon gebruikers in de voormalige Sov jetrepubliek. Er kon nog wel ge beld worden. Een ongebruikelijk groot aantal be woners van een niet nader ge noemd Grieks eiland is op papier blind. De autoriteiten, die onder druk staan om alle uitgaven kri tisch tegen het licht te houden, on derzoeken of dat wel klopt Vol gens dagblad Ethnos genieten meer dan 600 van de 30.000 bewoners van het eiland een uitkering voor blinden. „Wij weten niet hoeveel mensen daar echt recht op heb ben", aldus een overheidsfunctio naris. Eerder werd bekend dat de overheid jaren pensioenen uitkeer de aan mensen die al dood waren. MARIKINA - Filipijnse jongeren spe len basketbal in het hoge water in een stad ten oosten van Manila. Moessonregens zetten gisteren stra ten in de Filipijnse hoofdstad en om liggende plaatsen onder water. Ze ker een persoon is verdronken. In het noorden van de Filipijnen zijn de afgelopen twee weken door stor men en regenbuien meer dan zestig mensen omgekomen. In 2009 kwa men door wateroverlast na enkele zware tyfoons in en rond Manilla bijna duizend mensen om het leven. foto Rolex Dela Pena/EPA PRISTINA - De Navo stuurt de ko mende dagen een bataljon van 700 militairen naar Kosovo. De extra manschappen komen uit Duitsland (550) en Oostenrijk (150). Zij moeten de KFOR-missie ondersteunen en ontlasten, zei een woordvoerster van de Navo. KFOR vroeg gisteren om extra manschappen, nadat de spannin gen in het gebied vorige week op liepen toen Kosovaarse agenten twee grensposten met Servië wil den overnemen. Serviërs in Noord-Kosovo kwamen in op stand. Een Kosovaarse agent kwam om en twee grensposten werden in brand gestoken. De totale troepensterkte van de in ternationale KFOR-missie (Kosovo Force) is ongeveer 6.300. EU-be- middelaar Robert Cooper riep Ko sovo en Servië opnieuw op om de tafel te gaan zitten. BOHEMEN Aankomst: van 11/8 t/m 28/10 4-/5-/8-daagse autovakantie verblijf in het 3-sterren Hotel Zamecek, rustig gelegen, aan de rivier de Elbe, incl. ontbijtbuffet o.a. met lift en een restaurant tips: bezoek het kasteel van Karl- stejn en ontdek de Gouden Stad Praag met de Praagse Burcht Ziewww.kras.nl/51199 HARRACHOV Aankomst: van 10/8 t/m 28/11 3-/5-/7-daagse autovakantie verblijf in het 3-sterren Hotel Pomi, in het centrum van Harra- chov, incl. ontbijtbuffet en diner o.a. met ontbijtruimte en een sauna tips: wandel door het Reuzen gebergte en breng een bezoek aan Jelenia Gora Zie www.kras.nl/51772 Reuzengebergte,..*- Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8