'Ik denk niet dat er nog een kind is met zoveel haarfrutsels' Circus Belly Wien blijft langer in Cadzand woensdag 3 augustus 2011 ■/«ft-: Entree: €5.- p.p. inclusief 1 consumptie en alle acti viteiten. Kinderen tot 3 jaar gratis. Brugse Vaart 12, van 10:30 tot 16:30 uur Oostkapelle Kinderfeest op het strand. Bij goed weer dinsdag middag in Domburg bij rest. Stenen Toko, woens dag in Oostkapelle bij de Piraat aan de Duinweg, donderdag in Oostkapelle bij de Lage Duintjes. Van 14:00 tot 16:00 uur Sjezenrijden, Dorpsstraat, van 15:30 tot 21:00 uur Zomeravondconcert, Turdus Trio. Dorpskerk, van 20:00 tot 21:00 uur Renesse Boemeltreintje: Rondritten in en om Renesse elke woensdag in de zomer met uitleg live gesproken. Hogezoom, vanaf 11:00 uur Retranchement Rondleiding op melkveehouderij De Blauwe Hoeve. Tijdens de rondgang over het bedrijf krijgt u uitleg over de melkrobot en over het leven van de heden daagse koeien en kalfjes. De panoramazolder biedt u een mooi uitzicht over de koeien in de stal terwijl u geniet van he t proeven van een stukje kaas. En tree: €4,- p.p./kinderen 2 t/m 4 jaar €2,- (incl. hap je en drankje). Aanvang: 11.00 uur. Braamdijk 21 Sluis Beiaardconcert op Carrilon, Belfort, Groote Markt, van 15:30 tot 16:30 uur Terneuzen Vliegende Hóllander Tennistoernooi. Het toernooi wordt gespeeld van zaterdag 30 juli t/m zondag 7 augustus. Tennis Club Animo - Vliegende Vaart 8, van 09:00 tot 02:00 uur Veere Excursie naar de Haringvreter, een van de eilanden die na de afsluiting van het Veerse Gat ontstonden. De rondvaartboot van rederij Dijkhuizen brengt u naar de Haringvreter, waar een gids u ontvangt en met u het eiland verkent. Flora, fauna, maar ook de geschiedenis van het gebied krijgen aandacht. Rond 17.00 uur bent u weer terug in Veere. Kosten: vol wassenen €9.70 (incl.vaart),kinderen €7.30. Steiger Campveerse Toren Vlissingen Kleine kermis in de binnenstad. Internationaal Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi Edisonweg 4, vanaf 18.30 uur Boulevardloop Vlissingen. De Boulevardloop is de laatste wedstrijd van het PZC Stratenlopen circuit 2011 en gaat over 7,6 km over de Boulevards in Vlissingen. Start voor hotel Arion, vanaf 19:30 uur Waterlandkerkje Zomeravondconcerten aan Zee. Ardalus ensemble N.H. Kerk, Molenstraat 58, vanaf 20:00 uur Westenschouwen Op zoek naar viervoeters met de skelter. Konijnen, damherten, reeën, pony's houden de duinvegetatie kort, waardoor zeldzame planten weer een kans krij gen. Ontdek het zelf op de skelter. Start bij Natuurinformatiepunt/Trampolinecentrum "Wester- schouwen", op het grote parkeerterrein bij de Ro tonde in Westenschouwen, de gehele dag door. OWestkapelle Rondwandeling 'Westkapelle: een dijk van een dorp'. Met een gids maak je onder meer kennis met het ontstaan van het dorp en het belang van de dijk. Op eigen gele genheid kun je ook de ook de vuurtoren van West kapelle beklimmen: zeer beroemd en vaak geschil derd. Na de beklimming van de 179 treden-heb je een bijzonder uitzicht. Bij helder weer is zelfs de kust van België te zienIKaarten zijn a €4,75 verkrijg baar bij alle VW's. Zuidstraat 134, van 11:00 tot 12:30 uur Beweegdag. Op de Markt vanaf 11.00 uur allerlei beweegspelletjes en een waterglijbaan. Voor wie lie ver rustig blijft zitten: om' 13.30 uur geeft Jan van Beekhuizen informatie over het ontstaan van de Li berty Bridge. Dat gebeurt natuurlijk in de tuin van het Polderhuis, bij de brug zelf. Er is een kijkboek van het hele verhaal er er draait een diashow. Er is ook een pittige fotoquiz waarmee leuke prijzen te verdienen zijn. Om 17.00 uur spuitvoetbal. Wissenkerke Amusefietstocht Noord-Beveland. U kunt uw routes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppuntenkaart, wel ke op de deelnamekaart staat. De bedoeling is om meerdere horecabedrijven te bezoeken, en hier uw- amusebon in te leveren vooreen heerlijk broodje, ijscoupe, salade,...De kaart kost euro 17,50 per per soon En u heeft een besteding van orïg. euro 35,00. Diverse startlocaties, van 11:00 tot 19:00u Pannenkoektocht. Met de huifkar mee over Noord-Beveland. Na een uurtje houden we een pan nenkoek stop op de boerderij waar de kinderen ook nog een rondje op een pony mogen rijden. Daarna met de huifkar weer terug naar Wissenker ke. Vooraf reserveren bij hotel de Kroon tel. 0113 371324. Voorstraat 17, van 14:00 tot 17:00 uur Zierikzee Kermis, Havenplein, gehele dag Snuffel Brocante markt, Evenemententerrein Camping Kloet. Eerste Weegje 3,10 tot 16 uur Seniorenfïets- boottocht, 50 km. Vertrek vanaf Sportpark 'Den Hoge Blok'. Aanvang 10.00 uur. Aan melden niet nodig. Zuidzande Dorpsfeest; met de rommelmarkt voor iedereen, playbackshow, voor de kinderen is er springkussen, een ballonen meneertje, en diverse eetkraampjes. 's Avonds een liveband The Nigtflyers. Dorpsplein, van 08:00 tot 01:00 uur Kijk voor de volledige agenda op de website van de. VW Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evenement toe voegen, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzee- landinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. CADZAND - Het verblijf van circus Belly Wien in Cadzand-Bad is met een week ver lengd. Ook deze week zijn er nog optre dens op het evenemententerrein aan de Tienhonderdsteweg. Vanaf vandaag tot en met zaterdag zijn er voorstellingen om 16.00 en 20.00 uur. Op zondag is er nog een show om 14.00 uur. Daarna slaat BeÜy Wien zijn tenten op in Westkapelle. door Ellen Jobse Ilse van Rijswijk (8) uit Vlissingen staat op het punt om samen met moeder An ne een middagje op het strand door te brengen. „Eindelijk", verzuchten ze. Het fleurige jurkje van Ilse springt meteen in het oog. „Het wordt een beetje te klein", zegt ze verlegen. „Maar voor op het strand is dat niet zo erg. Ik heb het bij de Wibra gekocht", vertelt haar moeder. „Het was een strapless jurkje en eigenlijk vond Ilse dat niet mooi, dus toen heb ik er zelf schou derbandjes aangezet." Kleding en mode interesseren Ilse nog niet echt. Meestal legt haar moeder een outfit klaar voor de volgende dag. „Al wil ze dan meestal toch iets anders aan hoor!" Shop pen is al helemaal niet aan de achtjarige be steed. „Ik heb een hekel aan winkelen", be kent Ilse. „Passen en wachten, daar vind ik niets aan. Ik ga liever naar de speelgoedwin kel." „Helaas", lacht haar moeder. „Ik dacht: leuk, een dochter, daar kan ik gezel lig mee winkelen, maar nee. Wie weet over een paar jaar." Tot die tijd koopt zij Ilses kleren/voornamelijk in Middelburg of Vlis singen. Vaak slaagt ze bij de H&M. „Daar hebben ze leuke kleren voor weinig geld. Heel soms koop ik merkkleding, maar daar hangt ook een prijskaartje aan. En aange zien de kinderen vaak na één seizoen al uit hun kleren zijn gegroeid, vind ik dat zonde van mijn geld." Ilse mag dan niet van winkelen houden, ze heeft wel een favoriet kledingstuk: haar ro ze legging. „Die draag ik onder een tuniek of een jurkje." En aangezien roze ook nog eens de favoriete kleur is van Ilse, wordt de legging bijna elke week uit de kast gehaald. Voor een achtjarige vindt Ilse dat ze een goedgevulde kledingkast heeft. „Ik heb heel veel kleren. En het past allemaal in mijn kast, al is hij dan wel helemaal vol." Er is nog iets waar Ilse heel veel van heeft: haarspulletjes. „Ik heb vier bakken vol met klemmen, elastieken, diadeems en nog veel meer", licht Ilse toe. Haar moeder knikt be vestigend. „Ik denk niet dat er nog een kind is dat zoveel frutsels heeft als Ilse!" De pet is van Ilses moeder De bikini kocht Ilse met haar moeder bij de Wibra De schouderbandjes van dit jurkje heeft Ilse; moeder gemaakt. De slippers zijn van Van Haren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67