binnenland 7 De twist9 die elke dag relaxed maakt Aanklager: stiekem filmen op het Moerdijk betaalt .i i i ri. voor bluswater toilet van kapsalon is aanranding chemie-Pack Digitaal claimen schade populair Chauffeur taxi krijgt lagere straf 1 woensdag 3 augustus 2011 •"""•"•"•nmiT"~,ir",inTain"T",Triivnivfi--i" rir-rr"""-rr-ïrrir i•m^rTinrTrTïr'mYnT~^TBrriTrgMKg'aywi5^^ ssssbsvbhsmhhmbmrssbbmibhbbsbmmmbbi DEN HAAG - Duizenden Nederlan ders verkiezen het internet om door onbekenden toegebrachte parkeerschades te claimen bij het Waarborgfonds Motorrijtuigen. De papieren claims, jaarlijks zo'n 31.000, worden in snel tempo inge haald door verzoeken via internet om parkeerschades te vergoeden. „We zijn in september vorig jaar voor het eerst met de digitale claims begonnen en het voorziet in een grote behoefte", zegt direc teur Frits Blees van het Waarborg fonds. Precieze aantallen zegt hij nog niet te kennen, maar het aan tal aanvragen loopt in de duizen den. „Het is in elk geval een groot succes." Het Waarborgfonds wil de komende jaren alle verzoeken om schadevergoeding digitaal af handelen. Jaarlijks wordt circa 66 miljoen euro aan schade uitge keerd, die niet te verhalen viel als gevolg van doorrijden na een aan rijding. Ook schade veroorzaakt door afgevallen lading of stukken autoband van vrachtauto's kun nen bij het Waarborgfonds wor den geclaimd. Aangezien de claims voor parkeerschades ruim de helft van het aantal betalings- vêrzoeken bij het fonds bedragen, is het fonds met deze categorie be gonnen. De komende tijd volgen op internet ook andere categorie ën zoals schade toegebracht door onverzekerde automobilisten. AMSTERDAM - Het gerechtshof in Amsterdam heeft een taxichauf feur gisteren in hoger beroep ver oordeeld tot twintig maanden cel straf voor diet toebrengen van zwaar letsel met de dood tot ge volg. De rechtbank had de man eerder 24 maanden cel opgelegd. Het hof achtte bewezen dat de man de 44-jarige Rob Sitek in juli 2009 op het Amsterdamse Leidse- plein heeft gestompt, waardoor die met zijn achterhoofd op de weg viel en enkele uren later in het ziekenhuis overleed. Het twee tal kreeg ruzie over de ritprijs. Si tek gaf de taxichauffeur als eerste een klap, waarop de man reageer de met een vuistslag tegen het hoofd van het slachtoffer. Volgens het hof was er geen be wijs dat de chauffeur zwaar letsel wilde toebrengen. Wel achtte het hof een lichtere variant bewezen, 'gewone mishandeling' met de dood tot gevolg. Justitie had twee jaar celstraf geëist. De advocaat van de verdach te wilde vrijspraak voor zijn cliënt, omdat hij in een reflex zou heb ben gehandeld. De taxichauffeur is ook veroordeeld voor mishande ling van een vrouwelijke cliënt in november 2007 in Amstelveen. Ook dit zou zijn gebeurd na een ruzie over de ritprijs. ALMELO - Toilet, douche en paska mer voelen soms niet meer veilig. Het is simpel er goedkope came raatjes te verstoppen. Zaken over 'spycams' in douche of toilet tot en met filmen onder de rokken met een mobieltje, komen gere geld voor de rechter. Hoe ingrijpend zoiets kan zijn, bleek gisteren in Almelo uit de slachtofferverklaringen in de zaak van een kapper uit Nijverdal, die stiekem opnamen maakte op het toilet van zijn zaak. Veel van zijn slachtoffers zijn nog steeds geneigd voorwerpen met papier af te dekken als ze een toi let bezoeken. Sommigen durfden lange tijd niet naar een vreemde wc. De slachtoffers waren als de dood dat opnamen van hun toiletbe- zoek op het internet zouden be landen. Rusteloos surfden ze over het net, zonder iets te vinden. „Dit is zo vies wat er is gebeurd", reageerde één van hen. Een an der: „Eerst geloof je het niet. We hadden er jaren gewerkt, en nooit hebben we wat aan hem ge merkt. Dat maakt het ook zo on begrijpelijk." Enkele personeelsle den begonnen op 1 maart 2010 een nieuwe kapperszaak/ schoon heidssalon. De 39-jarige kapper verstopte in 2009 een spycam in een mandje op het toilet in zijn salon. Het ca meraatje was op het onderli chaam van de gebruiker gericht. Volgens het Openbaar Ministerie in Almelo is dat aanranding en ze eiste gisteren een werkstraf van 120 uur. De kapper plaatste het cameraa tje zo in het salontoilet - dat overi gens ook voor klanten was - dat het gezicht van de wc-bezoeker in beeld kwam, het uittrekken van de onderbroek en delen van het onderlichaam. De aanwezigheid van de spycam werd al snel ont dekt door een medewerkster, die schrok en anderen informeerde. De kapper zei dat hij slechts wil de weten door wie de wc steeds verstopt raakte. Officier van justitie Dronkers bood namens het OM excuses aan omdat het zo lang had ge duurd voor de zaak voor de rech ter werd gebracht. Er was onvoldoende rekening ge houden met de gevoelens van de slachtoffers en de commotie in het dorp. Advocaat Oude Breuil wees erop dat er de laatste jaren tal van ver gelijkbare zaken opduiken door dat minicameraatjes goedkoop en voor iedereen beschikbaar zijn. De advocaat bestreed dat sprake was van aanranding, omdat het niet ging om seksuele handelin gen of handelingen met een sek suele intentie. Overigens waren de meeste film pjes van de kapper mislukt. DEN BOSCH - De gemeente Moer dijk moet de kosten betalen van het opruimen en opslaan van blus water dat is gebruikt om de grote brand bij het bedrijf Chemie-Pack op 5 januari te blussen. Dat heeft het gerechtshof in Den Bosch gisteren bepaald. De gemeente Moerdijk moet er voor zorgen dat het bluswater wordt verwijderd uit het schip waarin het al maanden is opgesla gen. De opslagkosten van het bluswa ter bedragen 4.683 euro per dag. Het bedrijf Wilchem, dat het wa ter na de verwoestende brand op ruimde, sleepte de gemeente voor de rechter, omdat noch Che mie-Pack noch de gemeente Moer dijk voor de kosten wilde op draaien. Het gerechtshof in Den Bosch vindt dat Moerdijk zich de belan gen van Wilchem niet genoeg heeft aangetrokken. twist® Collection online: Ontdek de twist®. De meest relaxte fauteuil van Nederland. Een slanke designstoel die verbaast door zijn verborgen talent. Bewonder het revolutionaire draaisysteem waarmee de ergonomische voetensteun volledig onder de zitting verdwijnt. Een briljant idee van ontwerper Matthias Fischer Het Nieuwe Relaxen is begonnen! Vraag meteen de modellenwaaier aan via 0341 - 26 06 76 of www.twistcollection.nl of kom proefzitten bij één van onze dealers. ('°nai r uniek 9°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7